Login lub e-mail Hasło   

Ile może kosztować przeprowadzka w obrębie tego samego miasta?

Wakacje to często czas przeprowadzek. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje przeprowadzka w tym artykule postaram się rozjaśnić tą kwestię.
Wyświetlenia: 238 Zamieszczono 08/08/2017

Każda osoba, zmieniająca miejsce zamieszkania z pewnością zadaje sobie pytanie ile może kosztować przeprowadzka. Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ firma przeprowadzkowa wyceniając koszty wykonania przeprowadzki zazwyczaj bierze pod uwagę kilka czynników. Są to miedzy innymi:

Droga transportowa

Nawet jeśli przeprowadzka wykonywana jest w obrębie tego samego miasta, przedstawiciel firmy przeprowadzkowej kalkulujący cenę usługi weźmie pod uwagę: z którego pięta na które piętro się przeprowadzasz? Czy jest winda? Oraz czy istnieje możliwość podjechania samochodem ciężarowym bezpośrednio pod klatkę schodową?

 

Transport ponad-gabarytowych przedmiotów

Jeśli w twoim mieszkaniu znajdują się ponad-gabarytowe przedmioty (pianino, fortepian, dwudrzwiowa lodówka, sejf), wówczas twoja przeprowadzka będzie kosztować nieco drożej. Firmy przeprowadzkowe zazwyczaj za przedmioty ponad-gabarytowe uznają te meble, których waga przekracza 120 kilogramów. Przykładowo jedna z najlepszych firm we Wrocławiu korzysta z busów o 3,5 DMC,

Termin przeprowadzki

Planując termin przeprowadzki musimy zadać sobie sprawę z faktu, iż firmy przeprowadzkowe zazwyczaj podnoszą ceny przeprowadzek wykonywanych w niedzielę (średnio o 30%), ponadto firma przeprowadzkowa może nam podnieść cenę swojej usługi jeśli chcemy zrealizować ją z dnia na dzień, dlatego też warto zarezerwować sobie termin przeprowadzki z tygodniowym wyprzedzeniem,

Zakres usługi przeprowadzkowej
Przeprowadzki

Kompleksowa(firma zajmuje się spakowaniem, zniesieniem, przewiezieniem, wniesieniem i rozpakowaniem twoich rzeczy), standardowa(firma przeprowadzkowa zajmuje się jedynie zniesieniem, przewiezieniem i wniesienie przedmiotów) oraz przeprowadzka na własną rękę (czyli wszystkie przedmioty pakujemy, znosimy i wnosimy we własnym zakresie a do transportu wynajmujemy firmę transportową),

Ubezpieczenie

Większość profesjonalnych firm przeprowadzkowych posiada standardowe ubezpieczenie mebli, jeśli jednak chcielibyśmy aby nasze meble zostały dodatkowo ubezpieczone, wówczas musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Ważne jest to byśmy decydując się na wybór tej opcji dopilnowali, aby do umowy przeprowadzkowej spisywanej z firmą został dołączony załącznik ze spisem wszystkich naszych przedmiotów oraz dokumentacją zdjęciową. Ponadto warto zapytać się osoby z którą spisujemy umowę jak wygląda ewentualna likwidacja szkód i czy firma przeprowadzkowa pomaga w jej realizacji,

Miasto w którym realizujemy przeprowadzkę

Bez wątpienia miasto w którym decydujemy się zrealizować przeprowadzkę ma również istotny wpływ na cenę usługi. Widać to na przykład podczas porównywania cen przeprowadzek we Wrocławiu i Warszawie, okazuje się, że ceny przeprowadzki we Wrocławiu są średnio o 30% niższe od cen oferowanych przez Warszawskie przedsiębiorstwa, taka sytuacja spowodowana jest głównie przez większy koszt pracy pracowników fizycznych zatrudnionych w firmie przeprowadzkowej.

Jak widać cena wykonania przeprowadzki ma bardziej wielowątkowy charakter niż by to się mogło wydawać, dlatego też planując większą przeprowadzkę warto wybrać sobie kilka firm przeprowadzkowych, które już na pierwszy rzut oka wzbudzają nasze zaufanie i umówić się z ich przedstawicielami na dokonanie wyceny przeprowadzki. Opcja ta zazwyczaj jest bezpłatna ponieważ traktowana jest przez firmy przeprowadzkowe za element obsługi klientów.

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1601
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 667
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1162
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 771
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 655
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1027
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 736
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 394
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 453
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 356
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 627
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 471
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 522
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 521
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 966
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska