Login lub e-mail Hasło   

Nepotyzm w policji

Policja – umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Wyświetlenia: 884 Zamieszczono 26/08/2017

"Agentka specjalnej troski" reż. Dany Boon

Dany Boon nakręcił już jedną kasową komedię „Jeszcze dalej niż północ”. Nowy jego film ma szansę powtórzyć ten sukces.

Oba obrazy dotyczą stereotypów. Poprzedni dotyczył mieszkańców północnej Francji  obecny zaś kobiet w policji.

Joanna Pasquali  (Alice Pol) jest specyficzną policjantką, bo pełną zaangażowania, które jest odwrotnie proporcjonalne do skutków. Jej marzeniem jest wstąpienie do jednostki specjalnej RAID ale każdy kwalifikacyjny sprawdzian oblewa.

 Jej tatuś jest ministrem spraw wewnętrznych i wymusza na podwładnym przyjęcie córeczki do policyjnych wybrańców.

Joanna mieszka z partnerem – synem potentata na rynku opon o nazwisku Dubarry. Madame D. nie lubi przyszłej synowej, może dlatego, że Jo jest wyższa i silniejsza od synka okularnika.

Ojciec bohaterki i przyszły zięć mają nadzieję, że trudy służby spowodują rezygnację i ustatkowanie się Joanny. Ale dziewczynie bardzo się w RAIDzie podoba. 

Bezpośrednim przełożonym Jo jest Gene (Dany Boon) sfrustrowany rozwodnik, który uważa, że baby nie mogą być w ich jednostce, bo w razie niebezpieczeństwa piszczą, wrzeszczą i ciągle sikają.

Bohaterka mimo ciągłych wpadek – a to zrani prezydenta w głowę, a to pomoże uciec rabusiom, a to radośnie zdradzi tajemnicę służbową pierwszemu lepszemu bubkowi, nie poddaje się.

To film pełen gagów jak w komedii slapstickowej, która charakteryzuje się dużą ilością ruchu, postacie są mocno przerysowane i przeżywają groteskowo niebezpieczne przygody. Momentami nawet jest ich za dużo.

Ma też pełne humoru dialogi i postaci – nie sposób się w trakcie seansu nudzić.

Aktorsko film jest wyrównany, szczególnie jeśli chodzi o główne role.

Chyba niepotrzebnie dodano wątek romansowy ale to możemy darować twórcom filmu.

Bo przy okazji jest on o dążeniu do celu, niepoddawaniu się przeciwnościom i spełnianiu własnego marzenia.

Polecam.

Podobne artykuły


31
komentarze: 31 | wyświetlenia: 6191
35
komentarze: 2 | wyświetlenia: 20304
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3651
26
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5604
25
komentarze: 9 | wyświetlenia: 25466
26
komentarze: 33 | wyświetlenia: 2107
22
komentarze: 7 | wyświetlenia: 30000
21
komentarze: 63 | wyświetlenia: 3336
9
komentarze: 43 | wyświetlenia: 2823
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 5594
78
komentarze: 27 | wyświetlenia: 116564
11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1835
27
komentarze: 38 | wyświetlenia: 155824
7
komentarze: 10 | wyświetlenia: 361
 
Autor
Artykułdziwi fakt , że poleca pani totalne g...no dla otępiałych , do tego prowoko tytuł . jednym słowem żenada.

Poza tym, polcja to zbiór największego g...na i zarazy. Idzie tam brutal, bandyta, baran i nieuk, w policji tak jak w wojsku już na wstępie badają tłukom poziom służalczości i stopień otumanienia umysłowego. Im imbecyl większy tym bardziej pasujący. Ale raczej pani tego nie zrozumie, bo mając tyle lat i pisać aż takie bzdety ...? nawet niech to będzie pseudo recenzja.
hahaah Aktorsko film j ...  wyświetl więcej

poglądy można mieć jakie się chce ale sposób wypowiedzi świadczy o tym jakimi jesteśmy ludźmi, dziękuję za komentarze

@alodia1949: aha i prosze stawiać plusiki przy moich jakże ynteligentnych odpowiedziach, bo zbieram na punkty , potem wymieniam na czekoladę ,praliny i masło orzechowe ;-0

jasne siedz cicho do wszystkich się uśmiechaj jak debil ...to wasz sposób na ...prze ... życie. Całe życie z debilnym uśmiechem na czymś , co u innych ludzi nazywa się twarzą. Życzę bardzo bliskich kontaktów z dnem pod nazwą policja...wtedy zrewiduje pani pewne poglądy, albo jak ktoś panią okradnie ... pośmiejemy się wspólnie i poobstawiamy ...znajdą czy wrzucą do kosza... Drogówkę " taki film Sma ...  wyświetl więcej

tu cyt z pani bloga o kotach ....Bezpośrednim przełożonym Jo jest Gene (Dany Boon) sfrustrowany rozwodnik, który uważa, że baby nie mogą być w ich jednostce, bo w razie niebezpieczeństwa piszczą, wrzeszczą i ciągle sikają. i pomyśleć , że toto promuje kobieta ! jak was szanować ? za wygląd ? , bo za intelekt to pan Serpico dałby bana po kolana;-0

@Gwizdun: Wiele osób w obecnych czasach dopuszcza się bezsensownej przemocy wobec innych ludzi - takie osoby stosują ją, aby poczuć się lepiej (aby się dowartościować, zdobyć poklask kolegów, poczuć się kimś ważnym, kimś kto ma władzę i moc) i zupełnie nie przejmują się tym co w tym czasie czuje ich ofiara... nie zastanawiają się nad jej bólem (fizycznym i psychicznym)... oprawca zachowuje się jak ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska