Login lub e-mail Hasło   

Tego się nie spodziewali!

Opozycja zaorana przez „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Największy niemiecki dziennik, opiniotwórczy „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, celo...
Wyświetlenia: 328 Zamieszczono 20/07/2017

 Opozycja zaorana przez „Frankfurter Allgemeine Zeitung”


 

Największy niemiecki dziennik, opiniotwórczy „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, celowo lub nie, totalnie zdeptał całą narrację neoliberalnej opozycji w Polsce, która oskarża rząd Beaty Szydło o próbę zawłaszczenia sądownictwa i odchodzenie od europejskich standardów.

Rein­hard Mül­ler w komentarzu dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” stwierdza, że polityka dotycząca sądownictwa nie jest „w państwach UE żadną wewnętrzną sprawą”. Prawdopodobnie niecelowo obala również argumenty opozycji w Polsce.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna nieustannie, w kółko (niczym Goebbels!) powtarzają, że dekomunizacyjnymi zmianami w sądownictwie PiS prowadzi Polskę na wschód, nie na zachód. Że będziemy mieć w Polsce Rosję Putina bis. Nasza „genialna” koalicja anty-PiS nie przewidziała jednak jednego…

W odpowiedzi na powyższe zarzuty politycy partii rządzącej odpowiadali, że system podobny do wprowadzanego dziś w Polsce obowiązuje m.in. w Niemczech i wielu innych krajach UE z nimi sąsiadującymi. Zatem zarzuty o łamanie europejskich standardów z miejsca stają się bezpodstawne. Jeśli za wzór uznajemy Niemców, a nasza opozycja bez wątpienia to robi. Jak na ironię, zwrócił na to uwagę… niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Mocno przychylny Angeli Merkel, a co za tym idzie – opozycji w Polsce.

Rein­hard Mül­ler uczciwie przyznał, że system wybierania sędziów, jaki proponuje PiS, a przeciw któremu niemal wybuchła w naszym kraju rewolucja, wcale nie jest tak opresyjny, a niemal identyczny panuje tuż za zachodnią granicą właśnie.

„Jest oczywiste, że partia większościowa, która doszła do władzy w demokratycznych wyborach, próbuje tę władzę utrzymać i rozbudować: chce wpływać na części państwa. Byłoby naiwnością przyjęcie, że także w innych państwach nie podejmuje się prób wywierania politycznego wpływu na sądownictwo. (…) Także tu w kraju (w Niemczech) sędziowie nie są wybierani i nie awansują tylko ze względu na swoją fachowość. Najpóźniej od pewnego poziomu rolę odgrywa polityka. Jest to demokratyczne sprzężenie zwrotne, ale może ono prowadzić też do nadużyć” – zauważa Rein­hard Mül­ler w FAZ.

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że jeśli Komisja Europejska, opozycja w Polsce i inne antyrządowe siły wywalczą zablokowanie polskiej reformy sądownictwa, to podobną presję zaraz potem powinny wywierać na rządzie w Berlinie. Tak podpowiada logika, skoro tak autorytarny jest to system.

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1519
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1022
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 953
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 891
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 795
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 836
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 675
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1020
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 718
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 477
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 733
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Lipski to my kanalie będziemy decydować czy chcemy takich "reform" czy nie. Niemcy i analfabeci-kopiści głosu nie mają. To co piszą nie ma żadnego znaczenia. Wysilasz się jak nagi Goebbels tańczący na rurze w agencji towarzyskiej.

@Hamilton Starszy:
Ty i ta twoja banda się POLAKAMI nazywasz ! Dobre,dobre....

  Hamilton,  20/07/2017

@milord36: masz poważne kłopoty ze skleceniem jednego polskiego zdania a mądrujesz się jak kacza dupa w rosole.

@milord36: Polaku, jeśli używasz liczby mnogiej "banda" to nie "nazywasz" tylko "nazywacie". Gdzie się uczyli polskiego, na Kremlu? Na 20 zdań jedno krótkie ci jakoś tam wyjdzie i stroisz się w piórka patrioty na miarę Mickiewicza. Pisz cyrylicą, będzie ci łatwiej patrioto od siedmiu boleści.

Lipski ale narobiłeś. Schetyna i Petru popełnili samobójstwo jak przeczytali te twoje wypociny.

  milord36,  21/07/2017

@Hamilton Starszy:
Koncert twojego zespołu nie oglądasz ?
https://www.youtube.com/watch?(...)zlYcUOw

@milord36: to zbyt trudne dla ciebie. Pooglądaj sobie Koziołka Matołka albo przygody Balbinki.

"Tak podpowiada logika", tak podsumowuje autor swoje krętactwa, ale logika nie jest wybiórcza, nie opiera się na dwóch kawałkach układanki. Całość logicznie musi pasować. W tej zmianie nie chodzi o zmianę procedur, ale o zmianę osób w sądownictwie (na te z PISu) pod pozorem zmiany procedur i tak podpowiada niestety logika :(. A czemu chcą zmieniać te osoby? By nowe służyły partii, a nie Polsce i t ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska