Login lub e-mail Hasło   

Decyzja

Decyzja może być podjęta tylko w jednym miejscu i w konkretnym czasie.
Wyświetlenia: 474 Zamieszczono 06/11/2017

.

Wielu ludzi uważa, że przywódcy, a w szczególności rządy są zupełnie zbędne. Popełniają w ten sposób błąd, który bardzo mści się na nich, gdy po zrobieniu takiego założenia przeprowadzają dalsze rozumowania.

Każdy człowiek, ale także każde zwierzę, musi w swoim życiu podejmować nieprzerwanie najróżniejsze decyzje. Podejmujemy je świadomie, lub nieświadomie. Nasz mózg służy do wypracowania i podejmowania decyzji.

Podejmujemy decyzje samodzielnie, lub pod jakimś naciskiem. Czasem, ktoś podejmuje decyzje za nas. Dotyczy to zarówno ludzi jak i zwierząt.

Konkretna decyzja może być podjęta tylko w jednym miejscu i w konkretnym czasie. Jeżeli działamy wspólnie, a tak najczęściej się dzieje, że żyjemy w rodzinach, w większych grupach, w społeczeństwie, to każdą decyzję może podjąć tylko jedna osoba. Inne mogą się jej podporządkować, albo odłączyć od grupy. Jest to pewne uproszczenie, ale tak jest niemal zawsze. 

Zwierzęta żyjące w stadach są dokładnie w tej samej sytuacji. Gdy kończa się trawa, to trawożerne muszą podjąć decyzję, w jakim kierunku udać się na poszukiwanie nowego pastwiska.  Przywódca, który podejmie taką decyzję jest  konieczny.

Przywódcę posiada stado ptaków i ławica ryb.

Od decyzji przywódcy wiele zależy.

Przywódca jest konieczny.

Demokracja

Wyjątkowo zdaża się, że decyzja podejmowana jest grupowo. - Ktoś proponuje rozwiązanie problemu, następuje dyskusja i głosowanie. - Demokratyczne podejmowanie decyzji to wyjątek od reguły jaką jest podejmowanie decyzji przez przywódcę (wodza). Jeżeli decyzja podejmowana jest w sposób demokratyczny, to najważniejsza jest procedura dochodzenia do tej decyzji. Demokracja ma sens jedynie wtedy, gdy procedury są precyzyjnie ustalone i przestrzegane przez członków grupy. W przypadku demokratycznego podejmowania decyzji również potrzebny jest przywódca, który podjątą decyzję wprowadzi w życie.

Niestety.

- Ktoś musi sprawować władzę w państwie,  w rodzinie i w małżeństwie.

.

Adam Jezierski

.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1227
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 487
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 518
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 763
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1127
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141884
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 240459
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111457
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122275
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  06/11/2017

Porażka czy sukces w dużej mierze zależy od tego jaką decyzję podejmą opiniotwórcze środowiska. Dwa lata temu Polska była doszczętnie zrujnowana i rozkradziona, a dziś jest krajem miodem i mlekiem płynącym. Pięknym, zasobnym, szybko rozwijającym się w sposób zrównoważony jak nigdy dotąd.

@Hamilton Starszy:
TY żartujesz, ale w kurwskiej telewizji mówią o tym ze śmiertelną powagą.

Cóż ...
Kompletnie nie zgadzam się z artykułem.
Po pierwsze zwierzęta ...
Owszem, bardzo często zwierzęta ustanawiają hierarchię ale nie zawsze. Zauważmy, że u lecących kaczek czy gęsi wszystkie osobniki są przywódcami po kolei. Bo to ciężka praca. Również stado gołębi jest 'prowadzone' prze różne osobniki.
Ogólnie mówiąc przywódca stada to po prostu "pierwszeństwo prz ...  wyświetl więcej

@Koriolan: demokracja na tym tle jest próbą wyrwania się ze świata zwierzęcego. Czy udaną - nie wiadomo.
Ja osobiście jestem za Świadomością jako drogą wyrwania się spod praw świata zwierzęcego ale to jeszcze dalsza droga niż demokracja i nawet nie wiadomo czy to jakaś droga :-)))

@Koriolan:
Kaczyński zdobywcą kobiet? O ile wiem to Tusk nie jest seksoholikiem. Co wiesz o kobietach Rydzyka?

@Adam Jezierski: tutaj nie chodzi o liczbę wybzykanych kobiet ale o energię seksualną. U zwierząt jest to wprost, że przewodnik stada rozmnaża się najszybciej. U ludzi jest gorzej bo potrafią blokować odbywanie stosunków płciowych. Niestety skutkuje to wytryskiem energii w innym miejscu. U Kaczyńskiego zamieniło się to w dążenie do władzy. Zauważ, że Jarosław był agresywniejszy od Lecha. Tak ja to widzę. U Rydzyka energia seksualna zamieniła się w zdobywanie kasy ...

@gwoli_scislosci:. "ZBOCZENIEC! "
.
"Takie widzi świata koło,
Jakie tępymi zakreśla oczy"
(Cytat z pamięci)
:-)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska