Login lub e-mail Hasło   

Zabiegi wyszczuplające sylwetkę.

Czy da się poprawić wygląd naszego ciała unikając ciężkich treningów i żywieniowych wyrzeczeń? Przeczytajcie, szczególnie o elektrostymulacji mięśni.
Wyświetlenia: 333 Zamieszczono 17/04/2017

Odchudzanie tak - wysiłek nie.

Odchudzanie bez wysiłku - czyli zabiegi, które mogą nam pomóc.

Jesień i zima sprzyjają magazynowaniu zbędnej tkanki tłuszczowej oraz odkładaniu się nadprogramowych kilogramów. Gdy przychodzi wiosna a wraz z nią pierwsze promienie słońca, wszyscy zrzucają grube kurtki i płaszcze. I wtedy często zostajemy niemiło zaskoczeni. Wiosenna kurtka jest za ciasna, spodnie nie dopinają się a spod cienkiego sweterka widać każdą fałdkę na brzuchu. To sygnał, że trzeba trochę o siebie zadbać, choć tak naprawdę powinniśmy zrobić to już z początkiem stycznia. Rozpoczynając odchudzanie nie każdy z nas zdaje sobie sprawę jak długotrwały jest to proces. Mowa oczywiście o zdrowym odchudzaniu, które przyniesie trwałe efekty bez efektu jo-jo. Tak samo jak organizm nie zgromadził tkanki tłuszczowej w jeden dzień czy tydzień, tak jeżeli chcemy schudnąć musimy poświecić na to trochę więcej czasu. Jest to sprawa bardzo indywidualna w odniesieniu do każdej osoby. Czasem jest to kilka miesięcy a czasem kilka lat. Wszystko zależy od tego jak dużo chcemy schudnąć i jak daleko sięga nasza nadwaga lub otyłość.
Chcąc zgubić kilka lub kilkanaście kilogramów należy wprowadzić kilka zmian, które będą naszym nieodzownym towarzyszem  w codziennym życiu. Po pierwsze dobrze jest zrezygnować z cukru. Cukier to nic innego jak puste kalorie, które odkładają się w postaci tłuszczu. Cukier jest wszędzie. W słodkich napojach, w słodyczach, w białym pieczywie. Słodkie napoje dobrze jest zastąpić wodą lub herbata bez cukru, zamiast sięgać po słodycze- sięgnijmy po jabłko czy musli i jogurt, białe pieczywo zastąpmy ciemnym, najlepszy podczas odchudzania jest graham i pieczywo chrupkie. Eliminacja cukru może przebiegać stopniowo. Codziennie należy zmniejszać jego ilość. Jeśli np. kawę czy herbatę słodzimy 2 łyżeczki, spróbujmy zmniejszyć do jednej, potem do połowy a na koniec wyeliminujmy słodzenie całkowicie. Organizm przyzwyczajając się stopniowo do mniejszych ilości nie będzie już wołał o słodkie kalorie.

Aby odchudzanie było skuteczne konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych np. jedzenie 5 posiłków dziennie w różnych odstępach czasu, nie podjadanie pomiędzy posiłkami oraz aktywność fizyczna sprawią, że na efekty nie będziemy musieli długo czekać. Dołączając do odchudzania zabiegi w gabinecie kosmetycznym zadbamy o nasze ciało, ujędrnimy sylwetkę a nawet wymodelujemy nasze ciało. Zabiegami kosmetycznymi, które w znaczny sposób wspomagają odchudzanie, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, ujędrniają ciało oraz modelują masę mięśniową są: liposukcja kawitacyjna, zabieg z wykorzystaniem fal radiowych wysokiej częstotliwości RF, masaż próżniowy oraz elektrostymulacja mięśni, która traktowana jest  jako swoisty zabieg odchudzający dla leniwych.

Popularne zabiegi odchudzające:

1. Liposukcja ultradźwiękową zwana tez liposukcja kawitacyjną opiera się głównie na działaniu ultradźwięków. Ultradźwięki wynikają w głąb skóry - aż po tkankę podskórną, nie naruszając  naczyń krwionośnych oraz innych komórek. Błony otaczające komórki tłuszczowe zostają naruszone, tłuszcz zawarty w nich zostaje uwolniony,  upłynniony i przetransportowany do wątroby. Stamtąd zostaje wydalony. Odchudzający zabieg liposukcji ultradźwiękowej jest zabiegiem bezinwazyjnym, nie wymagającym interwencji chirurgicznej. Nie narusza struktury skóry, nie wymaga rekonwalescencji pooperacyjnej. Przed przystąpieniem do serii zabiegów należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Do głównych należą: ciąża, metalowe elementy w obszarze poddawanym zabiegowi, przerwana ciągłość naskórka, karmienie piersią, W zależności od grubości tkanki tłuszczowej zalecana seria to 10-12 zabiegów wykonywanych w cotygodniowych odstępach.


2. Nieco innym, ale również bardzo skutecznym zabiegiem pomocnym podczas odchudzania jest zabieg elektrostymulacji mięśni.  W przypadku zupełnie zdrowych osób, wykonywanie ćwiczeń fizycznych jest niezbędne do utrzymania sprawności stawów, rozbudowując mięśnie, wzmacniając ścięgna oraz więzadła stawowe. Podnoszą naszą ogólną sprawność.
Elektrostymulacja mięśniowa działa bardziej wybiórczo. Z drugiej strony ma tą zaletę, że nie obciąża stawów i ścięgien, co dla wielu osób może mieć bardzo istotne znaczenie.
Elektrostymulacja mięśniowa, stosowana w celu spalania tłuszczu, przyniesie lepszy efekt gdy więcej partii mięśniowych będzie stymulowanych do pracy, czyli im więcej elektrod będzie zastosowanych. Profesjonalne elektrostymulatory stosowane w gabinetach urody posiadają wiele elektrod co umożliwia jednoczesna stymulację wielu partii mięśniowych. Rytmiczne napinanie mięśni podczas elektrostymulacji pełni funkcje zbliżone do różnych form masażu ciała, a to sprzyja wielu procesom, które są korzystne nie tylko dla samych mięśni. Poprawia się napięcie tkanki łącznej i lokalne krążenie krwi oraz płynów tkankowych. Gdy krew jest lepiej dotleniona, tłuszcz spalany jest również szybciej.  Grupy komórek tłuszczowych ulegają szybszemu rozbiciu. Wszystkie te czynniki bardzo korzystnie wpływają na jędrność skóry i zmniejszają cellulit.  Jak każdy zabieg, zabieg elektrostymulacji należy wykonać w serii aby przyniósł jak najlepsze rezultaty.

Uniknąć ciężkich treningów możemy ale pamiętajmy, że same zabiegi nic nam nie dadzą, jeśli chociażby w naszym odżywianiu nie wprowadzimy pewnych zmian.

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2088
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 810
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 854
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1483
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1281
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 415
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 932
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 960
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 671
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 648
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 695
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 969
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1112
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 572
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 579
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska