Login lub e-mail Hasło   

Dietetyk - czy warto korzystać z jego usług?

Jedną z kwestii utrudniających redukcję wagi jest powrót do złych przyzwyczajeń. Samo podjęcie diety nie jest trudne. Problem pojawia się, gdy zaczynają się pierwsze "schody".
Wyświetlenia: 359 Zamieszczono 11/10/2017

Pomoc dietetyka

Czy zatem pomoc wykwalifikowanego specjalisty jest niezbędna do zmniejszenia masy ciała? Okazuje się, że nie! Warto jednak zaznaczyć, że po upływie określonego czasu brak wsparcia ze strony dietetyka zaowocuje nawrotem otyłości i późniejszymi problemami (np. efektem jojo).

Weź pod uwagę swój stan zdrowia

Jaką przewagę nad samodzielnym odchudzaniem się ma przykładowy gabinet dietetyczny w Kościanie? Jest nią z pewnością możliwość doboru diety do preferencji danej osoby. I nie chodzi tu wyłącznie o preferencje smakowe, ale o ogólny stan zdrowia.

Oczywistym jest, że stany chorobowe z jakimi ma do czynienia Pacjent muszą być uwzględnione podczas planowania codziennej diety. Niedobór poszczególnych składników może wywołać nieprzepartą chęć podjadania, co dla każdej diety jest wręcz zabójcze.

Wydłużenie czasu przejściowego

Zbyt szybkie przejście z wcześniejszych, niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń żywieniowych na rzecz nowej diety może wywołać szok, po którym nasz organizm może się już nie podnieść. Dotyczy to zwłaszcza osób z dużą nadwagą, która wiąże się z dodatkowymi powikłaniami (np. z cukrzycą).

Pomoc dietetyka w tej sytuacji jest wręcz nieodzowna. Dzięki sobie znanym metodom, będzie on mógł maksymalnie wydłużyć ów okres, zmniejszając ryzyko zapaści organizmu.

Pozwól się ocenić

Dietetyk jest osobą z zewnątrz. Nie ma on z Tobą jakichkolwiek związków emocjonalnych. Dlatego z łatwością oceni on, jakie postępy w stosowaniu diety zostały przez pacjenta przedsięwzięte. Merytoryczna ocena poparta konkretnymi argumentami zdziała znacznie więcej, aniżeli ciągłe poklepywanie po ramieniu.

Dietetyk oceni, czy i jakie skutki wywołała w organizmie pacjenta dieta. Co więcej, uwzględni on ją przy dalszym planowaniu poszczególnych jej etapów. Krytyczne spojrzenie działa mobilizująco - potrafi zmusić do subiektywnego spojrzenia na swoje życie i na własne przyzwyczajenia żywieniowe.

Podsumowując, rola dietetyka w procesie stosowania diety (ale też po jego zakończeniu) jest bardzo istotna i niezbędna. I choć praca z dietetykiem trwa z reguły znacznie dłużej, to w efekcie mamy mniejsze prawdopodobieństwo wzrostu masy ciała, niż w przypadku terapii prowadzonej samodzielnie - bez profesjonalnego wsparcia.

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1239
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1044
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 483
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 842
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 633
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 811
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 568
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 836
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 561
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 510
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 361
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 373
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 401
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 234
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 840
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"rola dietetyka w procesie stosowania diety... jest bardzo istotna i niezbędna". Tia, tia. Tylko, że ten dietetyk musiałby być fachowcem z wieloletnim doświadczeniem i połączona z rozumieniem tego co robi, a nie kimś po kursie sobotnio/niedzielnym. Zdrowa dieta wcale nie jest dopasowywana do osoby, a uniwersalna, chyba że są inne choroby, ale to lekarz wtedy powinien przedstawić taką dietę, czy wy ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska