Login lub e-mail Hasło   

Mężczyzna który doświadczył śmierci klinicznej.

twierdzi, że śmierć to dopiero początek Według mężczyzny, który twierdzi, że podróżował przez inne wymiary od kiedy skończył 5 lat, dusza człowi...
Wyświetlenia: 354 Zamieszczono 08/08/2017

twierdzi, że śmierć to dopiero początek


 
 

Według mężczyzny, który twierdzi, że podróżował przez inne wymiary od kiedy skończył 5 lat, dusza człowieka może opuścić ciało i istnieć niezależnie we wszechświecie. Intrygujące jest to, że w ostatnich latach naukowcy badający możliwość życia po śmierci sugerowali, że świadomość może pozostać w kosmosie po śmierci.

Niezależnie od tego, czy doświadczenia bycia poza ciałem (OOBE – out of body experience) są prawdziwe, jest to coś co zyskało popularność wśród wielu osób w ostatnich latach. W rzeczywistości stało się to tak popularne wśród wielu ludzi, że naukowcy zainteresowali się zbadaniem tego zjawiska.

Doświadczenia poza ciałem są opisywane jako wrażenie unoszenia się na zewnątrz ciała. Niektórzy twierdzą, że można to osiągnąć poprzez medytację, a podczas OOBE można nawet zobaczyć własne ciało. Tajemnica OOBE została omówiona podczas 27. dorocznego Sympozjum Glastonbury – konferencji zorganizowanej w Somerset – gdzie inni badacze i autorzy omawiają różne tematy, począwszy od teorii paranormalnych, spiskowych, myśli alternatywnej oraz filozofii nowych wieków.

Kulminacją tego typu praktyk są doświadczenia ludzi którzy powrócili z martwych czyli ze stanu tak zwanej śmierci klinicznej. Niejaki Todd Acamesis twierdzi, że od ponad 42 lat przeżywa doświadczenia śmierci (NDE – near death experience). Acamesis twierdził, że po śmierci nasza dusza może swobodnie przemieszczać się po wszechświecie. Mężczyzna sugerował, że nasze „dusze” są połączone ze sobą za pomocą ogromnej sieci na poziomie podświadomości i to właśnie ona umożliwia nam kontakt z niepoznanym.

 

W ostatnim czasie część z ekspertów zajmujących się tym tematem stwierdziła, że dusza nie umiera, tylko powraca do wszechświata. Naukowcy są przekonani, że ludzki mózg jest w istocie „komputerem biologicznym”, a „ludzką świadomość” można uznać za program działający dzięki komputerowi znajdującemu się wewnątrz mózgu, który nadal istnieje po śmierci. Niestety, ostateczna weriyfikacja tej teorii jest tylko jedna i chyba żadne z nas nie śpieszy się by poznać odpowiedź na to pytanie.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 806
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 744
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 960
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 607
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 997
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142252
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242621
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112349
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122576
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

@swistak: Dzięki panie Świstak za linka, mam takie pytanie, jaki jest stosunek Kościoła Katolickiego do OOBE?

  swistak  (www),  10/08/2017

@szubrawiec: jak psa do jeża. Chociaż święci i mistycy odbywali duchowe podróże do nieba, jak i podróże w czasie jak Maria Valtorta.

@swistak: Do nieba, czyli gdzie? Czym konkretnie jest niebo?

@szubrawiec: swistak otworzył linię czarterową "Co łaska" przy 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.. Loty do bozi. Start o 9:30 powrót 22:00. Obiadokolacja, masaż, spa. Nieszpory gratis. Możliwość zakupu różańców, książeczek do nabożeństwa i świętych obrazków w promocyjnej cenie.

Mam sąsiada, który codziennie jest "poza ciałem". Rano seta, piwo, seta i out of body experience gotowe. Wieczorami ma objawienia białych myszek. Widzi też święte węże i nietoperze z gitarami. Rano tupot białych mew o pusty pokład i tak od wielu lat. I nie chwali się.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska