JustPaste.it

Ustanowił rekord świata i pomógł dzieciom!

Robert Karaś, elbląski triathlonista, mistrz Polski, w 19 godzin 44 minuty i 42 sekundy pokonał dystans 7,6 km płynąc, 360km jadąc na rowerze oraz przebiegł 84,4 km ustanawiając w ten sposób nowy rekord świata federacji IUTA na dystancie Double Ironman.

Pokonane podczas tego wyczynu kilometry zadedykował na rzecz Win4Youth, charytatywnego programu wsparcia prowadzonego w 70 krajach przez Adecco Group.

Założenia akcji są takie, że uczestnicy pływają, biegają i jeżdżą na rowerze a uzbierane w ten sposób kilometry zamieniane są na wsparcie finansowe. W Polsce na koniec 2017 roku środki zdobyte w ten sposób trafią na rzecz fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko.

Jako ambasador akcji w Polsce zaproponowałam Robertowi aby zdobyte podczas startu w Niemczech kilometry przekazał na rzecz podopiecznych fundacji. Robert zgodził się bez wahania. Wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze, że na konto Win4Youth trafią kilometry z rekordu świata! – wyjaśnia Anna Lelonek ambasador akcji w Polsce.

Zawody w Niemczech zaliczane były do Pucharu Świata. Robert Karaś jako jedyny Polak staną na linii startu. Pokonał na dystansie ultra triathlonu ponad 50 zawodników i zdobył pierwsze miejsce ustanawiając w ten sposób nowy rekord, z przewagą nad drugim zawodnikiem prawie 30minut.