Login lub e-mail Hasło   

Protest byłych Świadków Jehowy ...

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.koniecswiata.org/2806/protest(...)aznicy/
Warszawa 1-2 lipca pod stadionem Legii – poznaj prawdziwe oblicze Strażnicy!
Wyświetlenia: 2.068 Zamieszczono 25/06/2017
 
 
StraĹĽnica - Ĺšwiadkowie Jehowy

W dniach 1-2 lipca na warszawskim stadionie Legii odbędzie się doroczny kongres Świadków Jehowy. Równocześnie byli członkowie tego kontrowersyjnego związku wyznaniowego postanowili zorganizować spotkanie informacyjne, mające na celu pokazanie jakim zagrożeniem jest, ta zdawać by się mogło pokojowa organizacja, która w rzeczywistości posiada wszystkie znamiona sekty i wpływa niezwykle destrukcyjnie na życie i psychikę swoich wyznawców.

Organizatorzy spotkania działają z ramienia Centrum Edukacji i Obywatelskich Inicjatyw Społecznych. Protest poprowadzą osoby, które były długoletnimi członkami zgromadzenia i którym udało się od wewnątrz zobaczyć prawdziwe oblicze organizacji. Niektórzy z nich odeszli ze zgromadzenia, niektórzy jednak muszą tkwić w nim nadal, by nie stracić kontaktu z najbliższymi. Wewnętrzne prawa Świadków Jehowy zabraniają utrzymywania kontaktu z odstępcami. Ostracyzm jest całkowity i katastrofalny dla osoby odchodzącej. Rodzice latami nie odzywają się do własnych dzieci. Rodziny rozpadają się, a odstępca traci wszystkich bliskich i znajomych należących do Świadków Jehowy.

Jest to doskonała taktyka, za sprawą której zbory uzależniają całe życie swoich wyznawców od organizacji. W ten sposób skutecznie i trwale przywiązują do siebie wszystkich członków zgromadzenia. Jest to działania charakterystyczne dla wszystkich sekt. Na świecie do wyznawców Świadków Jehowy należy obecnie prawie 8 milionów ludzi.

Krótka historia i metody działania


Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy to związek wyznaniowy założony w USA w XIX wieku, który znany jest wszystkim z szeroko zakrojonych akcji ewangelizacyjnych sprowadzających się współcześnie do chodzenia po prywatnych domach i kolportażu gazetek o znamiennym tytule Strażnica. Z pozoru Świadkowie Jehowy wydają się sympatyczni i pokojowo nastawieni. Jednak wystarczy chwila rozmowy, by zobaczyć ślepy upór znamionujący ich przekonania. Już na tym etapie można zobaczyć z jak silną manipulacją i indoktrynacją mamy do czynienia.
Samo spojrzenie na historię powstania związku oraz jego ewolucję pokazuje, jak efektywnie organizacja pozbawiała swoich wyznawców jakiejkolwiek możliwości samodzielnego myślenia i decyzyjności. Zakazy i nakazy, które przez lata się zmieniały, w jednym pozostają takie same, zawsze ingerują we wszystkie sfery życia wyznawców.
A jeżeli ktoś myśli o Świadkach Jehowy jak o badaczach pisma świętego, to się głęboko myli. Szeregowy wyznawca nie ma w rzeczywistości prawa analizować i interpretować biblii, od tego są tzw. pomazańcy, grupa natchnionych duchem świętym mężczyzn, którzy przez członków zgromadzenia są niemal czczeni. Interpretacja biblii odbywa się przez pryzmat Strażnicy i tylko taka interpretacja jest właściwa, inne uważane są za odstępstwa.


Szkodliwe praktyki


Cała organizacja wręcz chorobliwie dąży do odcięcia swoich wyznawców od możliwości kształcenia się na wyższych uczelniach oraz samodzielnego myślenia. Forsowane są poglądy o szkodliwości świeckich uczelni wyższych. Przez co członkowie Świadków Jehowy należą do najgorzej wykształconej grupy religijnej. Dobry Świadek Jehowy to ktoś, kto umie czytać i pisać oraz posiada jakiś wyuczony zawód typu fryzjer czy tokarz. Według Strażnicy nic więcej nie trzeba.
Jednak do najbardziej okrutnych i bestialskich praktyk należy ingerencja w życie i zdrowie swoich wyznawców. Ustalane przez Ciało Kierownicze (zarząd Towarzystwa Strażnicy, czyli kierownictwo całej organizacji) reguły są niezwykle destruktywne, krzywdzące i często niezgodne z prawem. Do najbardziej kontrowersyjnych zasad należy zakaz transfuzji krwi, który w sytuacjach krytycznych może doprowadzić do śmierci wyznawcy. Równie kontrowersyjne jest marginalizowanie i tuszowanie zjawiska pedofilii w szeregach zgromadzenia. Więcej informacji na temat protestu oraz mrocznego oblicza Świadków Jehowy można przeczytać na stronie http://www.przerywamymilczenie.pl/.
Zapraszamy na spotkanie pod stadionem Legii w Warszawie 1 lipca, gdzie będzie można zdobyć bardziej szczegółowe informacje i poznać historie ludzi, którzy przez wiele lat mieli do czynienia z tą szkodliwą i destrukcyjną organizacją. Zapraszamy również byłych świadków, a także osoby, które zastanawiają się nad rezygnacją z członkostwa w zgromadzeniu. Jesteśmy po to, aby się wspierać, tym bardziej że wielu z nas pozostawiło w szeregach Świadków Jehowy wielu swoich bliskich i znajomych. Spotkanie rozpocznie się o 8 rano.

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2844
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1089
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 945
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 609
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 990
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1834
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 681
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 837
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 539
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 981
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 628
 
Autor
Dodał do zasobów: Remter
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  25/06/2017

Aby nie wpaść w pułapkę wykładni człowieka należy przyjąć prawdę o samej Biblii i to do czego ona zmierza. Biblia uczy relacji ludzi z ludźmi, Boga z ludźmi i ludzi z Bogiem. Te relacje wynikają nie z ludzkiego prawa a Prawa Życia w jakim natura została zamknięta. Wszystko wokół nas się nieustannie zmienia i rozwija lub upada aby się znów podnieść... a nasze relacje mają nam pomagać trwać w tym św ...  wyświetl więcej

Dzień dobry. Mam takie pytanie. Dlaczego w tekście artykułu słowa: "duch święty" i "biblia" są napisane z małej litery, a "Strażnica" i "Świadkowie" z wielkiej?
Polecam przy okazji mój artykuł na temat Biblii, którą posługują się "świadkowie": http://eiba.pl/14 .

  Remter,  25/06/2017

@Adam Szczepański: To, że ktoś opuścił szeregi ŚJ nie oznacza, iż dalej nie posługuje się naukami tego towarzystwa. Biblia jest na drugim miejscu po "strażnicy"... Ciało natchnione "siłą i mocą" (tak rozumiany Duch Święty- nie zawiera w sobie zasobu natury Boga ). Art. jest napisany przez ŚJ. a więc nie mam prawa w nim grzebać... dobrze, iż zwróciłeś na to uwagę. Nowy porządek świata przewiduje po ...  wyświetl więcej

@ducheioby: Nie rozumiem. Posługujemy się przecież językiem polskim i nie powinniśmy robić błędów. Tytuły dzieł literackich, do których Biblia też się zalicza, piszemy zawsze z wielkiej litery, a jak widzę, że ktoś pisze "biblia" to mnie to zwyczajnie razi i czasami tak reaguję.
No ale dobrze. Niech będzie, że tym razem to śmieszne, bo artykuł, który poleciłem też porusza tę kwestię.
Nie wiem o co chodzi z tą grupą? Ja chyba nie jestem z żadnej grupy. :)

@Remter: "Duch Święty- nie zawiera w sobie zasobu natury Boga"
Prawda, bo duch swiety posiada wielkie zasoby wegla kamiennego, kapusty oraz glist okraglych "
Teresinko ubostwiam czerpac z twoich Z A S O B O W !!!

  nse,  29/06/2017

@zakrawarski: "Prawda, bo duch swiety posiada wielkie zasoby wegla kamiennego, kapusty oraz glist okraglych "
Teresinko ubostwiam czerpac z twoich Z A S O B O W ! "
Duch Święty zawiera w sobie Prawdę Absolutną w kontekście maksymalnego osiągalnego optimum harmonii ( takie idealnie brzmiące akordy składające się z niezliczonych składowych. ) :)

@Krzywy ogórek: "Duch Święty zawiera w sobie Prawdę Absolutną"
Czytam co piszesz ! Sam nie napotkalem tego "ducha swietego" ?
Wyglada na to, ze on mnie unika !?
Harmonie w muzyce stworzyli zwykli, choc muzycznie uzdolnieni, ludzie.
Dziwie sie takim stwierdzeniom jak: Bog, czy duch swietu tworzy : " maksymalnego osiągalnego optimum harmonii ( takie idealnie brzmiące akor ...  wyświetl więcej

  nse,  29/06/2017

@zakrawarski:
"Masz dostep do dziel tworzonych przez Ducha Świętego ! Naprawde ? Jesli tak....podaj link ! "
Spójże w lustro, a jedno z tych dzieł zobaczysz :)))) Harmonia nie tylko Muzyki dotyczy, ale też światła, ewolucji, biologi, technologi ... i życia społecznego ... ;)

@ducheioby: " żeby mi któraś się nie zdetonowała "
Popros o dziewczyny ze Skandynawii.
Leza spokojnie....nie detonuja sie.....gwarantuje !

@zakrawarski: Życie jest wszystkim czym jest Bóg.... a więc Jego tchnienie ożywia wszystko ku przejawianiu jego cech... Bóg jest wszystkim ... a więc kiedy umierasz oddajesz ostatnie Jego tchnienie.... Duch rządzi powietrzem... wiele razy ktoś powiedział " nie każdemu duchowi wierzcie ... badajcie duchy.... To skład powietrza zawiera naszą długość życia i jego przejaw...

  Hamilton,  02/07/2017

@Remter: Skład procentowy "ducha"
azot-78,084, tlen-20,946, argon-0,934, dwutlenek węgla-0,036,neon-0,00181, hel-0,00052, metan-0,00017, krypton-0,00011, wodór-0,00005, ksenon-0,000008

Najbardziej zbrukaną ohydą,zgnilizną moralną i na przestrzeni wieków zwalczał wszelakie ruchy postępowe w Polsce-to katolicyzm

  Remter,  28/06/2017

@Szymon Bachir: Tak samo jak islam podbija dzisiaj i przejmuje Europę w swoje jarzmo ... tak katolicyzm uczynił to wtedy z Lechitami nadając im nazwę Polaka . Katolicyzm z siebie wyłonił ponad 20 tyś sekt, które z sobą walczą na różne sposoby wmawiając ludziom, iż są posłańcami od Boga. To jest przykład takiej walki nierozumnej .... tak jakby człowiek mógł się nawrócić po czyimś proteście ... Lech ...  wyświetl więcej

@Szymon Bachir: "Najbardziej zbrukaną ohydą,zgnilizną moralną i na przestrzeni wieków zwalczał wszelakie ruchy postępowe w Polsce-to katolicyzm"
Esencja prawdy ! A wszystko tym straszniejsze, ze ukryte pod postacia "slowa bozego"

  Remter,  29/06/2017

@ducheioby: A więc zachęcam do sprawdzenia ...

Co czyni, ze rozsadni ludzie wierza, ze "gdzies" w kosmosie siedzi "czlekopodobny" duch-czlowiek-cos
i decyduje o zyciu na ziemi ?
Jaki rozgardiasz nalezy miec w glowie aby taki brak logiki przyjac za prawde ?

@zakrawarski: Gdybyś znał termin „ontologia” jaki wywodzi się z dwóch słów greckich: on – byt oraz logos – nauka. Poprzednio na określenie nauki o tym, co istnieje, powszechnie używano terminu „metafizyka”, który narodził się w starożytnej Grecji, gdy Andronikos z Rodos porządkował dorobek naukowy Arystotelesa.

Perspektywa, jaką zakreślają rozważania ontologiczne jest szeroka. Obejmuje ona

...  wyświetl więcej

@Remter: Powtorze ! "Jaki rozgardiasz nalezy miec w glowie aby taki brak logiki przyjac za prawde ? "
PS Orygenes byl slepy i myslall, ze to byla noc.....co w jego przypadku i tak nie robilo roznicy.

@zakrawarski: Taki sam jaki mają ci, którzy dzisiejszego człowieka przekształcają ustanowionymi odgórnie prawami dot. poprawności i oczekują ukazania sovieticus - a. ... Chrześcijanie oczekują wyjścia z nich Jezusa na zewnątrz... o naturze samego Boga ...

@ducheioby: "orgie seksualne w dzień Kupały , nie były czymś złym "
Oczywisci ze nie byly !
Pojecie "zlo" wprowadzili w naturalne zycie ludzkosci ci od piekla, smoly, diablow, biczowania,
palenia zywcem i wiele innycch "uciech" wynalezionych i sterowanych przez ""bogotworcow"" czyli glupcow !
PS Zawodnicy w Greckich olimpiadach wystepowali nago, co bylo oczywiste i natu ...  wyświetl więcej

@ducheioby: "Dymanie" bylo naturalna czynnoscia czlowieka wszech czasow.....
az "swieci" uczynili z tego "grzech" zachowujac ta czynnosc dla siebie....ale w tajemnicy,
nawet przed swoim bogiem !
Prawo cywilne troche im w tym przeszkadza, w kazdym razie w stosunku do dzieci !
Ale "dzieki bogu" nawet z tym sobie radza !
Natomiast Polskie kobiety musza byc posluszne "ukochanym w panu" !!

@Katarzyna Wasik: Katarzyna, dobrze jest czytac kogos normalnego, bo to rzadkosc !
Jesli "rzucisz jeszcze we mnie jakims zdaniem to mozesz spokojnie odrzuci to....Pan !
Mieszkam w Skandynavii od "zarania czasow" i tu wszyscy mowia sobie na ty.
Wyjatkiem jest krol do ktorego 50% mowi Wasza wielmoznosc (Ers Majestet)
ale druga polowa wola ....czesc Gustaw i tez jest dobrze. Trzymaj sie.....wsrod tych normalnych !

  Mateusz S.  (www),  29/06/2017

Mam kilka dowiadczeń ze Światkami. O ile ci, którzy wybrali swoją wiarę wydają się fanatyczni, o tyle dzieci wychowane w wierze nie zawsze. Miałem na studiach koleżankę "jehowę" - kompletnie wyrabane, wychodziła z założenia, że i tak nie dostanie się do tych 144 tysięcy, wiec korzystała z życia doczesnego pełną parą. Pozacierała niektórym pałki, o ile wiecie o czym mówię. Koledzy mówili...

  Mateusz S.  (www),  29/06/2017

@Katarzyna Wasik: widzę, że z główką nie za dobrze. Więcej spokoju, to dobrze robi na zdrowie.

  Mateusz S.  (www),  29/06/2017

@Katarzyna Wasik: twoja główka nie za ładna. Nie ma się czym chwalić...

  57kerenor  (www),  07/07/2017

Zachowaj mnie od Złego!

Właściwie to i ja również wyłamuję się spod prawa gramatyki. Piszę „szatan” dużą literą tylko i wyłącznie na początku zdania. Gdy nazywam szatana „bogiem”, używam małego „b”, Gdy Bogiem nazwę Pana Jezusa, wtedy zapoczątkuję wyraz, „B” dużym!

Wyraz „szatan” nie jest imieniem, lecz metodą działania i przyznaję, że, by odróżnić metody działania Boga Ojca i Boga

...  wyświetl więcej

  sabinka  (www),  26/07/2017

Jak poczytałam komentarze to aż mnie zatkało przy niektórych, jest tu wiele fanatyków, którzy by zabili "niewiernych" mających inne poglądy. http://meridiasprzedam.plom.pl/Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska