Login lub e-mail Hasło   

Sędzia Korwin-Piotrowska mówi, jak jest.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://wpolityce.pl
„Sądy, prezesi robili to, czego władza oczekiwała” autor: wPolityce.pl Pożytki, jakie płyną z ulicznych spotkań totalnej opozycji, to nie tylko spora...
Wyświetlenia: 1.095 Zamieszczono 26/07/2017

 „Sądy, prezesi robili to, czego władza oczekiwała”

autor: wPolityce.pl
autor: wPolityce.pl
 

Pożytki, jakie płyną z ulicznych spotkań totalnej opozycji, to nie tylko spora porcja humoru i absurdu. Wiele się bowiem można z owych spotkań dowiedzieć o autentycznym obrazie polskiego sądownictwa.

Oto w moim rodzinnym Opolu urządzono imprezę, jakich ostatnio mieliśmy w Polsce wiele - czyli zlot opozycji totalnej, jej mediów oraz ich najwierniejszych odbiorców. Plus tradycyjny już antylustracyjny element antypisowski, mały, ale wariat.

Na imprezie tej, zorganizowanej oczywiście pod hasłem „Wolne sądy” (można by rozwinąć: „…i wolne kamienice”, bo przecież to wolne sądy uwalniały warszawskie budynki od lokatorów), występowało przed tłumkiem parę osób. Wśród nich sędzia Anna Korwin-Piotrowska, wiceprezes Sądu Okręgowego w Opolu, która kilkoma szczerymi zdaniami mogła wprawić w konsternację zebranych.

Mogła, ale nie wprowadziła, gdyż trudno się słucha i skanduje jednocześnie. Konsternacja za to zapanowała w redakcji „Gazety Wyborczej”, oddział w Opolu, gdy ujrzano, jakiż to filmik wrzucono na stronę „GW”. Okazało się bowiem, że wszelkie bajki o totalnym upolitycznieniu sądów, które ma nadejść wraz z ich reformą, można sobie schować głębiej niż się manifestującym śniło.

Diagnoza Korwin-Piotrowskiej nie brzmi korzystnie dla panów Rzeplińskiego, Stępnia, Zolla, Strzembosza, Żurka, czy zachwyconej pracą Sądu Najwyższego prezes Gersdorf. To ci ludzie bowiem rozpętali gigantyczną awanturę uliczną w obronie tego, by - jak powiedział to na czyste wyrazy prezes Rzepliński - „wszystko zostało po staremu”. A jak to jest „po staremu”, opowiedziała właśnie sędzia Korwin-Piotrowska. Oddajmy jej głos (podkreślenie moje - KF):

My wiemy, że jest wiele nieprawidłowości, które można było naprawić. Można było lepiej zorganizować sądy. Ale to nie jest tak, jak nam się wymawia, państwu się wymawia, że my sędziowie mieliśmy na to czas i nic nie zrobiliśmy. Otóż - niestety. Pomimo tego brzmienia konstytucji, o którym przed chwilą powiedziałam, DY TAK NAPRAWDĘ PRZEZ OSTATNIE 27 LAT BYŁY ZALEŻNE OD WŁADZY WYKONAWCZEJTYM SENSIE, ŻE ZAWSZE MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI, CHOCIAŻ TAKIEGO UPRAWNIENIA NIE MA, NADZOROWAŁ SĄDYORGANIZOWAŁ ICH PRACE. Nigdy sędziom nie oddano odpowiedzialności za funkcjonowanie sądów. A dzisiaj nam się mówi, że to my nic nie zrobiliśmy. DY, PREZESI ROBILI TO, CZEGOADZA OCZEKIWAŁA, władza wykonawcza, która organizowała sądy. Proszę państwa - jeśli tak źle jest z tymi prezesami, a dzisiejsza władza sprawuje już dobrze ponad półtora roku swoją władzę, to dlaczego żadnego z prezesów nie odwołano na tej podstawie?”.

No, właśnie. Dlaczego?

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1270
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1598
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1025
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 959
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 855
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 939
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 891
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 558
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 897
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 777
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Lipski - Pan Prezydent powiedział, że ustawy są niekonstytucyjne. To przyjmij to do wiadomości i przestań jęczeć. Nie ty jesteś od wydawania opinii. Ziobro nie potrafi przez pięć miesięcy dać sobie rady ze stłuczką BORu. Przez rok nie potrafią z Błaszczakiem wyjaśnić kto zawinił na posterunku we Wrocławiu, że facet spadł z krzesła i się zabił. I oni chcą reformować Polskę.

@Hamilton Starszy:
Cenzurę chcesz wprowadzać lewaku .Artykułów nie można wstawiać.Zły artykuł nie czytaj.Wolność słowa czy nie.
I to przyjmij do wiadomości.A nie pouczaj mnie co mam wklejać Nie ze mną te dyskusje.Dyskutuj z tymi co to piszą.

@milord36: Lipski nie odrzuciłem ci ani jednego artykułu, ty mi kilka. I gęgasz coś o cenzurze. Komentarz jest też wyrazem wolności słowa. A ty mi zabraniasz czytać te bzdety i je komentować. Mam do tego prawo. Jak ci nie odpowiada regulamin Eioba.pl zmień portal prawiczku. Produkuj się tam i szpanuj, albo załóż sobie prywatne medium np. "Wasz nocnik" Wtedy będziesz zamieszczał tylko entuzjastyczne recenzje i wierszyki na swoją cześć.

"dlaczego żadnego z prezesów nie odwołano na tej podstawie?”. Lipski pomyśl. Nie odwołano bo prezes sądu posłuszny panu Ziobro jest dobrym prezesem sądu. Złym jest wtedy i tylko wtedy gdy jest posłuszny innym politykom.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska