Login lub e-mail Hasło   

Tylko człowiek gardzi człowiekiem

Śpiewa o tym Czesław Niemen, Jezus ani Jego Ojciec nigdy nie gardzi grzesznikiem do czego prowokuje go szatan i cały cywilizacyjny samograj zła i nienawiści
Wyświetlenia: 485 Zamieszczono 18/04/2017

 

Walka ze światem, jego prawami odrzucającymi dekalog to kopanie się z koniem lub osłami

broniącymi lewacko postępackiego systemu niszczącego sumienie, które jest rezydentem

Ducha Świętego w świątyni Boga, jaką jest nasze ciało.

Grzech jest obrażaniem i zasmucaniem Ducha Świętego i nakazem do Jego eksmisji.

Sakramentem pojednania jest spowiedż. Bóg zna nasze grzechy a od nas wymaga świadectwa uświadomienia sobie, co jest, a co nie jest  grzechem, w czym pomaga kapłan.

Zdecydowanie się na spowiedż to heroiczny znak pokory, zwłaszcza dla tych. co nie wierzą, że to  miłosierny Jezus spowiada i rozgrzesza, a nie człowiek, urzędnik korporacji pod Bożym szyldem

W Niemczech nikt się nie spowiada – przyznaje szef katolickiej organizacji

 
W Niemczech nikt się nie spowiada – przyznaje szef katolickiej organizacji
 

W Niemczech nie spowiadają się już nawet pobożni katolicy. Nikt nie widzi związku między sakramentem pokuty a Eucharystią. Przecież także Komunia odpuszcza grzechy – mówi szef najważniejszej organizacji niemieckich świeckich.

 

Thomas Sternberg, szef Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików (ZdK), największej niemieckiej organizacji świeckich, mówił w wywiadzie ze słowackim czasopismem kościelnym „Postoj” o kryzysie spowiedzi wśród niemieckich katolików. Okazuje się, że spowiedzi w Niemczech praktycznie już nie ma.

 

Sternberg pytany, czy zna w ZdK kogokolwiek, kto by się jeszcze spowiadał, odparł: Nie, nie znam nikogo.

 

Jest prawdą, że związek między Eucharystią a spowiedzią został radykalnie złamany, praktycznie już nie istnieje – dodał.

 

Niemcy są pod tym względem [spowiedzi – red.] zupełnie inne [niż Słowacja]. Sakrament pokuty właściwie zaniknął. W Niemczech nie spowiadają się w zasadzie nawet najbardziej pobożni katolicy – perorował Sternberg.

 

Pytany, w jaki sposób mogą zatem przystępować do Eucharystii, stwierdził: Nie widzimy już po prostu związku między spowiedzią a Eucharystią.

 

Wobec tego słowacki „Postoj” pytał, czy Komunia Święta udzielana w Niemczech jest zatem w ogóle ważna? – Tak, jest ważna. To jednak interesujący temat. Eucharystia nie zależy od spowiedzi. Eucharystia sama w sobie ma moc odpuszczania grzechów – odparł szef ZdK.

 

Gdy dziennikarz „Postoju” stwierdził, że dla Słowaków to po prostu niewiarygodne, Sternberg odparł: Mogę to zrozumieć, ale sakrament pokuty jest w kryzysie także w innych krajach. Myślę, że powinno się popracować nad poprawą tego stanu rzeczy.

 

Centralny Komitet Niemieckich Katolików to organizacja podlegająca bezpośrednio niemieckiemu episkopatowi. Biskupi muszą między innymi zatwierdzić każdego nowego przewodniczącego ZdK. Współpracują też ściśle z Komitetem przy organizacji rozmaitych inicjatyw. W ostatnim czasie ZdK angażował się między innymi na rzecz dopuszczenia w kościelnym prawie pracy możliwości zatrudniania osób żyjących w rażącej sprzeczności z nauką Kościoła, otwarcia Komunii Świętej dla rozwodników żyjących w nowych związkach oraz zmiany podejścia do związków homoseksualnych, w tym wprowadzenia kościelnych błogosławieństw takich układów.

 Read more: http://www.pch24.pl/w-niemczech-nikt-sie-nie-spowiada---przyznaje-szef-katolickiej-organizacji,50949,i.html#ixzz4ea3pFCKs

Komunia, komunikant czyli hostia po konsekracji to żywy Jezus. Przyjmowanie jej w grzechu to świętokractwo i profanacja. To dodatkowe cierpienie dla Zbawiciela. Dorabianie teologicznej ideologii do profanacji, że eucharystia jest rozgrzeszeniem to herezja.

Hostia to nie tabletka ekstazy na grzech, choć Jezus cieszy się i z tego cierpiąc i czyniąc wszystko co możliwe, by uratować każdą duszę. Kapłan nigdy nie może odmówić udzielenia komunii proszącego o nią.

Gardżmy tak jak Jezus grzechem a nie człowiekiem.

/swistak/

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1480
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1585
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1206
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2043
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2903
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2420
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1537
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 981
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 800
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 532
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2322
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1643
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 678
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  18/04/2017

Kapłan nie odmówi komunii. Ale ślubu i pochówku odmówi, bo "co łaska" za małe. I ten Jezus co się cieszy cierpiąc. Swistak nieźle ci już bije pod tą kopułą. Jeszcze 2 gramy cierpienia i zwariujesz ze szczęścia. Walnij się młotkiem w kolano. Będzie szybciej.

  Hamilton,  18/04/2017

Biedni księża pozbawieni parafialnych donosicieli i tajnych współpracowników. W Polsce nie do pomyślenia. Co ksiądz proboszcz napisze do kurii? Wyborczą zaprenumeruje?

"Przyjmowanie jej w grzechu to świętokractwo i profanacja". Ale to tylko czyjaś opinia ;). A poważniej, jeśli ktoś się wyspowiada, ale nie zadośćuczyni, nie zmieni się i będzie robił dalej to samo, to po spowiedzi przestanie żyć w grzechu? Dla mnie nie. Ale punkt daję, bo artykuł jest ładnie napisany i interesujący.

@_serpico_:
Gdyby ktoś naprawdę żałował, tego co zrobił, a "zabiłby", to mógłby pracować w hospicjum, wyznać grzechy i pójść siedzieć, a naprawdę zmienić swoje wartości i siebie. Tu kościół ma coś do dania, ale że to nie działa w kościele, to inna sprawa.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska