Login lub e-mail Hasło   

O co chodzi Timmermansowi?

Teraz wiadomo, ale czy to jest niespodzianka... Fotomag/Gazeta Polska - Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans działa na rzecz atomizacji Europy; podzie...
Wyświetlenia: 310 Zamieszczono 03/09/2017

Teraz wiadomo, ale czy to jest niespodzianka...

 

Fotomag/Gazeta Polska


- Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans działa na rzecz atomizacji Europy; podzielona Europa to prezent dla Rosji – ocenił dzisiaj wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

W czwartek w Parlamencie Europejskim obradowała komisja wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych PE; tematem spotkania był stan praworządności w Polsce. Swą ocenę w tej sprawie w skandaliczny sposób przedstawił europosłom wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

CZYTAJ WIĘCEJ: Eurodeputowani ujawniają kulisy ataków na Polskę w PE: Róża Thun próbowała zakrzykiwać

„Pan Timmermans tak naprawdę działa na rzecz atomizacji Europy, działa przeciwko Unii Europejskiej, zachowuje się jak wróg Europy. Dzisiaj podział UE na lepszych i gorszych, bogatszych i biedniejszych, tych, którzy Unię zakładali i później dołączyli, i tych, którzy weszli dopiero w tym wieku, to jest podział, który jest prezentem dla wrogów Unii" - podkreślił Czarnecki na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał to także prezent dla Moskwy. "Bo Rosja chciałaby Unii skłóconej, osłabionej, zajętej własnymi wewnętrznymi problemami, Unii, która nie patrzy szerzej” – dodał europoseł.

Według niego podzielona Europa „jest elementem scenariusza politycznego” prezydenta Rosji Władimira Putina.

- Nie miejmy złudzeń, że Komisji Europejskiej chodzi o kwestie praworządności w Polsce, tak jak poprzednio wcale nie chodziło o Trybunał Konstytucyjny. Chodzi o to, że Polska staje się coraz bardziej konkurencyjna w kwestii gospodarczej dla największych państw członkowskich Unii, takich jak Niemcy czy Francja. Głowy tych państw czują zagrożenie. Jeżeli firma Whirlpool z Francji przenosi się do Polski oraz niemiecka firma Daimler przenosi swoją siedzibę ze Stuttgartu do Jawora na Dolny Śląsk w Polsce, to za tym idą konkretne setki miejsc pracy, a podatki z tych działalności trafiają do kasy państwa polskiego, a nie niemieckiego czy francuskiego. Stąd używa się broni w postaci presji narodowej, bo w inny sposób tej konkurencyjnej Polski nie można zahamować – mówi europoseł Czarnecki.

Jak dodaje Czarnecki, "w Europie Zachodniej jest wręcz niemożliwe, żeby opozycja na ochotnika stała po stronie obcych rządów. Jednak w Polsce jest inaczej, otóż totalna opozycja w Polsce w zeszłym tygodniu najpierw była rzecznikiem prezydenta Francji, w tym tygodniu była rzecznikiem kanclerz Niemiec, a teraz jest rzecznikiem Komisji Europejskiej".

"Są to rzeczy nie do uwierzenia w Europie Zachodniej, gdzie spory załatwia się między sobą. W Polsce opozycja wręcz namawia do tego, żeby ingerować w sprawy własnego kraju, żeby atakować własną ojczyznę” – mówi Czarnecki.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1225
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1026
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1104
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 779
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 751
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1903
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 588
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 551
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 899
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

  jeff,  05/09/2017

Each year at the Baselworld http://www.firstreplicarolex.co.uk/ and jewelry show the most anticipated news is what behemoth watch brand Rolex will release. This is a quizzical thing because what Rolex http://www.watchrex.co.uk/ announces is often anything but revolutionary. Still the successful and closed wa ...  wyświetl więcej

to już Unia działa na własną szkodę. Jak ten Czarnecki coś pierdnie to liście z drzew. Na szczęście Jarosław z Rydzykiem ją uratują.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska