Login lub e-mail Hasło   

Zdrajcom ku pamięci!

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://warszawskagazeta.pl
Donosy na Polskę to narzędzie, którym posługują się pseudoelity IIIRP Donosy składane na Polskę w Brukseli i Berlinie stały się podstawowym narzędziem, który...
Wyświetlenia: 397 Zamieszczono 17/06/2017

 Donosy na Polskę to narzędzie, którym posługują się pseudoelity IIIRP

 

Donosy składane na Polskę w Brukseli i Berlinie stały się podstawowym narzędziem, którym posługują się pseudoelity III RP, odsunięte od władzy i coraz bardziej pozbawiane wpływów. Jednak to nie donosy są głównym dowodem ich zdrady.

Zdrajców, jak to niestety bywało już w naszej historii, najbardziej pogrążają apele, a nawet błagania o oddanie Polski pod kuratelę obcego państwa. Lech „Bolek” Wałęsa podczas wizyty w niemieckim Akwizgranie, gdzie odbierał nagrodę Polonicus 2017 za dokonania na rzecz wolności i demokracji w Europie i Polsce, powiedział: – Musicie skończyć z kompleksami i przejąć odpowiedzialność za Europę.

Podczas swojego wystąpienia radził: – Jeśli chcecie zbudować mądrą Europę, to musicie ją osadzić na wartościach, i jeśli Polska, Węgry czy ktokolwiek inny rozbije Unię, to wy, jako wiodąca siła, musicie mieć przygotowane w kieszeni rozwiązanie. Jeszcze dalej posunęła się Agnieszka Holland, której apel „żeby było, tak jak było”, stał się dzisiaj symbolem i streszczeniem całego programu politycznego totalnej opozycji. Holland, laureatka tej samej nagrody co Wałęsa, tylko że w dziedzinie kultury, publicznie na antenie TVN24 zademonstrowała swój całkowity brak szacunku dla prezydenta Polski, a następnie zwróciła się do Angeli Merkel słowami: – Jesteś naszą ostatnią obrończynią w tej Unii.

Warto w tym miejscu przypomnieć słowa innego zaprzańca i renegata, kierowane również do Niemki, Sophii Friederiki Augusty zu Anhalt-Zerbst-Dornburg, znanej z historii jako Katarzyna II Wielka albo caryca Katarzyna. Tak pisał do niej zdrajca i jeden z przywódców partii rosyjskiej w Rzeczpospolitej, Szymon Kossakowski, hetman wielki litewski: – Nie widzę i nikt dostrzec nie może ogólnego szczęścia kraju naszego, tylko w poważaniu tego sąsiedzkiego mocarstwa ogromnego, mającego własny interes widzieć nas mądrych i szczęśliwych, jako w osobie, którą wieki następne między cuda natury i wielkość kłaść będą – N. Imperatorowej całej Rosji. Nie masz pani wyżej umiejącej cenić prawa ludzkości i prawa rozsądnej wolności i sprawiedliwości: doświadczają i korzystają narody berłu jej poddane, kładąc i wielbiąc ją w mądre przymiotów bóstwa.
Jak widzimy, zmienił się tylko język, bo dusza zdrajców pozostaje niezmiennie taka sama. Kossakowski nie tylko przygotowywał z Sewerynem Rzewuskim i Szczęsnym Potockim konfederację targowicką, ale również informował rosyjskich generałów o stanie polskiej armii i namawiał ich do porwania Tadeusza Kościuszki. Jak na razie, nie doszły nas słuchy, by „Bolek” Wałęsa czy Agnieszka Holland postulowali w Berlinie porwanie Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego, ale obserwując antypolski amok, wszystko jeszcze przed nami. Niewykluczone, że Wałęsę i Holland ubiegnie jakiś inny prominentny przedstawiciel współczesnej targowicy, ale zanim to nastąpi, coś tym wszystkim zdrajcom przypomnę.

Szymon Kossakowski podczas insurekcji kościuszkowskiej został schwytany w Wilnie przez polskich powstańców i osadzony w Arsenale. 25 kwietnia 1794 r. skazano go na śmierć i powieszono na szubienicy wzniesionej przed wileńskim ratuszem. Dzięki historycznym przekazom wiemy, że skazaniec odziany był w żółty szlafrok, w czasie egzekucji głośno biły dzwony kościoła św. Kazimierza, zaś polski lud wznosił okrzyki: Niech żyje Rzeczpospolita!
Nieznany autor na tę okazję napisał wiersz zatytułowany Nagrobek Szymonowi Kossakowskiemu, który niniejszym dedykuje całej współczesnej targowicy.

Przechodniu! Wstrzymay twe modły, BÓG je za Prawych odbiera;
Jam Oyczyzny zdrayca podły – Jak kto żyje, tak umiera.
Straciłem życie i sławę, Niż pierwsze ostatnie wprzodu;
Sam sobie dałem Buławę, Stryczek był z Woli Narodu.
Śmierć mą nie głosiły Dzwony, Wyrok słuszny dni mych przerwą,

Jam tu został powieszony, I tu moje ginie ścierwo.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1275
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1598
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1025
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 963
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 855
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 940
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 892
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 558
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 900
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 780
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  17/06/2017

Wszystko dlatego się tak dzieje ... ponieważ dla zdrajcy nie istnieje kara śmierci ! Konstytucja z 1935 jest dalej prawomocnym aktem prawnym ... czego nie można powiedzieć o tej z 1997 roku - tak stwierdził Sąd Najwyższy ... i niech obecny prezydent nie wymyśla nowej ... w tamtej wystarczy kilka zapisów jedynie zmienić i zaraz się sytuacja prawna poprawi ...

@Remter: "Konstytucja z 1935 jest dalej prawomocnym aktem prawnym ... czego nie można powiedzieć o tej z 1997 roku - tak stwierdził Sąd Najwyższy" . Coś ci się nieźle poplątało.

Oczywiste jest dla każdego, że gdy ktoś ma rację, wtedy sądy powinny rozstrzygać sprawy i jeszcze można odwoływać się od wyroków, bo są różne. Jednak, gdy jedna strona znów przejęła sądownictwo, tym razem ta dla siebie, i może przepchnąć każdy bezsensowny wyrok i uzasadnić go słowami „przekupionych” sędziów, to druga idzie, gdzie się da (tam, gdzie jest siła), by przepychać swoje interesy. I widać ...  wyświetl więcej

O tym kto jest zdrajcą decyduje sąd, a nie jakieś szmaty.

Lipski zapomniałeś dodać, że Szymon Kossakowski był biskupem inflanckim.
28 czerwca 1794 r. stracono w Warszawie biskupa wileńskiego Ignacego Jakuba Massalskiego.
Sąd Najwyższy Kryminalny skazał:
generała artylerii koronnej i marszałka konfederacji targowickiej Stanisława Szczęsnego Potockiego,
hetmana wielkiego koronnego Franciszka Ksawerego Branickiego,
hetmana ...  wyświetl więcej

  nse,  17/06/2017

swąd

@Krzywy ogórek: jak Wasza Błyskotliwość pierdnie to czapki z głów. Głośno i mądrze jak zwykle.

  nse,  17/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)

  nse,  17/06/2017

Tak dla zabawy zamiast słowa sąd wstawiłem sobie słowo swąd. ;)

@Krzywy ogórek: jesteś zabawny jak kościotrup na pogrzebie. Wszyscy rechotają. Na czerwono.

  nse,  17/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)

@Krzywy ogórek: widzisz, jak się postarasz to możesz być na poziomie papugi. Dobre i to. Mamusia kupi ci większą klatkę i będziesz się rozwijał.

  nse,  17/06/2017

@Hamilton Starszy: tomata :)

@Krzywy ogórek: bardzo rozgarnięty i błyskotliwy chłopczyk z ciebie. I to w wieku zaledwie pięćdziesięciu kilku lat. To niesamowite. Jestem pod wrażeniem.

  nse,  17/06/2017

@Hamilton Starszy: ντομάτα :)

@Krzywy ogórek: gdyby mamusia wiedziała, że jesteś taki zdolny, pewnie posyłała by cię do szkoły.

  nse,  17/06/2017

@Hamilton Starszy: lycopersiciSusceptibility :)

@Krzywy : nie myślałeś o jakiś prelekcjach w przedszkolach. Takie długie i mądre słowa "umisz". Tata byłby dumny z ciebie jak paw, albo nawet pawian. Dawaj, dawaj, wszyscy cię podziwiają z zapartym tchem.

  nse,  17/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)

Zapiski oficera prowadzącego TW Balbiny. "Grudzień, 1981. Przeprowadziłem rozmowę z Balbiną. Jeszcze żaden TW nie wywarł na mnie tak złego wrażenia.... Zapewniał, że brzydzi się Solidarnością i trafił do niej przez pomyłkę. Zaczął płakać. Chwalił się komunistycznym rodowodem; ojcem aparatczykiem i wujkami komunistami. Nie zdążyłem zapytać, a już zeznawał przeciwko bratu i radził, aby posadzić L. ( ...  wyświetl więcej

To też "zdrada" ? Będziemy ich wieszać czy tylko poplujemy?

Grudzień 2010, styczeń 2011, marzec 2012 PIS skarży się w UE na śledztwo smoleńskie.
Czerwiec 2012 PiS bronił w Brukseli Telewizji Trwam i informowali o dyskryminacji katolickich mediów w Polsce.
Grudzień 2014 - "Nieprawidłowości w wyborach samorządowych jako zagrożenie dla demokracji" - tak brzmiał tytuł wysłuchania

...  wyświetl więcej

Trzeba być wyjątkowym debilem by za zdradę uważać wyrażanie własnego zdania na temat sytuacji w kraju. W Polsce mogę, ale za granicą nie, bo to jest "zdrada". Oni tam za granicą nie wiedzą niczego i "zdrajcy" im muszą donieść. Lipski ty przechodzisz już sam siebie.

@Hamilton Starszy: Czerwony pomidor ?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska