Login lub e-mail Hasło   

Jak dobrać odpowiednie panele podłogowe?

Wizerunek podłogi znacznie wpływa na wygląd domu. Poświęć chwilę i zapoznaj się z poniższymi informacjami, jeżeli zależy Ci na jej odpowiednim doborze i pielęgnacji.
Wyświetlenia: 231 Zamieszczono 01/08/2017

Podłoga powinna być odpowiednio dostosowana i dopasowana. Musi współgrać z meblami, drzwiami i ścianami. Popularnością cieszą się panele podłogowe. Asortyment w sklepach jest bardzo szeroki i różnorodny, dlatego przygotowaliśmy kilka porad, które ułatwią dokonanie trafnej decyzji.

Projekt podłogi.
Po pierwsze zastanówmy się, jaki charakter chcemy nadać pomieszczeniu. Panele podłogowe nadają się do  klasycznych oraz nowoczesnych wnętrz. Nie są odpowiednie do każdego pokoju (łazienka, kuchnia), ponieważ barierą może być wilgotność w niektórych miejscach. Jest to jednak możliwe, jeżeli zaopatrzymy się w  produkty, które przed tym zabezpieczają.


Akcesoria.
Aby montaż paneli przebiegł poprawnie, należy zakupić akcesoria. Niezbędnikiem jest na przykład folia i podkład (płyta izolacyjna, gąbka).

Właściwości paneli.
Im grubsze panele, tym są bardziej odporne oraz stabilniejsze. Możemy je układać w różnorodnych miejscach. Ważny jest  adekwatny wybór klasy ścieralności. Informacja o klasie przeznaczenia danego produktu znajduje się na jego opakowaniu.

Cena.
W sklepach znajdziemy panele podłogowe na każdą kieszeń. Najtańsze zalecane są do pomieszczeń mało  odwiedzanych, ponieważ charakteryzują się niską wytrzymałością. Te droższe zapewniają nam nieprzeciętne wzornictwo oraz większą odporność na ścieranie.  To, jak długo będzie nam służyć podłoga, zależy od pieniędzy przekazanych na zakup. Jeśli zależy nam na tym, musimy liczyć się z większym kosztem.

Odpowiednia pielęgnacja.
Przez wilgoć panele ulegają odkształceniom (woda wnika w luki generując straty), a piasek wywołuje zarysowania na powierzchni. Najlepiej przemywać je zwilżoną ściereczką, i wybierać detergenty bez właściwości ściernych. Tak pielęgnowane panele podłogowe będą wyglądać jak nowe przez lata.

Podsumowując.
Panele podłogowe są łatwe i szybkie w montażu. Wolno je układać na każdym rodzaju podłoża.
Duży wybór wzorów i kolorów, ułatwia dopasowanie ich do każdego pomieszczenia;
Łatwo je  utrzymać w czystości.


Artykuł powstał przy pomocy:
http://galeria-prestige.pl/

Podobne artykuły


33
komentarze: 99 | wyświetlenia: 7354
25
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4090
23
komentarze: 42 | wyświetlenia: 3317
22
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1798
20
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1442
20
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1695
19
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1895
18
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1613
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 8953
18
komentarze: 30 | wyświetlenia: 62065
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 3136
17
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4124
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska