Login lub e-mail Hasło   

Lemingu z eioba! Na ile jesteś czerwony?

Prawdziwy bolszewik czuje niechęć, a nawet pogardę dla wszystkiego, co wiąże się z tradycyjnymi elitami oraz wytwornością.
Wyświetlenia: 1.429 Zamieszczono 15/05/2017

 

Na ile jesteś czerwony?
 

Prezentujemy wybrane cechy gatunkowe współczesnego bolszewika zwanego też potocznie lemingiem. Sprawdź, czy i w jakim stopniu dałeś się zsowietyzować? Czy odnajdujesz w sobie którąś z wymienionych cech? Zaznacz „tak” lub „nie”.

 

  Prawdziwy bolszewik czuje niechęć, a nawet pogardę dla wszystkiego, co wiąże się z tradycyjnymi elitami oraz wytwornością.

Przykład: Człowiek, który uległ bolszewizacji nie przejawia zainteresowania porządkiem hierarchicznym w społeczeństwie, a nawet jest jego wrogiem. Nie ma powodu, dla którego ktoś miałby być w czymś lepszy ode mnie. Nie muszę się nikomu kłaniać – twierdzi. – Przywiązywanie wagi do estetyki przedmiotów i skromnego, a eleganckiego ubioru to strata czasu i pieniędzy. Przede wszystkim muszę się czuć wygodnie.

TAK  NIE 

 

  Nie przejmuje się brakiem ogłady i dobrymi manierami.

Przykład: Bolszewik to popularny dzisiaj typ tak zwanego leminga, który ostentacyjnie i bardzo głośno rozmawia przez „superwypasiony” telefon komórkowy w tramwaju, autobusie i pociągu, nie zważając na innych. Chętnie chwali się wszystkimi gadżetami współczesnej elektroniki. Nigdy nikomu pierwszy się nie kłania. Sąsiadów unika i udaje, że ich nie zna. Nie ma w zwyczaju mówić: Dzień dobry w sklepie i innym miejscu publicznym. W pociągu chętnie zdejmuje buty i kładzie nogi na wolnym miejscu naprzeciwko. Wykorzystuje skrzętnie każdą okazję do pokazania, że ma więcej pieniędzy niż inni. Często też rozmawia w towarzystwie o wartości pieniędzy. Jest dumny z faktu bycia prymitywem z „dużą kasą”.

TAK  NIE 

 

  Nie dokształca się i nie doucza, nawet wówczas, gdy posiada braki w wiedzy ogólnej i kulturze sytuujące go poniżej poziomu przedwojennego pierwszoklasisty szkoły powszechnej. Nie dba o kulturę języka i poprawność polszczyzny. Nie używa (lub zdarza mu się to niezwykle rzadko) zwrotów grzecznościowych: proszę, dziękuję, przepraszam.

Przykład: Osobnik o skłonnościach bolszewickich nie uważa, że należy być uprzejmym wobec kogokolwiek, a już z pewnością względem osób, z którymi nie łączą go żadne relacje rodzinne, towarzyskie czy (co dla niego najważniejsze) biznesowe.

TAK  NIE 

 

  Uważa, że w jego domu panować musi jedna zasada: całkowity brak jakichkolwiek zasad.

Przykład: Dla człowieka sowieckiego nie ma żadnego znaczenia skromność w domu. Nie zwraca uwagi na to jak jest, a raczej nie jest ubrany przy innych domownikach (również dzieciach). Uważa, że po domu może paradować prawie lub całkiem nago. Latem tę przestrzeń nudyzmu rozszerza o balkon lub ogródek przed swoim domem. Przejął, zaadoptował na swój własny użytek i bezrefleksyjnie powtarza zdanie:Wolnoć Tomku w swoim domku.

TAK  NIE 

 

  Akceptuje w praktyce ideał Pawlika Morozowa – totalną równość w relacjach rodzinnych i totalną wolność dla wybryków, czytaj: ekspresji twórczej dzieci wychowywanych, a raczej samowychowujących się bez zasad.

Przykład: Gdy dzieci mówią, dorośli słuchają. One mają swoje prawa i są w centrum świata. Jedynym możliwym modelem jest wychowanie bezstresowe i bez szacunku nie tylko dla rodziców, ale dziadków, sąsiadów i dorosłych w ogóle. Bolszewickie dzieci, wzorem swych rodziców, nikomu się nie kłaniają i nikomu nie ustępują. W sytuacjach kryzysowych (czytaj: sporu z rodzicami) gotowe są donieść na rodziców do odpowiednich urzędów.

TAK  NIE 

 

  Prawdziwa kobieta sowiecka jest wyzwolona i nie uznaje pierwszeństwa męża i jego autorytetu jako głowy rodziny. Słowa świętego Pawła: Żony bądźcie poddane mężom (Kol 3, 18) uważa za mieszczański przeżytek.

Przykład: Postępująca od paru pokoleń praktyczna feminizacja doprowadziła w wielu domach do tego, że ojciec, owszem, ma obowiązki względem swojej żony i dzieci, ale nie ma ostatniego słowa. Dla większości współczesnych kobiet nic nie znaczy potrzeba wspierania i szanowania autorytetu męża i ojca choćby w obecności dzieci. Skutek: coraz więcej chłopców wychodzi z rodzin jako zniewieściali, homo-, metro- i etc. seksualni.

TAK  NIE 

 

  Bolszewik to człowiek kolektywu, nie stanowi jednostkowości. Myśli, czuje, działa i pracuje kolektywnie. Nawet ubiór stara się mieć kolektywny. Swoją wiedzę i opinie o świecie czerpie z kolektywnych mediów.

Przykład: Współczesny bolszewik – leming nie kształtuje swoich opinii ani ich sobie nie wyrabia. Po co tracić na to czas. Wystarczy bezkrytyczne powielanie informacji i opinii propagowanych przez tak zwane opiniotwórcze media mainstreamowe (typu „Gazeta Wyborcza”, TVN, ich internetowe wersje, i inne). Człowiek kolektywu odpowiada wiernie i w porę na mody narzucane kolektywowi. Dlatego nie będzie się przejmował komicznością swojego wyglądu i niezależnie od wieku dla kolektywu założy – choćby raz – podarte na kolanach jeansy, maseczkę przeciwsmogową i niskie spodnie‑rurki, które za każdym pochyleniem odsłonią jego zadek. Wsiądzie na rower, by popedałować na demonstracje w obronie imigrantów, zagrożonej demokracji czy dokonującej się rzezi drzew. Po drodze z pogardą kopnie w drzwi zaparkowanego przy ścieżce rowerowej samochodu z poczuciem wyższości ekologicznej świadomości…

http://www.pch24.pl/na-ile-jestes-czerwony-,51503,pch.html

Podobne artykuły


25
komentarze: 84 | wyświetlenia: 2073
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1091
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1780
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1468
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 815
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 917
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 599
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 1009
13
komentarze: 21 | wyświetlenia: 899
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 493
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 324
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 301
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1193
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 905
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 662
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  15/05/2017

Bolszewik to taki tępak, który nie dopuszcza myśli, że inni mogą mieć inne poglądy. Pierwszymi bolszewikami byli "święci" inkwizytorzy i ich mocodawcy podający się za następców Chrystusa. Lenin - Lipski tamtych czasów jedynie skopiował ich tępe metody. Niczego nowego nie wymyślił. Był na to za głupi.

  Hamilton,  15/05/2017

"Bolszewik to człowiek kolektywu, nie stanowi jednostkowości. Myśli, czuje, działa i pracuje kolektywnie. Nawet ubiór stara się mieć kolektywny. Swoją wiedzę i opinie o świecie czerpie z kolektywnych mediów". Zgadza się. Udał ci się ten opis księży i Radia Maryja. Biskupi i kardynałowie są bardziej niż czerwoni. Purpurowi. Lepiej bym tego nie ujął. Swistak jesteś wielki.

  Hamilton,  15/05/2017

" W sytuacjach kryzysowych (czytaj: sporu z rodzicami) gotowe są donieść na rodziców do odpowiednich urzędów".
Paweł IV papież, następca Chrystusa:
"Gdyby mój rodzony ojciec dopuścił się, najdrobniejszej herezji, nie zawahał bym się ani przez chwilę i własnymi rękami wzniósł jego stos"
Ten by nie doniósł. Porządny katolik. Wolał zamordować.

Paniw Świstak, jestem trochę "czerwony"! Masz pan plusa!

  Hamilton,  15/05/2017

swistak - brawo, zaczynasz myśleć.

  Hamilton,  15/05/2017

"Dla większości współczesnych kobiet nic nie znaczy potrzeba wspierania i szanowania autorytetu męża i ojca choćby w obecności dzieci." Autorytet nie zależy od tego czy nosisz spodnie, sutannę czy spódniczkę. Czy masz pierścień biskupi, obrączkę, pierścionek czy goły palec. Czy każesz się całować po rękach biskupich czy po dupie. Czy będziesz odmieniał Jezus, Maryja, kościół tysiące razy dziennie ...  wyświetl więcej

"Wystarczy bezkrytyczne powielanie informacji i opinii..." a dla kogoś takiego radio Maryja też może być źródłem informacji i opinii, a mohery na głowach jako preferowany styl? ;)

  swistak  (www),  16/05/2017

@Janusz Nitkiewicz: Łojoj! zabolało?

  Hamilton,  16/05/2017

@swistak: zabolało? - pisnął cichutko do swego pogromcy leżący na deskach pięściarz ze złamanym nosem, połamanymi żebrami i zapuchniętymi oczami oczekując na ambulans.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska