Login lub e-mail Hasło   

Łańcuch, areszt lub espresso… Jacy naprawdę są goście z zagranicy?

My Polacy bardzo często jesteśmy krytyczni wobec siebie, szczególnie w kontekście wyjazdów zagranicznych. Wszyscy na pewno znamy historie o klaskaniu w samolocie....
Wyświetlenia: 258 Zamieszczono 14/08/2017

Z badań przeprowadzonych przez Nocleg.pl na grupie ponad 500 obiektów noclegowych wynika, że najpopularniejsze miejscowości, które odwiedzają zagraniczni turyści to odpowiednio: Zakopane, Kraków, Wrocław i Trójmiasto. LIczba gości, która po Euro 2012 postanowiła odwiedzić nasz kraj, ciągle się zwiększa.

My Polacy bardzo często jesteśmy krytyczni wobec siebie, szczególnie w kontekście wyjazdów zagranicznych. Wszyscy na pewno znamy historie o klaskaniu w samolocie, skarpetach do sandałów czy parawanach na plaży. W ramach przeprowadzonego badania zapytaliśmy naszych partnerów (właścicieli obiektów) o opinie na temat zagranicznych turystów, którzy odwiedzają Polskę. Kim są? Jak spędzają czas? Co mają za uszami? Czy naprawdę tylko my mamy za co się wstydzić?

zagraniczni turyści w Polsce

Stereotypy to niezbyt pozytywna rzecz, ale hotelarze potwierdzają, że coś jest na rzeczy. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu obiektu w popularnej miejscowości dostarcza wielu ciekawych obserwacji i historii. Weźmy chociażby takie Trójmiasto i odwiedzających je Niemców. Karolina Solis z Nocleg.pl, powołując się na managera znanego hotelu opowiada, że po kilku głębszych i całonocnej imprezie, jeden z jej uczestników został znaleziony przywiązany łańcuchem do bramy ośrodka. Całe szczęście tylko śpiący! Do dziś o tej historii krążą legendy. Ponad 71% respondentów ceni jednak Niemców, głównie za kulturę osobistą i często zostawiane sute napiwki.

zagraniczni turyści w Polsce

O Anglikach w Polsce krążą legendy i to takie owiane zdecydowanie złą sławą. Ponad 62% ankietowanych twierdzi, że pozostawiane napiwki nie rekompensują strat jakie powstały w wyniku pobytu gości w obiekcie. Kraków to jedno z najbardziej obleganych przez mieszkańców Wysp miejs, gdzie zawsze robią wokół siebie dużo zamieszania. – Są hałaśliwi, roszczeniowi i niesympatyczni, awanturują się po pijanemu. Kiedyś grupa znajomych szukała cały dzień kolegi, który postanowił pobiegać nago po Starówce i w rezultacie noc spędził w areszcie. Zupełne przeciwieństwo ułożonych postaci z seriali BBC! – śmieje się ekspertka Nocleg.pl.

Ponad 80% ankietowanych ceni sobie turystów z Francji ale, pomimo tego zdarzają się i kontrowersyjne sytuacje z ich udziałem. Francuzi uparcie odmawiają używania języka angielskiego… Do legendy przeszła już historia o parze, która w Zakopanem wyszła z hotelowej restauracji, trzaskając drzwiami, bo obsługa nie potrafiła pomóc im w wyborze dania… po francusku.

zagraniczni turyści w Polsce

Włosi? Kojarzą się pozytywnie, ale nie mają litości dla kuchni innej niż ich własna. Sympatyczni mieszkańcy słonecznej Italii potrafią uderzyć pięścią w stół i teatralnym gestem wylać kawę, która nie smakuje tak, jak ta, którą przyrządza ich mamma, lub ulubiona kawiarnia w Rzymie. Pomimo takich sytuacji, aż 93% ankietowanych chciałoby gościć u siebie turystów z Italii.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1207
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 724
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 935
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1404
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1613
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1328
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1324
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1573
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 728
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 743
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1114
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 546
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 921
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska