Login lub e-mail Hasło   

Wakacyjna przygoda

Zatorland – miejsce na wakacyjną przygodę Twojego dziecka
Wyświetlenia: 261 Zamieszczono 14/08/2017

Wakacje to moment, w którym trzeba zaplanować dzieciom czas, aby nie trwoniły go przed telewizorem bądź grając w gry komputerowe. Wykorzystajcie wakacyjne chwile na ciekawą formę rozrywki w Parku Zatorland, czyli największym Parku Ruchomych Dinozaurów w Polsce, położonym w pobliżu Wadowic i Oświęcimia, z dogodnym dojazdem z Krakowa, Katowic, Rzeszowa i okolic. To miejsce gwarantujące rodzinną atmosferę i niezapomniane przeżycia zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów.

 

Odwiedzając Park, goście staną twarzą w twarz z dinozaurami, które do złudzenia przypominają te sprzed 300 milionów lat; zobaczą gigantyczną biedronkę, przeniosą się do mitologicznej Grecji, magicznej krainy baśni Andersena, a także wyszaleją na karuzelach w Lunaparku. Co ważne dla domowego budżetu, wszystkie atrakcje są w cenie biletu. Na terenie parku można spożyć szybki posiłek w Dino-gastronomi. Dostępna jest również baza noclegowa River Park, zatem można zatrzymać się tutaj na dłużej. Oprócz, docenionych przez odwiedzających, stałych atrakcji, Park rozrywki Zatorland wprowadził nowe niespodzianki, które dostarczą emocji nie tylko dzieciom, ale całej rodzinie. Wśród nich są między innymi: mini-gokarty, rowerki wodne oraz basen ze zdalnie sterowanymi łódkami.

 

W świecie dinozaurów

Każdy kiedyś marzył o przygodzie w parku jurajskim z filmowego hitu Stevena Spielberga. Fantazję tę można spełnić w Zatorlandzie, w Parku Ruchomych Dinozaurów. Znajduje się tu przeszło 100 różnych, poruszających się i wydających niesamowite dźwięki, eksponatów.
Główną atrakcją jest Tyrannosaurus Rex, dinozaur cieszący się największą popularnością wśród miłośników prehistorycznych gadów. Spotkamy również płaczącego Diplodoka oraz plującego wodą Dilofozaura, na którego trzeba szczególnie uważać, jeśli nie chce się zostać zmoczonym. Spacer po ścieżce edukacyjnej Zatorlandu, wijącej się między wiekowymi okazami drzew, daje uczucie przeniesienia się w przeszłość i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Na końcu dróżki znajduje się Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym można obejrzeć kolekcję skamieniałych zwierząt – ważek, ryb, ptaków, a także elementy szkieletów dinozaurów oraz jajka. Stała ekspozycja pokazuje procesy powstawania skał, minerałów i kamieni ozdobnych.

 

Ponadto na terenie parku dzieci mogą wcielić się w rolę paleontologów i poszukać szkieletów dinozaurów lub wziąć udział w Warsztatach Młodego Paleontologa i odkrywać skamieniałości gadów za pomocą specjalistycznych narzędzi.

 

Mrówka wielkości człowieka

Goście Parku Rozrywki Zatorland na własne oczy mogą ujrzeć gigantyczne okazy owadów, które naturalnie występują w mikroskopijnym rozmiarze. Na terenie Parku Owadów jest mnóstwo ogromnych figur: biedronki, żuka, konika polnego, muchy, larwy motyla, modliszki, mrówki czy skorpiona. Owady-giganty można podziwiać podczas spaceru po świeżym powietrzu, zbadać ich anatomię - dostrzec szczegóły budowy ich ciał, które na co dzień nam umykają. To doskonała rozrywka dla młodych pasjonatów - badaczy świata przyrody. Przy każdym eksponacie ustawione są tablice, informujące o ciekawostkach dotyczących prezentowanego gatunku. Co więcej, dzięki ekspozycji wypreparowanych owadów, pochodzących z dalekich zakątków świata, spełnimy marzenie o podróżach do egzotycznych krajów.  Na ekspozycji znajdziemy okazy motyli, pająków i cykad, występujących m.in. w Tajlandii.

W okolicy Parku Owadów znajduje się „dom do góry nogami”, gdzie, poza częścią mieszkalną, można zwiedzić też garaż a w nim… samochód umieszczony na suficie!

 

Boska przygoda

Niecodzienna lekcja mitologicznej historii na malowniczym stawie? Tylko w Parku Mitologii. Pływające statuy greckich bogów, umieszczone na wodzie, goście Parku mogą podziwiać spacerując pomostem wzdłuż brzegów bądź skorzystać z wodnego tramwaju, by poczuć świeżą bryzę oraz z bliska obejrzą mitologicznych bogów i herosów. Wśród figur znajdują się, między innymi, miotający piorunami Zeus, waleczny Hektor, latający Dedal i Ikar oraz Perseusz, ratujący Andromedę przed morskim potworem. Zwiedzający mogą wejść do wnętrza konia trojańskiego lub sprawdzić swoje umiejętności nawigacyjne w labiryncie Minotaura. Miłośnikom antycznych budowli z pewnością spodoba się rekonstrukcja ruin świątyni Apollina z Delf. Po niezwykłej wyprawie do świata helleńskich wierzeń - goście mogą udać się do punktu gastronomicznego znajdującego się na terenie Parku. W tej części znajduje się również plac zabaw i park linowy.

 

Jak w bajce

W sąsiedztwie Parku Dinozaurów jest lunapark, w którym działa kino 5D i autodrom. Umożliwia aktywne spędzenie czasu zjeżdżając na zjeżdżalniach, skacząc na trampolinach i kręcąc się na karuzelach. Znajdujący się tam basen ze zdalnie sterowanymi łódkami - przypadnie do gustu zarówno małym jak i dużym gościom. Park oferuje przejazdy na diabelskim młynie, karuzeli wiedeńskiej i karuzeli łańcuchowej.

Figury ryb i innych wodnych stworzeń odwiedzający znajdą w Parku Bajek. Eksponaty prezentowane są w baśniowej scenerii przeniesionej prosto z książek autorstwa braci Grimm i Hansa Christiana Andersena Na ścieżkach parku można spotkać również ulubionych bohaterów z literatury dziecięcej. W domkach, w których „zamieszkali” niektórzy z nich, odtwarzane są bajki czytane przez znanych lektorów.

 

Park rozrywki Zatorland to atrakcja sama w sobie. Gwarantuje nie tylko bezpieczną zabawę i uśmiech na twarzy dziecka, ale także rozwija ciekawość do świata przyrody, historii i książek. Aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu oraz różnorodność oferowanych przez Zatorland niespodzianek są zdecydowanymi atutami tego miejsca. Dodatkową zaletą Parku jest dobra lokalizacja i dogodny dojazd i, co najważniejsze, fakt, że wszystkie atrakcje są w cenie biletu.
Jeżeli jeden dzień to dla Was za mało i macie ochotę na dalsze odkrywanie atrakcji Parku Zatorland - kolejnego dnia po wizycie macie możliwość powrotu za okazaniem tego samego biletu.

Twoje dziecko z pewnością przeżyje tu niezapomnianą wakacyjną przygodę!

 

Park Rozrywki Zatorland / www.zatorland.pl  

Podobne artykuły


12
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1333
33
komentarze: 25 | wyświetlenia: 84472
32
komentarze: 27 | wyświetlenia: 5313
27
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2479
18
komentarze: 5 | wyświetlenia: 9547
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2694
13
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1845
6
komentarze: 0 | wyświetlenia: 6702
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 2454
38
komentarze: 64 | wyświetlenia: 4441
47
komentarze: 15 | wyświetlenia: 80171
44
komentarze: 23 | wyświetlenia: 9849
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 11742
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska