Login lub e-mail Hasło   

Gdy platformerskie państwo nielegalnie inwigilowało dziennikarzy

Timmermans się nawet nie zająknął foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0) Przypomnijmy - w latach 2014-2015 w Komendzie Głównej Policji działała specjalna grup...
Wyświetlenia: 352 Zamieszczono 30/07/2017

Timmermans się nawet nie zająknął

 foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Przypomnijmy - w latach 2014-2015 w Komendzie Głównej Policji działała specjalna grupa śledczych, która nielegalnie inwigilowała blisko 80 osób. Chodziło o dziennikarzy mogących znać nagrania rozmów członków PO, oligarchów i innych przedstawicieli establishmentu debatujących między sobą o tym jak "zaj...bać opozycję", czy dokonać skoku na kasę NBP by ratować rząd. Co ciekawe - wszyscy ci, którzy dziś krzyczą o gwałceniu zasad funkcjonowania demokratycznego państwa prawa, wówczas milczeli, a nadaktywny ostatnio Frans Timmermans nawet się na ten temat nie zająknął...

          


            

W styczniu 2016 r. policja ujawniła opinii publicznej audyt wewnętrzny, który potwierdził nielegalną inwigilację dziennikarzy i ich rodzin przez dwie policyjne specgrupy. Podsłuchy zakładano dziennikarzom, którzy pisali o aferze taśmowej w rządzie PO-PSL. Zadaniem śledczych było odnalezienie "źródła", które przekazywało dziennikarzom materiały kompromitujące polityków Platformy Obywatelskiej. Wcześniej ujawniono informację, że po wybuchu afery podsłuchowej Służba Kontrwywiadu Wojskowego prowadziła obserwację dziennikarzy, szefów służb i polityków PiS. Zebrane przez wojsko materiały nigdy jednak nie zostały przekazane do prokuratury.

          


   

W kontekście tej sprawy warto wspomnieć, że wszyscy ci, którzy dziś krzyczą o gwałceniu zasad funkcjonowania demokratycznego państwa prawa, o tym, że stosowane są "metody reżimowe", że rodzi się nam totalitarne państwo, wówczas milczeli. Milczeli również wtedy, gdy ustawowo ograniczano wolność zgromadzeń (vide: nowelizacja ustawy Prawo o zgromadzeniach publicznych z 2011 roku), strzelano do antyrządowych demonstrantów, ograniczano swobodę dostępu do informacji publicznej (vide: nowelizacja ustawy o dostępie do informacji publicznej z 2011 r.) oraz próbowano przeforsować antywolnościową ACTA.

Dlaczego, kiedy sprawa podsłuchów dziennikarzy wyszła na jaw (styczeń 2016 r.), nadaktywny ostatnio wobec Polski Frans Timmermans nie zajął żadnego stanowiska? Dlaczego milczał? Czy robił to tylko dlatego, że odpowiedzialna za inwigilację dziennikarzy była ekipa Platformy Obywatelskiej, której członkowie wchodzą w skład europarlamentarnej frakcji EPP (która obsadziła całą Komisję Europejską)?

  

Źródło: Audyt policji o aferze podsłuchowej: śledziły dwie grupy (Rp.pl)
Źródło: Afera taśmowa. SKW obserwowała opozycję i dziennikarzy (Wprost.pl)
Źródło: Policja podsłuchiwała dziennikarzy i prawników? Znamy wyniki audytu (RadioZet.pl)

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1233
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1593
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1016
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 847
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 956
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 888
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 932
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 768
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 766
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 551
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 523
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

"W styczniu 2016 r. policja ujawniła opinii publicznej audyt wewnętrzny, który potwierdził nielegalną inwigilację dziennikarzy i ich rodzin przez dwie policyjne specgrupy". Mija półtora roku i oberprokurator Ziobro nic nie zrobił w tej sprawie. Nie słyszałem by ktoś poniósł konsekwencje. Piana na ustach Lipskiego to wszystko co może zrobić?

@milord36: Lipski czy ja jestem prokuratorem generalnym? PIS potrafi pierdolić i na tym się kończy. Czyli, albo te "dowody" są takie mizerne, że obali je student prawa, albo ta zdeformowana przez Ziobro prokuratura jest do bólu nieudolna. Mija tyle czasu i ... kicha. A ty jełopku masz do mnie pretensje. Pogoń tych swoich kumpli.

@Hamilton Starszy:
Twoi kumple to ta twoja zasrana niezależna kasta

@milord36: ta kasta sędziów to moja wina. Moją winą jest też wybuch Wezuwiusza, II wojny światowej, głód w Etiopii i twoje przepalone zwoje mózgowe.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska