Login lub e-mail Hasło   

Wp.pl wypuszcza fake-newsa o "oplutej muzułmance".

Wyborcza i TVN powielają. BBC robi materiał. I tak się to kręci foto: fragment strony wp.pl Były już fejki o ataku na placówkę NATO, 10 sierotach z Aleppo, zabitej...
Wyświetlenia: 216 Zamieszczono 02/07/2017

Wyborcza i TVN powielają. BBC robi materiał. I tak się to kręci

foto: fragment strony wp.pl

Były już fejki o ataku na placówkę NATO, 10 sierotach z Aleppo, zabitej przez LexSzyszko wiewiórce czy wyprowadzaniu Polski z Eurocorpusu. Za każdym razem kłamstwo goniło manipulację (lub na odwrót). Teraz wypuścili "newsa" o oplutej przez Polaka muzułmance. Temat natychmiast podchwycają Wyborcza i TVN. W ślad za nimi robi to (na zasadzie copy/paste) angielskie BBC. Wygląda na to, że kreowanie, a następnie rozpowszechnianie fałszywych lub zmanipulowanych informacji to jeden ze stałych już elementów walki z Polską.

         


            

Schemat działania jest zawsze taki sam - jedno medium (często kontrolowane przez zagraniczny kapitał) wypuszcza fake-ową lub bardzo zmanipulowaną informację, której wydźwięk jest niekorzystny dla Polski lub polskiego rządu, reszta mediów salonowych to powiela, zaczyna się ostra dyskusja, na TVN24 żółty pasek, Wyborcza szczuje, totalna opozycja bije na alarm, a gdy temat dotyczy np. Holocaustu, to fejk zostanie powielony również przez zagraniczne redakcje (na zasadzie copy - paste).

         


   

Tym razem wygenerowali "newsa" o "oplutej muzułmance". W centrum Lublina nieznany mężczyzna miał napluć w twarz 18-letniej dziewczynie z Berlina, która do Polski przyjechała się uczyć o historii Holocaustu. Po tym, jak informacje o tym incydencie wypuściła Wp.pl (z #hasztagiem "Holocaust" [sic!]), twierdząc, że "emigranckie dzieci z Berlina są poniżane i opluwane w polskich miastach", policjanci z Lublina natychmiast zabezpieczyli nagrania z monitoringu w miejscu, gdzie miało dojść do rzekomego oplucia młodej muzułmanki. Jednak po przejrzeniu materiałów okazało się, że do tego rodzaju incydentu nie doszło. Ponadto do żadnego z lubelskich komisariatów nie zgłosił się ani żaden z uczestników wycieczki, ani jej opiekunka.

Wszystko wskazuje zatem na to, że "news" wypuszczony przez Wp.pl, a następnie powielany przez kolejne media salonowe (np. Wyborczą i TVN), który ostatecznie został również opublikowany przez brytyjskie BBC, był klasycznym fake-newsem.

 

Źródło: Emigranckie dzieci z Berlina poniżane i opluwane w polskich miastach - ujawnia Wirtualna Polska. "Policjanci nas wyśmiali” (Wp.pl)
Źródło: Muzułmanka opluta w centrum miasta? Policja zabrała głos (Wprost.pl)

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1518
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1020
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 951
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 890
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 794
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1020
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 836
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 885
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 675
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 475
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 732
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 831
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Gdyby BBC była tak wiarygodnym źródłem informacji jak Holecka, Kurski, Rachoń i ty Lipski to Brytyjczycy nie wiedzieliby że mówią po angielsku.

@Hamilton Starszy:
Ale jaja no popatrz.

@milord36: jaja to ty sobie kiedyś nadepniesz jak będziesz tak intensywnie obsrywał innych.

@Hamilton Starszy:
I znowu stek bzdur same kłamstwa ale propagandę sieją.

@Hamilton Starszy:
Ty to jednak wszystko wiesz .
Jesteś gość !

@milord36: przynajmniej nie zachowuję się jak zdezelowana pokraczna papuga powtarzająca za innymi frazesy i pierdoły.

"fejk zostanie powielony również przez zagraniczne redakcje (na zasadzie copy - paste)." Lipski i kto to mówi? Pierdoło od fejku, copy copy totalnej propagandy i specu od setek zer.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska