Login lub e-mail Hasło   

Zalety i wady organizowania przyjęcia weselnego w restauracji

Wybór sali weselnej to ważna decyzja. Od tego zależy pomyślność uroczystości. Dlatego też należy to dobrze przemyśleć i zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania.
Wyświetlenia: 46 Zamieszczono 26/09/2017

Jeśli po przeanalizowaniu wszystkich aspektów organizowania przyjęcia w restauracji dokonano wyboru sali weselnej, która najlepiej spełnia oczekiwania, to należy zarezerwować wybrany termin i spisać stosowną umowę (z właścicielem lub inną uprawnioną do tego osobą).


Zalety
Zaletą przyjęcia weselnego w restauracji jest z całą pewnością wygoda. Doświadczona osoba odpowiedzialna za organizację takiego przedsięwzięcia (właściciel czy menadżer) zajmie się wszystkim. Wystarczy tylko ustalić najważniejsze kwestie: wielkość i lokalizację sali, wystrój i wygląd, menu, obsługę, oświetlenie, bazę noclegową, a co najważniejsze to koszty wynajmu. Większość restauracji oferuje kompleksowe usługi, a właściciel często służy pomocą i radą w takich kwestiach, jak ustawienie stołów, wybór menu czy usadzenie gości. Gwarantuje to z pewnością oszczędność czasu. Restauracja, której zależy na zadowoleniu klienta, ciesząca się dobrą opinią zatroszczy się o każdy szczegół i detal przyjęcia. Często zaletą takich lokali jest elastyczność cenowa czyli możliwość wynegocjowania niższych cen, zwłaszcza przy dużej liczbie gości.

Wady
Minusem organizowania przyjęcia weselnego w restauracji są z całą pewnością wysokie koszty. Jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, to koszt wesela w restauracji może znacznie przekroczyć koszty uroczystości organizowanej samodzielnie w wynajętej sali. Należy pamiętać, że za kompleksową usługę oraz wygodę należy zapłacić. Kolejnym minusem przy wyborze takiego miejsca jest brak bazy noclegowej. Może być to niemałym problemem, zwłaszcza wtedy, kiedy zapraszamy gości z daleka. Należy także upewnić się, czy istnieje możliwość zamknięcia restauracji dla innych gości na czas naszego wesela. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie przestrzeni prywatnej, do której nie będą miały wstępu inne osoby.

Podsumowanie
Organizując przyjęcie weselne należy dużo wcześniej rozpocząć przygotowania i zająć się szukaniem odpowiedniej sali. Daje nam to przede wszystkim możliwość dokładniejszego zapoznania się z ofertą i czas na zastanowienie. Jeśli jednak wybór sali weselnej wydaje nam się rzeczą trudną, zawsze można skorzystać z pomocy konsultanta ślubnego. Jest to osoba doświadczona, pomocna, która zajmuje się organizowaniem tego typu uroczystości. Z jego pomocą wybór będzie prostszy.

Artykuł powstał przy pomocy:
http://parkowa.info/ - restauracja w Gdańsku, wesela, przyjęcia okolicznościowe.

Podobne artykuły


42
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2544
39
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2715
34
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2291
32
komentarze: 188 | wyświetlenia: 2427
32
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2792
31
komentarze: 34 | wyświetlenia: 3461
29
komentarze: 45 | wyświetlenia: 1410
30
komentarze: 54 | wyświetlenia: 6427
29
komentarze: 19 | wyświetlenia: 2366
26
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1491
24
komentarze: 19 | wyświetlenia: 1960
24
komentarze: 37 | wyświetlenia: 1996
24
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2091
24
komentarze: 30 | wyświetlenia: 3954
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska