Login lub e-mail Hasło   

Kształtem i kolorem

Geometryczne motywy układane wokół domu na nawierzchniach z kostki brukowej skupiają uwagę patrzącego i dopełniają architekturę domu.
Wyświetlenia: 186 Zamieszczono 13/07/2017

W ten sposób tworzy się harmonijny efekt wizualny całej posesji. Do najbardziej wdzięcznych nawierzchniowych materiałów aranżacyjnych należą kostki Keta i Malta firmy Buszrem.

Geometria na nowo

Hasło „geometryczne kształty” nie musi ograniczać się jedynie do podstawowych kół, kwadratów i trójkątów. Mając do dyspozycji odpowiedni materiał (różnej wielkości prostokąty – kostka Malta i trapezy – kostka Kreta - plus obrzeża) z powodzeniem można układać z nich łuki, rozety, romby, linie proste i łamane. Takie wzory z jednej strony pociągają swoją prostotą. Z drugiej - możliwość łączenia ze sobą w projekcie kostek o różnych kształtach daje projektantowi spore pole do popisu.

Wpisywanie figur w przydomowe alejki, podjazdy i placyki przy pomocy różnych rodzajów, wielkości i kształtów kostek brukowych to wyjątkowa możliwość stworzenia nowoczesnej, inspirującej oprawy dla naszego domu. Efekty zawsze pozostają ponadczasowe i świeże. I wbrew pozorom potrafią czasem zaskoczyć, dodając otoczeniu odrobinę ekstrawagancji.


Kolor ma znaczenie

Przede wszystkim zadaniem kolorów nawierzchni jest delikatne ożywienie i uzupełnienie otoczenia. Barwy nie powinny szokować, ani odwracać uwagę od projektu architektonicznego budynku. Powinny również dopełniać naturalną zieleń ogrodu.

Chociaż geometria zakłada wyrazistość kształtów, sprawdzonym rozwiązaniem jest stosowanie w jednym rodzaju kostki różnych odcieni koloru. Coraz większą popularność zdobywają ciepłe odcienie brązu w zestawie barw o nazwie „kostki czekolady – biała, mleczna, gorzka” (np. kostka Kreta) oraz „kawowe inspiracje – karmel, latte, mokka”. Innym wyborem gwarantującym zachowanie zasad neutralności jest użycie szarości o stopniowanej intensywności np. jasnoszary, grafit, melanż antracytowy (np. kostka Malta płukana).

Tonalne zestawienie kolorów wystarczy, aby ułożyć na nawierzchni różne wzory, wydzielić strefy, albo wprowadzić dodatkowy ozdobny detal. Geometryczne wzory nadadzą nawierzchni charakteru i skutecznie ożywią otoczenie posesji.

***

Aranżacje z wykorzystaniem kostek Malta i Kreta zobaczymy w drugiej edycji reality show „Dom Marzeń”. Zmagania uczestników programu można śledzić w każdą środę o 20:55 na antenie TVN


Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 946
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60412
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32420
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31149
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63294
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64801
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23132
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28643
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28361
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23208
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26231
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26550
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska