JustPaste.it

Rower - podstawowe informacje przed zakupem

Bardzo wiele osób zastanawia się nad wyborem roweru. Gdzie kupić? Ile pieniędzy rozdysponować na kupno? Jaki typ roweru kupić oraz jaki rozmiar wybrać?

Bardzo wiele osób zastanawia się nad wyborem roweru. Gdzie kupić? Ile pieniędzy rozdysponować na kupno? Jaki typ roweru kupić oraz jaki rozmiar wybrać?

 

Czym się kierować, przy nabyciu roweru?
Jednoślad - napędzany siłą naszych mięśni - najlepiej kupić w sklepie rowerowym, który w ofercie ma także usługi serwisowe. Oprócz dobrego wyposażenia w takim sklepie pracują kompetentni sprzedawcy, którzy zawsze udzielą fachowej pomocy. Najkorzystniej odwiedzić kilka sklepów. Pomoże nam to dokonać najlepszego wyboru, poprzez porównanie kilku ofert i cen. Dokonać zakupu można również przez Internet. W tym przypadku nie dotkniemy ani nie przejedziemy się na rowerze przed kupnem. Wystrzegajmy się supermarketów. Produkty są tam słabej jakości oraz obsługa na bardzo niskim poziomie. Wynika to z faktu, że nie pracują tam sprzedawcy wykwalifikowani w jednej, technicznej branży, tylko handlowcy, ogólnej wiedzy.

sklep-rowerowy_small.jpg
Nowy, czy używany?
Jeśli brak środków pieniężnych nie stanowi problemu, sugerujemy zakup nowego roweru. Nie należy jednakże od razu wyeliminować roweru używanego. Przykładowo kupno od przyjaciela jest dobrym pomysłem, ponieważ znamy historie tego sprzętu, a w przypadku jakichkolwiek napraw, stary właściciel na pewno nam pomoże.

500? 1000? 1500?
Na zakup jednośladu wydać powinniśmy tyle pieniędzy, ile wystarczy na rower odpowiedni do naszych potrzeb. Zbyt tani rower, będzie stałym źródłem kłopotów (wizyty w serwisie, awarie, zużywające się części). Droższy rower nie zrobi z nas lepszych rowerzystów i nie ulepszy kondycji. Warto o tym pamiętać, gdy zdecydujemy się na zakup tego idealnego roweru.

Górski, szosowy, trekkingowy?
Należy wybrać rower nadający się do naszych celów i potrzeb. Rozważmy, do czego będzie służył. Wybierzmy jednoślad adekwatny do terenu jazdy. Do jazdy miejskiej sprawdza się inaczej niż do jazdy na trudnym terenie. Ważne jest również to, ile kilometrów będziemy przejeżdżać, czy to będzie jazda spokojna, czy intensywna. Po wejściu na rower noga dotykająca pedału, powinna być lekko ugięta. Po stanięciu w rozkroku od krocza do górnej ramy musi być przynajmniej parę centymetrów luzu. Ważna jest też długość roweru i rozmiar ramy.

Podsumowując.
Kupno roweru nie jest rzeczą łatwą. Jednak zastosowanie się do wymienionych rad może efektywnie pomóc w doborze jednośladu. Zawsze warto podjąć próbę negocjowania ceny, zwłaszcza jeśli nabywamy rower w sklepie stacjonarnym.


Artykuł powstał przy pomocy:
http://rowery-sopot.pl/