JustPaste.it

Tajemnice Marii Magdaleny

Tajemnice Marii Magdaleny


 


relikwia - prawa ręka Marii Magdaleny


"Z tego co się dowiedziałam w Danii jest/była prawa ręka Magdaleny i jej noga (kiedyś były wystawiane w Katedrze Dom Kirke w Roskilde w Danii i w Katedrze w Lund obecnej Szwecji. Lewą rękę mają prawosławni na wyspie Atos i mówią nawet, że jest jeszcze ciepła. Czaszkę Marii Magdaleny pokazują w południowej Francji, a i w Stanach Zjednoczonych też mają Jej piszczel, podobnie w tej ze złotymi kopułami rosyjskiej cerkwi św. Mari Magdaleny w Jerozolimie i w podziemiach bazyliki Grobu Świętego."
"Tak mi się marzy zebranie Jej ciała i złożenie ich razem w Sanktuarium Miłości."
Cytat z kroniki mojego życia: http://www.as0.org.pl


Równa Apostołom” jest to tytuł, pod jakim czczona jest w Kościele Prawosławnym Maria Magdalena, ze względu na jej miłość do Chrystusa i zaangażowanie w Jego dzieła.


 


Ręka Marii Magdaleny i drzazga z Krzyża Pańskiego. Relikwie z góry Athos.

 


Maria Magdalena – święta niewygodna dla Kościoła Katolickiego


 


I dlaczego ten sam Kościół nie zawahał się odciąć stopę świętej i uczynić z niej ważną relikwię, ostatnią, jaką czcili pielgrzymi przed wejściem do Watykanu, a którą dziś możemy oglądać w kościele San Giovanni dei Fiorentini, na początku Via Giulia i tuż przy Moście św. Anioła.


https://voiceofrome.com/maria-magdalena-swieta-niewygodna-dla-kosciola-katolickiego/

 



Atrybuty św. Marii Magdaleny


https://ilmisteriosomondo.wordpress.com/2015/03/21/atrybuty-sw-marii-magdaleny/


Jak głosi legenda, po Zmartwychwstaniu Pańskim, Maria Magdalena poszła do Cesarza Tyberiusza namiestnika Jerozolimy aby ogłosić, że Jezus Chrystus powstał z martwych i że to wszystko o czym opowiadał JEST prawdą. Cesarz nie wierzył w usłyszane słowa i oznajmił, że jeśli to prawda to białe jaja (pośród nadwornych Cesarza była osoba, która trzymała kosz z jajkami) zmienią barwę na czerwono. Ku zdumieniu obecnych jajka w koszyku stały się czerwone. Maria Magdalena wzięła do ręki jajko, wzniosła ku górze i odważnie ofiarowała Cesarzowi.

 


Gest ofiarowania czerwonego jajka uwiecznia duże ścienne malowidło -fresk, które znajduje się w kościele rosyjskiego klasztoru p. w. Świętej Marii Magdaleny w Jerozolimie w Getsemani.

Chcesz więcej poczytać o Marii Magdalenie, w jest w mojej kronice
http://www.as0.org.pl/trzecia.htm#czesctrzecia
Część III
rozd. 2.   Misterium o Marii Magdalenie - Laurence Gardner
rozd. 26.  MARIA MAGDALENA - Od apostoła do prostytutki  - Lisbet Kjær Muler    

 


W świetle Templariuszy


Zakony Templariuszy były skarbnicą wiedzy zgromadzonej z wielu ezoterycznych źródeł, w tym alchemii i seksualności sakralnej.
Pomost między egzoterycznych i ezoterycznych pojęciami, w świecie chrześcijańskim w tym czasie były zawarte w obrazie kobiety: Maria Magdalena.


W piątek, 13 października 1307, ciosem, został rozwiązany starożytny kościelny Zakon Rycerzy Templariuszy, chrześcijański zakon z korzeniami zarówno wśród książąt Europy, jak i Ziemi Świętej.


Ale czy ta tajna wiedza, to mistyczne i alchemiczne zrozumienie feminizmu zostało  pogrzebane pod prochem wieków? A może stało się to najbardziej ekscytującą i niebezpieczną tajemnicą, która żyje obecnie w podziemiach Europy?
Zauważymy, jak ci, którzy zbudowali wielkie katedry, jak Chartres dużo zainwestowali w symbole róży i założyli sanktuaria Czarnej Madonny z potężnymi pogańskimi wpływami.


Mari-Ishtar, Wielka Ladacznica, namaściła swego wybrańca Tammuza (tak jak Jezus był zidentyfikowany z nim) i uczyniła go Chrystusem. To było przygotowanie do jego zejścia do podziemia, z którego wróciłby na jej wezwanie.
Podobnie Jezus powiedział, że Maria Magdalena namaszcza Go na jego pogrzeb.
Jedynie kobiety mogły wykonywać te rytuały w imię Bogini, dlatego mężczyźni nie brali udziału w grobowcu, tylko Maria Magdalena i jej kobiety. Ważnym symbolem Magdaleny w sztuce chrześcijańskiej był flakonik ze świętym olejem - zewnętrzny znak wewnętrznego chrztu, wykonanego przez taoistów.
Ewangeliści mówią nam, że to był nardus, maść, która była niezwykle cenna. Powodem jej wysokiej ceny, było to że sprowadzano ją aż z Indii, siedziby dawnej techniki seksualnej Tantra, a w tantrycznej tradycji różnych perfum i olejów były przeznaczone do konkretnych obszarów ciała - nardus były do włosów i nóg.
W bohaterskiej poemacie o Gilgameszu dostaje ten król przeznaczony na uśmiercenie wiadomość: „Ta nierządnica, która namaściła cię olejkiem, płacze teraz nad tobą”, a podobnych wyrażeń  używano w misterium umierającego boga Tammuza, którego kultura była ogólnie rozpowszechniona w Jerozolimie w czasach Jezusa.
Zgodnie z tradycją świętego ślubu, to oblubienicą tego ofiarowanego króla była najwyższa kapłanka - która wybrała czas jego śmierci, i uczestniczyła w jego pogrzebie, a magia wyprowadziła go z podziemi do nowego życia.
W większości przypadków zmartwychwstanie było oczywiście czysto symboliczne i widoczne w nowym życiu wiosny.
Więc możemy rozważyć namaszczenie przez Marię Magdalenę, że to było - zarówno zawiadomienie o czasie ofiary Jezusa, i jako rytuał, który obalonego świętego króla, na mocy własnego autorytetu jako najwyższej kapłanki. To, że ta rola jest diametralnie sprzeczna z tradycyjną interpretacją Kościoła, teraz nie powinna być zaskoczeniem.

Zgodnie z cenzurowanym materiałem, który został celowo odrzucony, aby zapobiec poznaniu prawdziwego obrazu jaki Jezus nadał Magdalenie tytuły: "Apostoł Apostoł" i "Kobieta, która zna wszystko".

Powiedział  też, że zostanie wyniesiona ponad wszystkich innych apostołów i będzie rządzić nad nadchodzącym  królestwem światła.

A jeśli Jezus uczestniczył w świętych zaślubinach, w pogańskim rytuale i odwrócił się od wiekowych tradycji żydowskich w których wzrastał?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Magdalena


pozdrawia
matka