Login lub e-mail Hasło   

Obrazy nowoczesne, plakaty, lustra – czyli jak wybrać dodatki do nowego salonu?

Po remoncie salonu warto dobrać odpowiednie dodatki. Najważniejsze z nich to te na ścianę, do których zaliczamy m.in. obrazy nowoczesne, plakaty i lustra.
Wyświetlenia: 309 Zamieszczono 11/08/2017

Remont salonu to zazwyczaj dość duże przedsięwzięcie. Warto więc wszystko wcześniej dokładnie zaplanować, tak żeby efekt był taki, jak sobie wymarzymy. W pierwszej kolejności powinniśmy oczywiście zająć się głównymi pracami takimi jak m.in. malowanie, wymiana podłogi, mebli czy oświetlenia. Kiedy jednak już to wszystko będzie gotowe, warto wybrać odpowiednie dodatki, które będą swego rodzaju wisienką na torcie. Do najważniejszych należą bowiem te dodatki, które ozdobią ścianę naszego salonu. Więcej o nic w dalszej części wpisu.

Obrazy nowoczesne

Urządzając salon we współczesnym stylu, raczej nie powinniśmy mieć większych problemów z doborem właściwego obrazu. Obecnie na rynku istnieje bowiem bardzo duży wybór, a obrazy nowoczesne to jedna z największych kategorii tej formy sztuki. Możemy je dostać zarówno w dużych sklepach z artykułami do wystroju wnętrz, jak i kupić w małych pracowniach bezpośrednio od artystów, którzy je tworzą. Co więcej, możemy również zamówić tego typu obraz, który zostanie wykonany tylko dla nas i będą w nim uwzględnione nasze uwagi. Wszystko to sprawia, że obrazy nowoczesne są w tym momencie jedną z częściej wybieranych ozdób. W niejednym salonie możemy zobaczyć bowiem obraz w stylu pop art., informel, abstrakcyjny ekspresjonizm czy hiperrealistycznym, przypominający do złudzenia fotografie. To oczywiście tylko garstka stylów, w jakich mogą być wykonane obrazy nowoczesne.

Plakaty

Jeżeli obrazy nowoczesne mimo wszystko wydają Ci się ozdoba zbyt „tradycyjną”, która nie będzie pasowała do ścian salonu, warto pomyśleć o plakatach. Jest to również jedna z częściej wybieranych ozdób do ścian, którą bardzo łatwo dopasować do swoich preferencji. Istnieje bowiem tysiące motywów gotowych plakatów, które możemy dostać w sklepach. Możemy również sami zaprojektować lub zlecić komuś wykonanie plakatu według naszych preferencji. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza ozdoba jest jedyna w swoim rodzaju i nikt inny nie ma identycznej na swojej ścianie. Obecnie najczęstszym motywem plakatów są te w stylu vintage, retro lub zawierające cytaty i sentencje.

Lustra

Jedną z ostatnich ozdób, jaką chcemy krótko omówić w tym wpisie, są lustra. Ten dodatek pasuje niemal do każdego rodzaju wnętrza. Nie ważne czy jest ono wykonane w bardziej klasycznym, czy nowoczesnym stylu. Lustra wizualnie powiększają przestrzeń danego pomieszczenia, umożliwiają też korzystanie z ich walorów funkcjonalnych. Są więc świetną ozdobą szczególnie do nieco mniejszych salonów, gdzie wizualne powiększenie przestrzeni jest wręcz wskazane. Lustra można również łączyć z odpowiednim oświetleniem, tworząc bardzo ciekawe efekty świetlne. Do nowoczesnych wnętrz nadaje się prawie każdy rodzaj lustra, zarówno ten w ramie, jak i bez niej, prostokątny oraz okrągły. Nie powinniśmy mieć więc problemów z ich doborem, warto jednak, jak ze wszystkim wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować.

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 776
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 830
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 838
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 164
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 593
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 666
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1222
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1389
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1329
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 888
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 634
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 749
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 397
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 515
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 652
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska