Login lub e-mail Hasło   

Jak rozpoznać dobrą kancelarię prawną i adwokacką?

Problemy z prawem albo w rodzinie, które należy rozwiązać na drodze sądowej, generują zazwyczaj bardzo duży stres i powodują, że konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów
Wyświetlenia: 206 Zamieszczono 31/08/2017

Każdemu z nas w takich sytuacjach zależy na tym, aby kancelaria prawna lub adwokacka, z którą rozpoczniemy współpracę, była jak najlepsza, tzn. działała skutecznie, zapewniała profesjonalną obsługę i potrafiła wsłuchać się w nasze potrzeby, a następnie podjąć się odpowiednich działań. Warto więc szukać swoich reprezentantów bardzo dokładnie i wiedzieć na co zwrócić uwagę, by podjąć słuszną decyzję. W tym artykule przedstawimy państwu kilka kwestii, na które szczególnie warto zwrócić uwagę – dzięki temu będziecie mogli dokonać słusznego wyboru waszej kancelarii prawnej lub adwokackiej!

Najważniejsze - skuteczność i zespół

Korzystając z usług kancelarii, powinniśmy mieć możliwość skorzystania z różnych usług, dlatego też warto szukać takiej, która posiadać będzie zespół specjalistów, posiadających wiedzę w różnych obszarach i potrafiących pomóc nam w każdym problemie. Im więcej pracowników posiadających różne specjalizacje lub partnerów, tym większa szansa na to, że zostaniemy właściwie obsłużeni. Skuteczność jest oczywiście czymś, co bardzo ciężko zmierzyć nam z perspektywy klientów, jednakże warto zapytać o sukcesy kancelarii – ich liczba oraz skala powinny być dobrym wyznacznikiem tego, czy możemy zaufać danym specjalistom.

Doświadczenie i kompetencje

Doświadczenie jest dla kancelarii niczym złoto – to praktyka pozwala nauczyć się w jaki sposób umiejętnie reagować na różne sytuacje i w jaki sposób wykorzystać wiedzę w praktyce. Ważne jest tutaj nie tylko doświadczenie doradcze, ale również procesowe – im jest ono większe, tym większe będą nasze szanse na to, że trafimy na właściwych specjalistów. Doświadczenie oraz kompetencje znajdujące się na wysokim poziomie warunkują bardzo często to, czy kancelaria będzie potrafiła umiejętnie reprezentować nas przed sądem i przedstawić odpowiednie kontrargumenty.

Wsparcie dla klienta

Pomoc prawna nie powinna obejmować tylko kwestii formalnych, bowiem prawdziwy specjalista w tej dziedzinie jest w stanie zapewnić klientowi chociażby częściowe wsparcie emocjonalne. O tym, czy kancelaria jest w stanie zapewnić taką pomoc można przekonać się na spotkaniu – wbrew pozorom jest to bardzo ważna kwestia, bo szczególnie w sprawach z zakresu prawa rodzinnego dochodzi bardzo często do problemów natury psychologicznej.

Szybkość i dyspozycyjność

Jeżeli przy pierwszym kontakcie kancelaria nie ma dla nas czasu, może to oznaczać, że na dalszym etapie współpracy również tak będzie. Profesjonalna kancelaria, którą chcemy wybrać do reprezentowania naszych interesów, powinna natychmiast zareagować na nasze potrzeby, umówić spotkanie szybko i dążyć do tego, by już na wczesnym etapie współpracy zabezpieczyć nasze interesy.

Specjalizacja

Wąska czy szeroka? Tutaj opinie są podzielone. Naszym zdaniem im mniejszy zakres spraw, tym większe skupienie i wiedza. Jeżeli więc kancelaria prawna zajmuje się wyłącznie prawem rodzinnym i spadkowym, może to bardzo dobrze o niej świadczyć – oznacza to bowiem, że jest z tymi dziedzinami doskonale zaznajomiona i zapewni nam kompleksową obsługę.

Koszty

I nie chodzi tutaj o to czy będą wysokie, czy nie, bowiem cena usług nie jest w żadnym stopniu wyznacznikiem jakości pracy kancelarii. Dobra, profesjonalna kancelaria prawna i adwokacka nie posiada ukrytych kosztów i jest w stanie oszacować cenę usługi już na wstępie. Na pierwszym spotkaniu powinniśmy otrzymać więc kwotę, jaką będziemy musieli zapłacić za świadczenie usług, a także zostać poinformowani o tym, ile będą (choćby orientacyjnie) wynosiły koszty sądowe, jakie będziemy musieli ponieść.

Kancelaria prawna czy adwokacka?

Dla wielu z nas oba te pojęcia często są synonimami, jednak jako klienci powinniśmy wiedzieć, że nie są one tożsame. Okazuje się bowiem, że jest jedna zasadnicza różnica – tylko kancelaria adwokacka, w przeciwieństwie do radcy prawnego, będzie mogła reprezentować nas przed sądem w sprawach karnych oraz karnoskarbowych. Warto o tym pamiętać, dokonując wyboru odpowiedniej kancelarii!

Więcej informacji - http://www.kancelariarodzinnawarszawa.pl/

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1596
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 664
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1158
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 768
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 652
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1026
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 735
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 394
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 451
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 348
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 626
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 471
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 520
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 521
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 964
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska