Login lub e-mail Hasło   

Niezwykła historia rotmistrza na kartach komiksu

Okrucieństwo i bestialstwo Auschwitz, surrealizm piekła na ziemi i niezwykła historia ochotnika badającego funkcjonowanie machiny śmierci na potrzeby raportu i ruchu oporu
Wyświetlenia: 289 Zamieszczono 19/04/2017

Okrucieństwo i bestialstwo Auschwitz, surrealizm tego piekła na ziemi i niezwykła historia ochotnika badającego funkcjonowanie tej machiny śmierci na potrzeby raportu i organizującego ruch oporu pośród ludzie obdartych z człowieczeństwa. Walka o przetrwanie w świecie bez nadziei... Za drutami, na wielkim placu, w nieco fantastycznym, pełzającym świetle reflektorów z jednej strony otoczony psami rozszarpującymi zakrwawione truchła przy śmiechach SS-manów a z drugiej strony jacyś niby-ludzie z zachowania podobni do dzikich zwierząt w ubraniach w pasy, jakie się widziało na filmach o Sing-Sing, z orderami na kolorowych wstążkach, z drągami w ręku, rzucają się z przeraźliwym śmiechem na pojedynczych więźniów. Bijąc ich po głowach, kopiąc leżących już na ziemi, wskakując butami na piersi, brzuch – zadawali śmierć z niesamowitym entuzjazmem. A w środku tego piekła oficer Wojska Polskiego - Witold Pilecki i jego zadanie - poinformowanie świata o Auschwitz.

Wszystko to opowiedziane jest przez naocznego świadka, który na ochotnika przedostał się do obozu Auschwitz aby zbadać od środka niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz o którym nie wiadomo było nic. Jego zadaniem była również budowa ruchu oporu wewnątrz tego piekła. I oto powstała niezwykła historia, niezwykły scenariusz godny hollywoodzkiej superprodukcji. Tak powstał Raport Witolda. Na jego podstawie Szwadron Kawalerii Ochotniczej im. rtm. W. Pileckiego chce przygotować komiks. Nie będzie to jednak zwykły komiks jakich wydano kilka, których postacią był Pilecki. Będzie to wierne odwzorowanie Raportu. I to nie tylko jeśli chodzi o treść ale i rysunek. Zarówno historia będzie bez dopowiedzeń i zmyślonych wątków pobocznych. Także i obraz będzie wiernie odpowiadał zarówno prawdzie historycznej jak i opisom Raportu. Zlecenie przygotowania komiksu zostanie powierzone artyście komiksowemu Tomaszowi Kleszczowi, którego kreska idealnie wpisuje się w mroczne klimaty Auschwitz. Komiks będzie dość obszerny, zawierać będzie 100 plansz (stron).

Stowarzyszenie wycenia projekt na 45.000,00 złotych. Na ten cel zabezpieczono 25.000,00 złotych własnych środków. Brakuje jednak nadal 20.000,00 złotych. Stąd też pomysł publikacji projektu na stronie zajmującej się zbiórkami publicznymi wspieram.to - czyli platformie crowdfundingowej. Projekt można wesprzeć dowolną wpłatą za co otrzymać cenne nagrody. Od podziękowań na stronie i FB po linki SEO, zniżki na komiks bądź też darmowe wersje komiksu aż po zaproszenie na imprezę kawaleryjską i naukę jazdy konnej na koniach kawaleryjskich. Każdy znajdzie coś dla siebie w jednym z siedmiu pakietu nagród. Wsparcie można przekazać poprzez stronę https://wspieram.to/komikspileckiego

O Szwadronie Kawalerii Ochotniczej im. rtm. Witolda Pileckiego

Szwadron Kawalerii Ochotniczej im. rtm Pileckiego to stowarzyszenie zajmujące się krzewieniem tradycji Kawalerii Polskiej poprzez prowadzenie żywej edukacji historycznej. Poprzez szkolenie kawaleryjskie, musztrę konną i pieszą oraz władanie szablą i lancą zapraszają ludzi do zapoznania się z tradycją Kawalerii Polskiej. Dużym wydarzeniem jest też organizowany co roku dwudniowy obecnie Rajd Konny trasą ucieczki rotmistrza Pileckiego z Auschwitz do Nowego Wiśnicza. Statutowym celem Szwadronu jest także promocja postaci patrona - Witolda Pileckiego. W chwili obecnej prowadzi dwa duże globalne projekty. Pierwszy to dokonanie tłumaczeń Raportu Witolda i publikacja online z prawami do swobodnego wykorzystania w 12 językach. Projekt został podjęty dlatego, że dziś Raport Witolda dostępny jest tylko w języku polskim i angielskim. Środowisko naukowe z całego świata może korzystać tylko z tych wersji językowych. Stowarzyszenie chce to zmienić, aby czytelnik z każdego zakątka globu, posługujący się jednym z 12 największych języków świata mógł przeczytać Raport we własnym języku. Drugi duży projekt to wspomniany powyżej projekt przygotowania komiksu na podstawie Raportu Witolda.

http://szwadronpileckiego.pl

Podobne artykuły


11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1123
10
komentarze: 24 | wyświetlenia: 516
9
komentarze: 608 | wyświetlenia: 1536
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1569
8
komentarze: 38 | wyświetlenia: 920
7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 564
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 313
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 697
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 722
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 609
294
komentarze: 63 | wyświetlenia: 105233
181
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1192717
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 131062
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114642
102
komentarze: 26 | wyświetlenia: 274098
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska