Login lub e-mail Hasło   

Zalety i wady organizowania przyjęcia weselnego w restauracji

Wybór sali weselnej to ważna decyzja. Od tego zależy pomyślność uroczystości. Dlatego też należy to dobrze przemyśleć i zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania.
Wyświetlenia: 31 Zamieszczono 26 dni temu

Jeśli po przeanalizowaniu wszystkich aspektów organizowania przyjęcia w restauracji dokonano wyboru sali weselnej, która najlepiej spełnia oczekiwania, to należy zarezerwować wybrany termin i spisać stosowną umowę (z właścicielem lub inną uprawnioną do tego osobą).


Zalety
Zaletą przyjęcia weselnego w restauracji jest z całą pewnością wygoda. Doświadczona osoba odpowiedzialna za organizację takiego przedsięwzięcia (właściciel czy menadżer) zajmie się wszystkim. Wystarczy tylko ustalić najważniejsze kwestie: wielkość i lokalizację sali, wystrój i wygląd, menu, obsługę, oświetlenie, bazę noclegową, a co najważniejsze to koszty wynajmu. Większość restauracji oferuje kompleksowe usługi, a właściciel często służy pomocą i radą w takich kwestiach, jak ustawienie stołów, wybór menu czy usadzenie gości. Gwarantuje to z pewnością oszczędność czasu. Restauracja, której zależy na zadowoleniu klienta, ciesząca się dobrą opinią zatroszczy się o każdy szczegół i detal przyjęcia. Często zaletą takich lokali jest elastyczność cenowa czyli możliwość wynegocjowania niższych cen, zwłaszcza przy dużej liczbie gości.

Wady
Minusem organizowania przyjęcia weselnego w restauracji są z całą pewnością wysokie koszty. Jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, to koszt wesela w restauracji może znacznie przekroczyć koszty uroczystości organizowanej samodzielnie w wynajętej sali. Należy pamiętać, że za kompleksową usługę oraz wygodę należy zapłacić. Kolejnym minusem przy wyborze takiego miejsca jest brak bazy noclegowej. Może być to niemałym problemem, zwłaszcza wtedy, kiedy zapraszamy gości z daleka. Należy także upewnić się, czy istnieje możliwość zamknięcia restauracji dla innych gości na czas naszego wesela. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie przestrzeni prywatnej, do której nie będą miały wstępu inne osoby.

Podsumowanie
Organizując przyjęcie weselne należy dużo wcześniej rozpocząć przygotowania i zająć się szukaniem odpowiedniej sali. Daje nam to przede wszystkim możliwość dokładniejszego zapoznania się z ofertą i czas na zastanowienie. Jeśli jednak wybór sali weselnej wydaje nam się rzeczą trudną, zawsze można skorzystać z pomocy konsultanta ślubnego. Jest to osoba doświadczona, pomocna, która zajmuje się organizowaniem tego typu uroczystości. Z jego pomocą wybór będzie prostszy.

Artykuł powstał przy pomocy:
http://parkowa.info/ - restauracja w Gdańsku, wesela, przyjęcia okolicznościowe.

Podobne artykuły


42
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2512
36
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2647
34
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2252
32
komentarze: 188 | wyświetlenia: 2382
32
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2727
29
komentarze: 45 | wyświetlenia: 1384
29
komentarze: 19 | wyświetlenia: 2324
26
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1457
24
komentarze: 19 | wyświetlenia: 1912
24
komentarze: 30 | wyświetlenia: 3877
24
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2040
24
komentarze: 29 | wyświetlenia: 2267
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2989
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska