Login lub e-mail Hasło   

Marsz wolności organizuje partia która inwigilowała dzinnikarzy.

Marsz wolności organizuje partia za rządów której inwigilowano dziennikarzy, ograniczano wolność zgromadzeń i próbowano przeforsować ACTA foto: Platform...
Wyświetlenia: 373 Zamieszczono 06/05/2017

 Marsz wolności organizuje partia za rządów której inwigilowano dziennikarzy, ograniczano wolność zgromadzeń i próbowano przeforsować ACTA

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0) 

Jednym z największych paradoksów III RP było biegunowe mieszanie pojęć. Przypomnijmy - jeszcze nie tak dawno człowiekiem honoru tytułowano komunistycznego zbrodniarza. Autorytetami byli donosiciele i tajni współpracownicy służb bezpieczeństwa PRL, a kłamcy, kombinatorzy i zwykli oszuści nie raz stawali się bohaterami okładek prestiżowych magazynów. Ten "cień" III RP nadal daje nam o sobie znać. Obecnie "marsz wolności" organizuje partia, za rządów której inwigilowano dziennikarzy, ograniczano wolność zgromadzeń i próbowano przeforsować ACTA.

          


            

Organizacja przez Platformę Obywatelską dzisiejszego "Marszu wolności", którego hasłem przewodnim ma być obrona demokracji i swobód obywatelskich, pięknie nawiązuje do jednego z głównych motywów okrągłostołowej III RP, czyli do patologicznego wręcz mieszania pojęć i paradygmatów. Twórcy tego państwa często ubierali się w szaty wolności, pluralizmu i dialogu, choć ich działania stanowiły de facto zaprzeczenie tych idei. Często bowiem narzucali nam dyktat politycznej poprawności, cenzurowali język i odbierali możliwość wyboru. Jakby tego było mało człowiekiem honoru nazywali oni komunistycznego zbrodniarza, z donosicieli i tajnych współpracowników robili autorytety, a zwykłych oszustów i kryminalistów stawiali za wzór nowoczesnych biznesmenów.

         


   

Dzisiaj za organizację "Marszu wolności" zabrała się partia, za rządów której masowo inwigilowano nieprzychylnych dziennikarzy, ustawowo ograniczano wolność zgromadzeń (vide: nowelizacja ustawy Prawo o zgromadzeniach publicznych z 2011 roku), strzelano do antyrządowych demonstrantów, ograniczano swobodę dostępu do informacji publicznej (vide: nowelizacja ustawy o dostępie do informacji publicznej z 2011 r.) oraz próbowano przeforsować antywolnościową ACTA. Teraz ci sami ludzi występują jako obrońcy rzekomo zagrożonej wolności i demokracji. Paradoks jak się patrzy.

"Obrońcy demokracji" wyjdą dziś na ulice Warszawy. Ramię w ramię będą szli w wolnościowym pochodzie, głosząc hasła o obronie praw i swobód obywatelskich.
Wszystko po to, aby wrócić do władzy i... kontynuować swoje dzieło ograniczania swobód i wolności? 

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1521
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1024
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 954
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 892
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 796
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 836
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 676
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1020
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 718
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 477
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 733
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Proszę to publikować na różnych blogach, bo lud nie rozumie, o co tu chodzi.
Ma Pan rację!
Pozdrawiam!
MS

@Świat grozy:
Totalnej opozycji nie przegadasz.

  Hamilton,  06/05/2017

Lipski przez 8 lat rozkradali biliony. Polacy byli na kolanach, głodni, w łachmanach z dziećmi umierającymi z głodu.
Policja, wojsko, prokuratura, służby specjalne, CBA, telewizja w rękach PIS od ponad roku. I co? Myślałem, że będą złodziei zamykać. A tu gówno. Ilość zatrzymań taka jaka była, nic się specjalnego nie dzieje. A ty Lipski nie grzmisz i nie ponaglasz. Zabrakło odwagi. Komsomolec z Pagartu niczego się nie boi.

@_serpico_:
Boli artykuł boli?

  Hamilton,  06/05/2017

Lipski jeśli tych dziennikarzy niszczono, to dlaczego po ponad roku brak winnych. Tu nie chodzi o winnych, tu chodzi o pierdolenie o zniewoleniu dziennikarzy. Oni będą bidule łazić i smędzić, jak Cezary Trotylek - najbardziej wiarygodny dziennikarz w dziejach. Dziś może się jąkać za zasługi jako korespondent telewizji partyjnej z Niemiec.

@Hamilton Starszy:
Tak jest chodząca alfo i omego.
Wszelkie uwagi do autora proszę.Pisząc niech ciebie o zdanie pyta o wszechmocny Hamiltonie.

@_serpico_:
Trele morele.

@Hamilton Starszy:
Czytaj Hamiltonie totalny czytaj !

@milord36: kopiuj dziku totalny kopiuj.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska