Login lub e-mail Hasło   

Obronny socjal

To ważne spostrzeżenie powtarzam już od dwudziestu kilku lat i wciąż jeszcze jest aktualne...
Wyświetlenia: 391 Zamieszczono 26/07/2017

Na co w Polsce lepsze uzbrojenie, odzyskanie wpływu na środki produkcji, repolonizacja banków i mediów.... Kiedy spolaryzowany przez obce agencje dezinformacyjne naród, znowu wybierze jakiś sprofesjonalizowany rząd, który to wszystko uprzejmie sprzeda... A całość okaże się subtelnie zaplanowana, przez ciągle tu coś planujących już od 200 lat, głodnych sąsiadów.

Polska powinna zadbać o rozum w narodzie. Tak, aby podstawy społeczne broniły przed zewnętrznym wpływem "od środka" na umysły ogółu.

Podstawy społeczne, bo bardzo ważny element obronny, w tej hybrydówce totalnej, w której intelektualiści mają mało do powiedzenia, ze względu na chamskość chwytów i "numerów".

Tym bardziej, że nie wiadomo o jaki włos jesteśmy od wyluzowania się technologii w kwestii oddziaływania na mózg klienta...

Dlatego koniecznym dla obronności kraju JEST GODNY SOCJAL.

Albowiem nie przyda się super uzbrojenie, gdy czynnik ludzki będzie niezdecydowany, spolaryzowany...

Trzeba zmniejszać skuteczność wpływów hybrydowych i zwiększać przywiązanie do ojczyzny. Podstawy zbytnio zmarginalizowane, są mało odporne, zdezorientowane i zawiedzione państwem, które ich nie szanuje... I nie bardzo wiedzą czego miałyby bronić. Dopiero gdy bronią swoich standardów, pamięci i przywiązania, staje się to dla nich oczywiste.

To na podstawy społeczności atakowanej czyhają hybrydowe mątwy - łatwiej przekonać zdezorientowanych, kupić zawiedzionych, sprowokować zdenerwowanych... Uda się z nimi, a o wiele łatwiej pójdzie ze sferami wpływowymi, urzędnikami, dziennikarzami...

Bezpieczeństwo socjalne znacznie utrudnia zewnętrznym czynnikom przenikanie i manipulowanie obrazem rzeczywistości i opinią społeczną. Trudniej też jest spolaryzować społeczeństwo umocowane socjalną stabilnością egzystencjalną swych podstaw.

Dodatkowo wzrasta wtedy siła nabywcza, a to ożywia gospodarkę... Czyli nawet ekonomia, jako nauka, wywodzi opłacalność inwestycji w stabilny socjal. Wystarczy spojrzeć na silne gospodarczo i mentalnie państwa Europy - One utrzymują wysoki socjal, bo to im się opłaca! - Nie wierzcie, że chodzi li tylko o humanistyczny aspekt.

--------------------------------------------------------------------------

Wystarczy nie kraść, a będzie państwo stać na obronny socjal   -)))

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1336
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1194
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 742
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 619
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 782
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 447
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 848
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 752
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Mamy 500 plus i wzrost PKB 4 %. Proponuję program 1000 plus i wzrost będzie na poziomie 8 %. A jak damy każdemu 12 500 to wzrost PKB będzie 100 %. Każdy Polak może żyć i nic nie robić i będziemy kwitność i zakwitniemy. Nomano na prezydenta, premiera i ministra resortów wszelakich. I aż 20 lat z tym genialnym pomysłem ci te kanalie kazali czekać. Jestem oburzony. A może każdemu z grubej rury po milionie i dodatkowo wzrośnie wtedy siła nabywcza, a to ożywi gospodarkę.

  nomado  (www),  26/07/2017

Nie, nie, bez przesady... Przesada jest szkodliwa w każdej dziedzinie. Wystarczy w tym zakresie roztropność i to na poziomie połowy roztropności silnych państw UE.

@nomado: Doprawdy? Siła gospodarki tworzy socjal. Socjal nigdy nie stworzy silnej gospodarki, przeciwnie, jeśli jest nadmierny osłabi ją. Rozbudowany socjal zniszczył Grecję, Hiszpanię, Portugalię. Francja i Włochy też mają ostatnio z tym problemy i będą musiały sobie z tym poradzić. "Dlatego koniecznym dla obronności kraju JEST GODNY SOCJAL." To jest kompletna bzdura. Imperium rzymskie upadło z p ...  wyświetl więcej

""odzyskanie wpływu na środki produkcji, repolonizacja banków i mediów.... ""
Na takich madrosciach Marks, Lenin wynalezli ....koło........kwadratowe.
Mysl jest stara jak swiat i podobnie glupia, bo zaklada, ze czlowiek "panstwowy"
jest lepszy niz prywatny co jest i musi byc nieprawda.
Geniusze, tworcy, wynalazcy, kompozytorzy to osobowosci dzialajace dzieki wlasnemu ta ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: w kurwizji na okrągło słyszę, że zachodni kapitał nas okrada, a Morawiecki siedzi właśnie w Londynie i zabiega o zagraniczne inwestycje. Większej hipokryzji nie widziałem. A ten "socjal obronny" to jakiś wymysł chorego kaprala. Siatkami z zakupami będzie rzucał na wojska wroga.

  nomado  (www),  26/07/2017

@Hamilton Starszy: Chodzi o siłę ducha i umysłu - to jest wyraźnie zaznaczone. Gdy będziemy głupi i spolaryzowani, nawet dobre uzbrojenie może się nie przydać. W dzisiejszym świecie trwają wojny hybrydowe, w których chodzi o przewagę nad umysłami wroga. I to w tym rzecz, żeby społeczeństwo nabyło odporności na te hybrydowe metody, oraz spokoju, rozumu i świadomości co się dzieje. Mocne kraje Europy wiedzą po co im porządny socjal...

@nomado: w PRL mieliśmy porządny socjal. Nawet ziemniaki przywozili na zimę. Trujesz jak sekretarz PZPR. Dla mnie korzystanie z socjalu jest upokorzeniem i ostatecznością. A ty jałmużnę nazywasz godnością. Korzystaj i ciesz się ze swojej siły ducha i umysłu.

  nomado  (www),  26/07/2017

@zakrawarski: Radziłbym przeczytać uważniej, tu nie chodzi o nacjonalizację człowieka, ale o racjonalizm obywatelski. To nie model socjalistyczny utworzył bezpieczną sytuację socjalną Niemców, czy Francuzów, ale mądry kapitalizm... (lat mam prawie 60 -)))

@Hamilton Starszy: @Hamilton Starszy: Zadziwia ta "Powracajaca Fala" Innowatorow, Ideologow, wodzow powtarzajacych te same stare, wiele razy zuzyte "cudowne rozwiazania" ktore tylko nalezy zaprowadzic, jak wodz wskazal aby spoleczenstwo zylo w dobrobycie i szczesciu.
Ten pokaz odbywa sie wlasnie w Polsce. A ze Polska na tym ucierpi to zamysly kajtka juz tam nie siegaja.
Powinno byc j ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: Kaczyzm to neoboszewizm, który pod hasłami walki z komunizmem chce wprowadzić komunizm religijny. Przecież to powrót do PRL bis, a sierp i młot zastąpią różańcem i krzyżykiem. Przodowników pracy zastąpią święci i błogosławieni, a rozmodleni politycy będą w domu, w ogrodzie, w kurwizji i w pralce przez całą dobę. Aż się porzygamy.

@nomado: "tu nie chodzi o nacjonalizację człowieka, ale o racjonalizm obywatelski"
Kto ma ten racjonalizm obywatelski zaprowadzic i pilnowac ? Obronny socjal ??
Potezne przedsiebiorstwo IKEA zalozyl prywatny czlowiek Ingvar Kamprad ktory swoje pierwsze
produkty dostarczal klientom majac 8 lat.
To indywidualisci tworza dobrobyt.
Kamprad daje prace ogromnej ilsci l ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy: Kaczynski postepujac tak jak to widzimy dowodzi tylko, ze jest bezmiernie glupi.
Nie jest w stanie przewidziec konsekwencji do ktorych jego postepowanie prowadzi.
Wylizuje tylko slodycz wladzy i mruczy, jak kot ...o jakie to dobre...wiecej, wiecej az dostanie
rozwolnienia..... mózgu !

"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy". "Problem z socjalizmem polega na tym, że ostatecznie kończą ci się cudze pieniądze". - Margaret Thatcher

  nomado  (www),  26/07/2017

@Hamilton Starszy: To nie jest takie proste, ponieważ rząd dysponuje pieniędzmi, które są własnością suwerena, który sobie rząd wybrał. A więc jest sens mądrze tymi pieniędzmi obracać, inwestować... Pojedynczy człowiek ma kiepskie szanse przetrwania, dlatego od zarania organizuje się w społeczności. I te społeczności mają szansę wytworzyć sobie mądrą kulturę, która będzie adekwatna do czasów, waru ...  wyświetl więcej

@nomado: masz rację, należy wspomagać tych i tylko tych, którzy z różnych powodów nie mogą sobie sami poradzić. Innym mądre państwo ma zapewnić w miarę równe warunki startu zawodowego by mogli się samodzielnie utrzymać i rozwijać. Ci pierwsi i tak w razie zagrożenia będą bezużyteczni z definicji. Kaleka, emerytka, alkoholik nie pójdą ma front. Tam potrzebni są ci samodzielni i silni. Czy rozdawani ...  wyświetl więcej

  nomado  (www),  26/07/2017

@Hamilton Starszy: W tym rzecz, że tu już nie tylko o ten front, który na ogół sobie wyobrażamy chodzi... Tu już działają fronty hybrydowe, na których walka jest wielokroć bardziej złożona. Rozumu i czujności intelektualnej mogą nas nauczyć różni ludzie (lub w porę przypomnieć), i nie jest to przewidywalne, kto tak naprawdę. A to już chodzi o zaplecze frontu... Nie chodzi więc o rozdawanie, ale o inwestycję. Niemcy, czy Francuzi też nie rozdają - oni inwestują.

@nomado: Niemcy PKB PSN na osobę prawie 47 tys $, Francja 41 tys. $, Polska niecałe 28 tys.$. dla porównania Ukraina 8 tys. $. Taki socjal jaka gospodarka i nie przekonasz nikogo myślącego, że jest odwrotnie. Do tego dodaj fakt, że jesteśmy znacznie zapóźnieni w stosunku do nich jeśli chodzi o infrastrukturę. Musimy więcej inwestować by ich gonić i nie możemy przeznaczać tyle co oni na konsumpcję. I to wyczerpuje temat.

  nomado  (www),  26/07/2017

@Hamilton Starszy: Cóż, pewnie takie są fakty ekonomiczne... Może myśl przyda się na przyszłość -)) Pozdrawiam.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska