Login lub e-mail Hasło   

Jak wybrać najlepsze meble do pokoju dziecka?

Czas dzieciństwa jest tym najważniejszym w życiu każdego z nas, bo to wtedy poznajemy świat, zdobywamy wiedzę i uczymy się pewnych zachowań, które potem staną się naszymi nawykami
Wyświetlenia: 212 Zamieszczono 20/07/2017

To również wtedy zyskujemy poczucie bezpieczeństwa i rozwijamy się na wielu polach. Jednak aby to poczucie bezpieczeństwa było jak największe, a możliwości rozwoju nieograniczone, dziecko potrzebuje swojej przestrzeni. Miejsca, w którym będzie mogło oddawać się zabawie, poznawać świat z różnych perspektyw i gdzie będzie mogło czuć się komfortowo. Warto więc, byśmy my, jako rodzice, zadbali o odpowiednie zaaranżowanie i wyposażenie pokoju dziecięcego. Jak to zrobić skutecznie i na co przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę?

Meble – bezpieczne i wygodne

Są takie elementy wyposażenia pokoju dziecięcego, o jakich absolutnie nie można zapominać. Najważniejsze są oczywiście meble, które kupione jednorazowo, powinny przetrwać wiele lat rozwoju malucha. Postarajmy się więc wybierać te wykonywane z najlepszych materiałów, najlepiej odpowiednio zabezpieczonego i dobrze wyselekcjonowanego drewna. Podstawa to łóżko – pełnowymiarowe można kupić dziecku już po skończeniu przez niego trzeciego roku życia – dzięki temu mamy pewność, że będzie mu służyło przez wiele kolejnych lat. Kolejnymi niezbędnymi meblami są szafki, które powinny być zamykane i posiadać półki z regulowaną wysokością, by rosły wraz z dzieckiem. Warto zadbać o to, by szafki i komody były przestrzenne, bowiem dziecko gromadzi na przestrzeni lat wiele zabawek, komiksów, później przyborów szkolnych i książek, więc musi mieć na to wszystko miejsce i nie robić przy tym niepotrzebnego bałaganu. Regulowane powinny być również biurko i krzesło, by stanowiło miejsce do pracy, rozwoju i nauki dziecka na każdym etapie jego życia.

Oczywiście warto zastanowić się nad zakupem mebli z jednej serii, by całość idealnie się ze sobą komponowała i była dopasowana do wystroju. Pamiętajmy o tym, by kupować meble dopasowane do dziecka, odpowiednio zabezpieczone i wytrzymałe, a także o tym, żeby wystrój pokoju był przyjazny dziecku.

Kubikki – meble do kreatywnej aranżacji

Znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich rodziców chcących znaleźć meble funkcjonalne, trwałe i elastyczne w zakresie tworzenia odpowiedniego wystroju dziecięcego pokoju, jest seria mebli Kubikki od producenta Fam Fara. Są to specjalnie zaprojektowane moduły, które można dowolnie łączyć, zmieniać ich położenie i dzięki temu w bardzo prosty sposób kreować przestrzeń na własną modłę. To nie tylko sposób na stworzenie fantastycznej atmosfery bezpieczeństwa w pokoju, ale też szansa dla małych użytkowników mebli na to, by wykazały się kreatywnością – dzięki mobilności modułów, ich bezproblemowemu łączeniu oraz niewielkim wagom, dzieci mogą same wykreować swoją przestrzeń idealną. Kubikki to przede wszystkim różnego rodzaju otwarte lub zamknięte szafki z szufladami i półkami o regulowanej wysokości - doskonale sprawdzą się nie tylko w pokoju dziecka, ale też w sypialni, gabinecie czy innych domowych pomieszczeniach.

Warto dodać, że jest to seria mebli niezwykle wytrzymałych, wykonana z wysokogatunkowego drewna, która powinna służyć użytkownikom przez wiele lat – nawet pomimo intensywnego użytkowania. Idealne dla najmłodszych!

Nie zapominajmy o dodatkach!

Aranżując pokój dziecka i chcąc stworzyć dla niego wspaniałą przestrzeń, warto pamiętać nie tylko o meblach, ale również dodatkach, dzięki którym pokój zostanie odpowiednio zagospodarowany, a dziecko będzie miało w nim wszystko to, co jest mu potrzebne do zabawy i rozwoju. Warto więc pomyśleć o tym, aby znalazły się tam różnego rodzaju pojemniczki na zabawki i gadżety dziecka, piórniki na kredki i inne akcesoria (polecamy szczególnie te drewniane, cechujące się największą wytrzymałością) czy też dodatkowe półki, np. na książki czy zabawki – zamontowane na ścianie. Oczywiście wiele zależeć będzie od naszej pociechy, która sama będzie wiedziała czego potrzebuje. Warto więc jej posłuchać i zmieniać pokój pod kątem dziecka – to w końcu jest niewielka przestrzeń, gdzie spędzać będzie dużą część początków swojego życia.

Źródło - https://famfara.com.pl/

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1050
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1162
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 719
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 650
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1006
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 828
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 737
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 707
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 878
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 600
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 571
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 526
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 895
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 980
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 482
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska