Login lub e-mail Hasło   

Wynajem samochodów czy car sharing?

Samochody są coraz łatwiej dostępne w opcji do wypożyczenia. Dla kogo lepszy będzie wynajem samochodów, a dla kogo car sharing? O tym w dalszej części artykułu.
Wyświetlenia: 235 Zamieszczono 21/08/2017Ludzie od wieków szukali efektywnych sposobów na przemieszczanie siebie oraz towarów, którymi handlowali. Przez długie wieki głównym lądowym środkiem transportu były wozy ciągnięte przez zwierzęta. Było to dużo efektywniejsze niż chodzenie pieszo i transportowanie ładunków na swoich plecach. Nie był to jednak idealny sposób.

Dopiero stworzenie pierwszego samochodu, a następnie jego masowa produkcja, sprawiło, że transport wszedł na zupełnie inny poziom. Od tego czasu przepływ towarów drogą lądową zaczął się gwałtownie rozwijać i jeszcze nigdy nie był tak łatwy i szybki. Ułatwiło to również podróżowanie oraz przemieszczanie się po mieście. Obecnie wiele osób posiada swój samochód, a nawet kilka. Są jednak sytuacje, w których nie możemy z niego skorzystać, co wtedy zrobić?

Opcji może być kilka. Zawsze możemy skorzystać z transportu publicznego lub taksówek. Są to sprawdzone sposoby, które pozwolą nam na przemieszczanie się po mieście. W przypadku transportu publicznego jesteśmy jednak mniej mobilni i uzależnienie od rozkładu jazdy oraz dostępnych przystanków. W przypadku taksówek jesteśmy nieco bardziej mobilni, jednak musimy godzić się na dużo wyższe koszty. Czy mamy jakąś inną alternatywę?

Wynajem samochodów

Tak! Pierwszą z nich jest wynajem samochodów. Jest to coraz popularniejszy sposób na dostęp do pojazdu, którym możemy podróżować zarówno po mieście, jak i na większe odległości. Samochody do wynajęcia to doskonała opcja dla każdego, kto nie posiada swojego auta lub z jakichś przyczyn nie może z niego skorzystać. Kiedy więc nasz pojazd znajduje się w naprawie lub jesteśmy na delegacji i właśnie wysiedliśmy z samolotu, warto rozejrzeć się za najbliższą wypożyczalnią i skorzystać z możliwości, jakie daje wynajem samochodów.

Obecnie dostępność tego typu pojazdów jest bardzo duża. Wypożyczalnie znajdują się głównie przy lotniskach, dworcach i centrum miast. Wiele z nich oferuje również dostarczenie samochodu we wskazane miejsce. Dzięki temu nie powinniśmy mieć problemu z wyposażeniem wybranego przez nas środka transportu. Z roku na rok, ceny tego typu usługi wydają się coraz bardziej atrakcyjne, nie musimy więc obawiać się tego, że naruszy to jakoś szczególnie nasz budżet. Jeżeli tylko znajdziemy się w sytuacji, kiedy musimy skorzystać z tego typu samochodu, warto to zrobić.

Car sharing

Jedną z nowszych usług, która spotykamy w wielu większych miastach, jest również car sharing. Polega to na tym, że po całym mieście rozstawione są samochody, które jeżeli mamy ściągniętą specjalną aplikację, możemy otworzyć i z nich skorzystać. Jest to bardzo wygodny sposób na poruszanie się po mieście. Taki samochód możemy bowiem zostawić później w dowolnym miejscu, a opłaty naliczane są jedynie za przejechane kilometry i wykorzystany czas. Jedyną wadą tego typu rozwiązania jest to, że zazwyczaj samochodu możemy używać tylko w obrębie danego miasta, oraz nie możemy wybrać modelu, jaki najbardziej nam odpowiada, jak ma to miejsce w przypadku zwykłej wypożyczalni samochodów.

Co wybrać?

Która usługa jest lepsza? Na to pytanie ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Każda ma swoje plusy i minusy, Jeżeli potrzebujecie samochodu kombi na dłuższą trasę, zapewne lepiej będzie skorzystać z opcji, jaka jest wynajem samochodów w tradycyjnej wypożyczalni. Jeżeli natomiast chcecie dojechać z jednego punktu do drugiego w mieście, szybszy opcją może okazać się carsharing.

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 774
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 826
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 835
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 150
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 590
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 661
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1218
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1375
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1316
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 886
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 629
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 745
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 392
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 511
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 648
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska