Login lub e-mail Hasło   

Lubisz whisky? Poznaj alternatywy najpopularniejszych marek!

Polacy a whisky W Polsce pijemy coraz więcej whisky. Sporo udziału ma w tym uważanie whisky za alkohol bardzo elegancki i wręcz luksusowy. Z tego też powodu pasuje ona o wiele...
Wyświetlenia: 675 Zamieszczono 18/08/2017

Polacy a whisky

W Polsce pijemy coraz więcej whisky. Sporo udziału ma w tym uważanie whisky za alkohol bardzo elegancki i wręcz luksusowy. Z tego też powodu pasuje ona o wiele bardziej na prezent, czy na dobrą rozmowę przy spotkaniu ze znajomymi. Sam fakt, że Polacy skupiają się na spożywaniu alkoholu z wyższej półki, zamiast najtańszych wódek, piwa i win jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. Szukamy wrażeń smakowych, nowych doświadczeń zamiast sposobu na szybkie “zalanie się w trupa”. Co prawda wódka dalej zajmuje wyższe miejsce w rankingu spożycia w Polsce, ale jeśli ceny whisky spadną, lider mocniejszych trunków niedługo może się zmienić.

Popularne gatunki

Ja i moi znajomi sami od niedawna interesujemy się whisky. Chociaż jesteśmy jeszcze w bardzo młodym wieku (bo żaden z nas jeszcze 25 lat nie przekroczył), to testujemy różne gatunki i marki - Chivas Regal 18, Balantines, Johnnie Walker, Jim Beam czy Jack Daniel’s.

Podium w sprzedaży w Polsce zajmują 3 marki, w tym dwie już wymienione. Najpopularniejszy jest Balantines, następnie destylaty Johnnie Walker a trzecie miejsce zajmuje Grant’s. Czemu są one aż tak popularne? Głównym atutem myślę, że będzie tutaj cena. Whisky chociaż nie jest już bardzo drogie, nadal jej średnie ceny są mniej przystępne niż konkurencyjnej wódki.

Alternatywy dla popularnych

Ilość destylarni whisky, whiskey i bourbonu jest o wiele większa niż mogą nam na to produkty w supermarkecie. Duża część alkoholi nie znajduje dla siebie miejsca w popularnych sklepach, bo nie są one rozpoznawalne w Polsce na tyle, żeby zwrócić koszta dużych dostaw, albo po prostu dystrybucja nie jest tak szeroka. Jednak w każdym większym mieście można znaleźć przynajmniej jedno miejsce, które może zaoferować alkohole rzadziej spotykane. Przedstawię kilka opcji dla kogoś, kto chciałby spróbować czegoś innego, ale przystępnego cenowo jak i smakowo.

  • Pig’s Nose Blended Scotch - ciekawa z nazwy, łagodna i przyjemna, “gładka jak nos świni”. Smakowo kremowa, można w niej wyczuć wanilię oraz łagodny dym, zboże i słód. Cenowo można ją znaleźć poniżej 150 złotych.
  • Glen Talloch Choice - kolejny szkocki blend, tym razem prezentującą nuty cytrusów, karmelu oraz przypraw. Dostępna nawet w cenie 100 złotych.
  • Auchentoshan 12-letnia - whisky typy Single Malt. Idealna dla osób które pierwszy raz zamierzają spróbować whisky tego typu. Jest przystępna cenowo (koszt do 150 złotych) i smakowo (łagodna, lekka i słodka).
  • McAfee’s Benchmark - Bourbon prezentujący przyjemny aromat karmelu i toffi. W porównaniu do powyższych trunków, uważany jest za intensywny w smaku. Porównywany do Jack Daniel’s, jednak wszyscy uważają, że Daniel's ustępuje Benchmarkowi w smaku. Koszt - trochę powyżej 100 złotych.

To tylko kilka opcji, o wiele większy asortyment i pomoc w wyborze idealnego trunku dla siebie znajdziesz chociażby w Whisky&Spirit House, w Katowicach. Warto odwiedzić chociażby po to, żeby przekonać się, jak wiele ukrywa się poza sklepowymi półkami. Zapraszamy!Podobne artykuły


73
komentarze: 38 | wyświetlenia: 180702
47
komentarze: 96 | wyświetlenia: 38119
38
komentarze: 11 | wyświetlenia: 73897
34
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2640
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 2413
29
komentarze: 14 | wyświetlenia: 12910
28
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2807
28
komentarze: 53 | wyświetlenia: 8702
28
komentarze: 26 | wyświetlenia: 1618
28
komentarze: 41 | wyświetlenia: 2103
27
komentarze: 19 | wyświetlenia: 3812
27
komentarze: 71 | wyświetlenia: 4418
 
Autor
ArtykułMoje ulubione to Paddy i Bushmills. Nie wiem, czy są dostępne w Polsce. W Irlandii bez najmniejszego problemu.

Ja polecam zainteresować się szkocką whisky można nabyć ją między innymi w Poznaniu http://squadwhisky.pl/Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska