Login lub e-mail Hasło   

Polska powinna wprowadzić nadzwyczajne prawa w kwestii zwrotu mienia Żydom

ESLI uważa, że Polska powinna wprowadzić nadzwyczajne prawa w kwestii zwrotu mienia Żydom – z lat od po 1930 roku!!! – zarówno w okresie holokaustu, jak i kom...
Wyświetlenia: 307 Zamieszczono 26/05/2017

ESLI uważa, że Polska powinna wprowadzić nadzwyczajne prawa w kwestii zwrotu mienia Żydom – z lat od po 1930 roku!!! – zarówno w okresie holokaustu, jak i komunizmu!!!


†KA††Y†Ń – PAMIĘTAMY

Kraje Europy Wschodniej, — w szczególności Polska, — nie wywiązały się ze swoich zobowiązań zwrotu własności odebranej Żydom w czasie II wojny światowej

– wynika z raportu, który ma zostać w czwartek przedstawiony na konferencji Europejskiego Instytutu Dziedzictwa Shoah (ESLI).

Osiem  lat temu  (czyli za rządów PO – PSL!!! — mj) — rządy 46 krajów obiecały w tzw. Deklaracji Terezińskiej dać (sic! — mj) wynagrodzenie ofiarom masowych grabieży z lat po 1930 (sic! — mj) roku ze względu na zaawansowany wiek ocalałych z Holokaustu.

Raport, który ma być opublikowany podczas czwartkowej konferencji, oskarży Polskę o to, że jest — „najbardziej wierutnym przykładem” — niewywiązania się ze zobowiązań podjętych w wyżej wymienionym dokumencie.

Jego twórcy wskazują na to, że Polska miała największą żydowską populację w Europie, z której 90 proc. nie przeżyło wojny.

—  „Pośród  wschodnioeuropejskich krajów Bośnia-Herzegowina i Polska są jedynymi krajami, które nie wprowadziły w życie rozwiązań prawnych   —  mających na celu zwrot mienia zagrabionego zarówno w okresie Holokaustu, jak i komunizmu,   —  a są one krajami, gdzie obydwa te rodzaje zawłaszczeń miały miejsce”

—  stwierdzają twórcy raportu, do którego dotarł „Guardian”, zapominając najwyraźniej, że mienie żydowskie zabierali okupujący Polskę Niemcy, a później rosyjscy sowieci i ich namiestnicy. (czyli żydowscy komuniści — mj)

Dlaczego zatem to polskie społeczeństwo ma płacić za działania zaborców państwa polskiego, tego nie wyjaśniono.

Co więcej, —  wszystko wskazuje na to, że tego typu rozumowanie autorom raportu jest zdecydowanie obce.

Stwierdzają bowiem:

—  „Polska jest jedynym członkiem Unii Europejskiej  —  (i byłym członkiem bloku komunistycznego), —  która nie przeprowadziła kompleksowej restytucji własności prywatnej w erze pokomunistycznej”.

Twórcy raportu ubolewają, że żyje obecnie 500 tys. ocalonych z Holokaustu, z czego połowa – w ubóstwie.

Raport wzywa Polskę do wdrożenia zobowiązań terezińskich i zwrotu mienia.

Odnosząc się do stanowiska polskiego MSZ, w którym resort stwierdza, że restytucja majątków przebiega zgodnie z polskim prawem, twórcy dokumentu domagają się od Polski wprowadzenia specjalnych rozwiązań, które pomogłyby w przekazywaniu majątków Żydom.

—  „Zwykłe prawa dotyczą zwykłych wydarzeń. Ale Holokaust był wydarzeniem nadzwyczajnym i nie ma sensu stosowania zwykłego prawa do sytuacji, w której tak wiele nie posiadającej spadkobierców własności nagle pojawiło się jako rezultat masowego mordowania milionów ludzi”

—  stwierdzili.

KOMENTARZ emjot

Najwyższy czas, żeby Polacy zdali sobie sprawę, jak zostaliśmy przez żydów opanowani, to „otwiera nam szeroko oczy na niebezpieczeństwo grożące Ojczyźnie, wykrywa żydowskie podstępy i budzi ducha samoobrony”.

A PO i PSL pokazały do czego są zdolne — zobaczymy jak się zachowa PIS

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1495
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1634
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1061
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1013
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 900
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 924
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 978
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 817
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 607
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 950
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 803
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 820
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł  swistak  (www),  27/05/2017

Niech sprzedadzą roszczenia mafii reprywatyzacyjnej

  Kitek,  30/05/2017

@swistak: Sami są mafią innego rodzaju.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska