Login lub e-mail Hasło   

​Tylko nie pytać o zdradę Tuska.

Czy były premier wiedział o współpracy podlegających mu służb z Rosją? Jeśli wiedział, to dlaczego nie podpisywał zgody na współpracę? Jeśli nie wiedział, to jak w...
Wyświetlenia: 1.105 Zamieszczono 22/08/2017

 

 
 
 
Czy były premier wiedział o współpracy podlegających mu służb z Rosją? Jeśli wiedział, to dlaczego nie podpisywał zgody na współpracę? Jeśli nie wiedział, to jak wypełniał ciążące na nim obowiązki nadzoru nad służbami specjalnymi? Pytania cisną się na usta...

„Kolorowy korowód przez Warszawę”, „Tusk kandydatem”, „Czerwone kartki”, „Peron trzeci” – ekscytowały się media salonu III RP, kiedy ponad dwa tygodnie temu były premier wezwany został na przesłuchanie do wojskowej prokuratury. Zeznać miał śledczym, co wie o tajnej współpracy pomiędzy podlegającymi mu niegdyś szefami najważniejszej służby kontrwywiadowczej w kraju a niesławną rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa – następcą KGB. Sytuacja bez precedensu – śledczy stawiają zarzuty nielegalnej współpracy ze służbą otwarcie wrogą Polsce najważniejszym przez wiele lat oficerom, którzy w założeniu mają za zadanie łapać działających przeciwko Polsce szpiegów. W sprawie przez ponad 8 godzin przesłuchiwany jest były premier, który nadzorował ich działalność. Wszystko to dzieje się w państwie, które w niewyjaśnionej katastrofie traci prezydentów, dowódców rodzajów sił zbrojnych, liderów politycznych. Giną na terenie państwa, z którym nielegalnie współpracowali szefowie polskiego kontrwywiadu. Pytania nasuwają się same. Czy premier wiedział o współpracy podlegających mu służb z Rosją? Jeśli wiedział, to dlaczego nie podpisywał zgody na współpracę? Jeśli nie wiedział, to jak wypełniał ciążące nad nim obowiązki nadzoru nad służbami specjalnymi? Jeśli służby nie raportowały mu prawdziwego stanu rzeczy, to komu raportowały? Dlaczego jego ministrowie odmawiali odpowiedzi na stawiane w tej sprawie pytania posłów ówczesnej opozycji?  Wreszcie dlaczego w pięć dni po tym, jak podlegający premierowi minister odmawia odpowiedzi na oczywiste pytanie o podstawy prawne współpracy SKW z FSB, z odsieczą przybywa Władimir Władimirowicz Putin, publikujący na kremlowskich stronach internetowych rozkaz, w którym poleca swoim czekistom podpisać w ciągu 24 godzin stosowną umowę z Polakami, tak aby w sprawie powstały pozory legalności? Wątpliwości cisną się na usta. I co? I nic. Jedyne pytanie, które zadają salonowcy III RP, to to, czy ów były premier wygra wybory, które odbędą się za trzy lata.  Prawie nikt nie pyta o to, czy w sprawie, w której Premier dopuścił do tak skandalicznych nadużyć, on sam nie powinien stanąć pod zarzutami przekroczenia uprawnień i zdrady dyplomatycznej.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1221
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1025
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1102
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 774
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 748
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1900
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 585
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 550
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

To pan Rachoń nie wie, że od postawienia zarzutów jest prokuratura którą kieruje pan Ziobro. To jaki z niego dziennikarz. Dziennikarz jest od zadawania pytań władzy, a nie opozycji i salonom. Pan Rachoń nie ma odwagi by zadawać pytania właściwym ludziom, bo przestałby być tzw. dziennikarzem.

@Hamilton Starszy:
Rachoń przy tobie to malutki robaczek. Ty to jesteś GIGANT !

@milord36: to ty powiedziałeś. Pójdziesz siedzieć za znieważenie dziennikarza kurwizji. To żaden robaczek, ma 2 metry wzrostu, a ja zaledwie 182 cm.

@Hamilton Starszy:
Najlepsi są rynsztokowi dziennikarze Lis,Michnik,Urban itp..

  Hamilton,  22/08/2017

@milord36: zapomniałeś o milordziku. Też rynsztokowiec I klasy. Spec od sexafer, ssania palca i włażenia w dupę władzy.

@Hamilton Starszy: Lipski zamieszczajac jednotematyczne pro PiS-owskie arty
dziala na zlecenie.
A umieszczajac twierdzenia jak "Najlepsi są rynsztokowi dziennikarze Lis,Michnik,Urban itp.."
ocenia siebie samego jako imbecyl i podla szuja bo czyni to aby przypodobac sie zleceniodawcy !

@zakrawarski: Zakrawa ;-) bądź konsekwentny , bo ktoś Cię wywoła do tabuli ;-) ile anty pisowskich jest twoich art , hehe czyż nie stoicie z Lipskim na tej samej wadze i jakoś szala niezbyt się buja ani w lewo ...ani w prawo ;-) choć wartość sama w sobie jest jaka jest i pomijając fakt, że jego to copy , a twoje z głowy ;-)
...heheh pamiętajcie Malec ... tylko konsekwencja ..yyy stanowczość ...  wyświetl więcej

@Gwizdun: Powtarzam od wczoraj " Gwi-dyl-kas witaj ......wymieniajac 'sile przewodnia narodu' jak mogles przeskoczyc nad Zakrawarskim ? Ta husaria wystraszyla ciebie ? Obiecuje nie atakowac cie z galopu ! Tips.....wdrap sie na drzewo !!" Mimo wysilku twojego -kasliwego- stylu nie mozesz ukryc, no bo i dlaczego ?

Nie glosuję na skrajna propagandę jaką uprawia tu sporo osób, ciekaw jestem czy widzą to co robią czy nie bardzo. Glupota i z jednej i z drugiej strony. Kaczka to karłowaty kmiot ale szybko się uczy jak otumaniać hołotę, Ryża ku...wa okradla z kolesiami ten kraj ile tylko mogła , więc nie widze powodu do podniet z jakiejkolwiek strony , a Kaczystom dajcie jeszcze trochę czasu ... dogonią w zlodzie ...  wyświetl więcej

@Gwizdun: Kasiu, przy pomocy ktorej czesci twojego ciala oceniasz glupote, nerek czý nagniotkow ?
Nie boisz sie Husarii ?
Ta Twoja fotka to odlegly, czy nieodlegly .....przodek ?
" rozdadzą klerowi, by ten po raz kolejny pomógł im utrzymać wladzę"
Trafne !!! Potrzeba kilka soczystych przeklenstw, aby bylo kompletne !!

@Gwizdun: Wiele osób w obecnych czasach dopuszcza się bezsensownej przemocy wobec innych ludzi - takie osoby stosują ją, aby poczuć się lepiej (aby się dowartościować, zdobyć poklask kolegów, poczuć się kimś ważnym, kimś kto ma władzę i moc) i zupełnie nie przejmują się tym co w tym czasie czuje ich ofiara... nie zastanawiają się nad jej bólem (fizycznym i psychicznym)... oprawca zachowuje się jak ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska