Login lub e-mail Hasło   

Tanie przelewy zagraniczne

Zakupy przez Internet stały się już dzisiaj elementem naszego codziennego życia. Większość z nas regularnie kupuje coś w sieci, płacąc za produkt czy usługę online.
Wyświetlenia: 288 Zamieszczono 22/04/2017

Jeżeli transakcja dokonywana jest na terenie kraju, nie ma żadnego problemu. Nieco inaczej wygląda to, jeżeli kupujemy coś lub płacimy za coś za granicę, wówczas musimy wykonać przelew zagraniczny.


Przelew zagraniczny to nic innego jak przelanie danej kwoty pieniężnej do odbiorcy za granicą. Oczywiście zwykle konieczna jest znajomość języka angielskiego, jeśli więc mamy z tym problem, może lepiej będzie poprosić o pomoc kogoś, kto dokładnie zrozumie wszystkie polecenia wyświetlane na ekranie komputera. Większość, jeśli nie wszystkie banki oferują przelewy walutowe poprzez swoją stronę internetową. Możemy również poprosić o pomoc konsultanta, dzwoniąc na infolinię. W większości banków prowizja, jaką zapłacimy za przelew zagraniczny jest taka sama przy przelewie samodzielnym, jak przy przelewie wykonanym z pomocą konsultanta. Nawet jeśli prowizja będzie nieco wyższa, to lepiej się na nią zdecydować, bo koszty naprawienia błędów w wykonanym przelewie będzie znacznie wyższa.


Często zastanawiamy się, czy do wykonywania przelewów zagranicznych potrzebujemy osobnego konta. Otóż nie, przelew zagraniczny możemy wykonać bezpośrednio ze swojego konta. Co więcej, istnieje nawet możliwość wykonania przelewu w złotówkach, a kwota przelewu może zostać automatycznie przewalutowana. To duża wygoda i ułatwienie, a także zabezpieczenie przed błędami.


Każdy bank posiada swój cennik prowizji, jaką musimy ponieść, decydując się na przelew zagraniczny. Kwota ta może się różnić i nie zawsze jest korzystna, warto więc wcześniej dowiedzieć się na ten temat więcej. Nie ulega wątpliwości, że prowizja pobierana za przelew zagraniczny jest wyższa od prowizji przy przelewach w obrębie polski, której niektóre banki nawet w ogóle nie pobierają.


Jeżeli mamy w planie dokonanie przelewu zagranicznego, warto zapoznać się ze stronami oferującymi tanie przelewy zagraniczne. Strona tego typu służą do wykonywania ekspresowych przelewów z dowolnych do dowolnych krajów na świecie. Wykonanie przelewu jest banalnie proste, wystarczy tylko wskazać kraj, z którego wykonujemy przelew, kraj, do którego pieniądze mają dotrzeć oraz kwotę, jaką chcemy przelać. Od razu otrzymamy informację o kursie waluty, w jakiej chcemy dokonać wpłaty i o dodatkowych kosztach, jakie poniesiemy za wykonanie przelewu. Informacje na temat kursów walut są aktualizowane na bieżąco, więc nie ma tutaj mowy o pomyłce czy zaskoczeniu. Na stronie znajdują się również porównywarki banków pod kątem prowizji, jakie bank pobiera przy wykonywaniu przelewów zagranicznych. Dużym udogodnieniem jest fakt, że w dowolnym momencie po wykonaniu przelewu możemy sprawdzić, czy pieniądze dotarły już na konto, czy są w drodze. To również spora wygoda i poczucie bezpieczeństwa. Dzięki takim stronom przelewy zagraniczne stały się niemal tak proste jak przelewy krajowe. Informacje podane są w sposób przejrzysty, czarno na białym, toteż nie ma tu możliwości pomyłki. Przelane pieniądze znajdują się na koncie odbiorcy już następnego dnia po dokonaniu przelewu.


Internetowe transakcje są już dzisiaj na porządku dziennym. Dlatego też każdy powinien zaznajomić się z tematem dokonywania przelewów zagranicznych. W zasadzie niczym nie różnią się one od przelewów krajowych, jedynie prowizja jest wyższa. Nie musimy już nawet martwić się o walutę, bo przewalutowanie następuje zwykle automatycznie. Wiele osób wciąż boi się dokonywania płatności przez Internet, jednak zupełnie niesłusznie. Dzisiaj istnieje wiele zabezpieczeń, otrzymujemy potwierdzenia i informacje na temat statusu naszego przelewu. Jeśli zachowamy minimum ostrożności i zdrowego rozsądku, to naprawdę nie mamy się o co obawiać. Możliwość robienia zakupów i płacenia przelewami zagranicznymi znacznie poszerza nasze możliwości, wzbogacając nasze codzienne życie o produkty, które w Polsce nie są jeszcze popularne lub nawet dostępne.

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2405
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 74952
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648662
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15340
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21776
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40694
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17595
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13257
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53494
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22915
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18343
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23526
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  pwz  (www),  28/04/2017

Przy zakupach zagranicznych przelew nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Może być ciężko z odzyskaniem pieniędzy, gdy trafi się na nieuczciwy sklep. Dużo lepiej korzystać z systemów płatności typu PayPal, które powstały po to, by chronić interesy kupującego. Jeśli coś pójdzie nie tak, wówczas to sprzedawca musi udowodnić swoją uczciwość, zanim nasze pieniądze znajdą się na jego koncie. Przel ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska