JustPaste.it

Jak rozpoznać dobrą kancelarię prawną i adwokacką?

Problemy z prawem albo w rodzinie, które należy rozwiązać na drodze sądowej, generują zazwyczaj bardzo duży stres i powodują, że konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów

Problemy z prawem albo w rodzinie, które należy rozwiązać na drodze sądowej, generują zazwyczaj bardzo duży stres i powodują, że konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów

 

 

Każdemu z nas w takich sytuacjach zależy na tym, aby kancelaria prawna lub adwokacka, z którą rozpoczniemy współpracę, była jak najlepsza, tzn. działała skutecznie, zapewniała profesjonalną obsługę i potrafiła wsłuchać się w nasze potrzeby, a następnie podjąć się odpowiednich działań. Warto więc szukać swoich reprezentantów bardzo dokładnie i wiedzieć na co zwrócić uwagę, by podjąć słuszną decyzję. W tym artykule przedstawimy państwu kilka kwestii, na które szczególnie warto zwrócić uwagę – dzięki temu będziecie mogli dokonać słusznego wyboru waszej kancelarii prawnej lub adwokackiej!

 

Najważniejsze - skuteczność i zespół

 

Korzystając z usług kancelarii, powinniśmy mieć możliwość skorzystania z różnych usług, dlatego też warto szukać takiej, która posiadać będzie zespół specjalistów, posiadających wiedzę w różnych obszarach i potrafiących pomóc nam w każdym problemie. Im więcej pracowników posiadających różne specjalizacje lub partnerów, tym większa szansa na to, że zostaniemy właściwie obsłużeni. Skuteczność jest oczywiście czymś, co bardzo ciężko zmierzyć nam z perspektywy klientów, jednakże warto zapytać o sukcesy kancelarii – ich liczba oraz skala powinny być dobrym wyznacznikiem tego, czy możemy zaufać danym specjalistom.

 

Doświadczenie i kompetencje

 

Doświadczenie jest dla kancelarii niczym złoto – to praktyka pozwala nauczyć się w jaki sposób umiejętnie reagować na różne sytuacje i w jaki sposób wykorzystać wiedzę w praktyce. Ważne jest tutaj nie tylko doświadczenie doradcze, ale również procesowe – im jest ono większe, tym większe będą nasze szanse na to, że trafimy na właściwych specjalistów. Doświadczenie oraz kompetencje znajdujące się na wysokim poziomie warunkują bardzo często to, czy kancelaria będzie potrafiła umiejętnie reprezentować nas przed sądem i przedstawić odpowiednie kontrargumenty.

 

Wsparcie dla klienta

 

Pomoc prawna nie powinna obejmować tylko kwestii formalnych, bowiem prawdziwy specjalista w tej dziedzinie jest w stanie zapewnić klientowi chociażby częściowe wsparcie emocjonalne. O tym, czy kancelaria jest w stanie zapewnić taką pomoc można przekonać się na spotkaniu – wbrew pozorom jest to bardzo ważna kwestia, bo szczególnie w sprawach z zakresu prawa rodzinnego dochodzi bardzo często do problemów natury psychologicznej.

 

Szybkość i dyspozycyjność

 

Jeżeli przy pierwszym kontakcie kancelaria nie ma dla nas czasu, może to oznaczać, że na dalszym etapie współpracy również tak będzie. Profesjonalna kancelaria, którą chcemy wybrać do reprezentowania naszych interesów, powinna natychmiast zareagować na nasze potrzeby, umówić spotkanie szybko i dążyć do tego, by już na wczesnym etapie współpracy zabezpieczyć nasze interesy.

 

Specjalizacja

 

Wąska czy szeroka? Tutaj opinie są podzielone. Naszym zdaniem im mniejszy zakres spraw, tym większe skupienie i wiedza. Jeżeli więc kancelaria prawna zajmuje się wyłącznie prawem rodzinnym i spadkowym, może to bardzo dobrze o niej świadczyć – oznacza to bowiem, że jest z tymi dziedzinami doskonale zaznajomiona i zapewni nam kompleksową obsługę.

 

Koszty

 

I nie chodzi tutaj o to czy będą wysokie, czy nie, bowiem cena usług nie jest w żadnym stopniu wyznacznikiem jakości pracy kancelarii. Dobra, profesjonalna kancelaria prawna i adwokacka nie posiada ukrytych kosztów i jest w stanie oszacować cenę usługi już na wstępie. Na pierwszym spotkaniu powinniśmy otrzymać więc kwotę, jaką będziemy musieli zapłacić za świadczenie usług, a także zostać poinformowani o tym, ile będą (choćby orientacyjnie) wynosiły koszty sądowe, jakie będziemy musieli ponieść.

 

Kancelaria prawna czy adwokacka?

 

Dla wielu z nas oba te pojęcia często są synonimami, jednak jako klienci powinniśmy wiedzieć, że nie są one tożsame. Okazuje się bowiem, że jest jedna zasadnicza różnica – tylko kancelaria adwokacka, w przeciwieństwie do radcy prawnego, będzie mogła reprezentować nas przed sądem w sprawach karnych oraz karnoskarbowych. Warto o tym pamiętać, dokonując wyboru odpowiedniej kancelarii!

 

Więcej informacji - http://www.kancelariarodzinnawarszawa.pl/