Login lub e-mail Hasło   

Głupia, męska moda

Naukowcy sprawdzili, że męski zarost pełen jest zjełczałego jedzenia i bakterii. Podobno jest ich tam więcej niż w toalecie
Wyświetlenia: 2.012 Zamieszczono 21/11/2017

Jak widzę w mediach  i wokoło na ulicy mężczyzn z kilkudniowym zarostem, to chce mi się śmiać, a jeszcze jak do tego zarostu mają ogolone głowy, to chce mi się rechotać. Mężczyźni. którzy w większości (oprócz gejów i podobnej braci), nie zwracali uwagi na modę, nagle trafili (twórcy mody męskiej) na podatny dla mężczyzn grunt (można się wreszcie, nie golić codziennie).

Skala, tej nowej męskiej mody zarostowej, jest zatrważająca, ulegli jej: politycy, vipy, dziennikarze, artyści i większa część męskiej ulicy. Dla panów to wygoda, dla pań już mniejsza przyjemność, bo właśnie w bródce (i wąsach) uwielbiają się rozmnażać wszelkiej maści drobnoustroje, to wręcz siedlisko bakterii i zarazków.

I chociaż niedawno opublikowano badania w których naukowcy "odkryli", że męski zarost jest pełen zjełczałego pożywienia i bakterii, to jednak wygodna dla mężczyzn moda trwa. I chociaż w zaroście, jest podobno bakterii więcej niż w toalecie, mężczyźni się tym nie przejmują, może dlatego że kobiety nie protestują.

A przecież mężczyzna elegancki i zadbany, przyciągający damskie, ukradkowe spojrzenia, to wcale nie facet z kilkudniowym zarostem, czy ogoloną głową, ale mężczyzna który stawia przede wszystkim na ponadczasową prostotę. To mężczyzna wyróżniający się własnym stylem, odpowiednim do jego wzrostu, tuszy, kształtu głowy, koloru włosów, itp. 

Mężczyźni chyba zapomnieli, że włosy (owłosienie człowieka) stanowią o ich atrakcyjności i zdrowiu, a łysina była przez wieki uznawana za objaw chorobowy. Moda na golenie głów przyszła z Anglii, gdy zaczęli tam przybywać długowłosi imigranci z Jamajki. Byli oni zatrudniani w angielskich fabrykach, gdzie długie włosy przeszkadzały podczas obsługi maszyn. Zaczęli więc (ze względów higieny i bezpieczeństwa) masowo  je golić. Zafascynowani ich siłą i luzem Brytyjczycy, zaczęli się z nimi utożsamić, poprzez wygląd zewnętrzny i też zaczęli golić głowy. 

Ale nasi mężczyźni, raczej nie pracują w fabrykach i nie muszą naśladować Brytyjczyków goląc głowy (a potem jak prawdziwi łysole, ubierać czapki, aby ukryć łysinę). Pięknie,długie, zadbane włosy, mogą być ozdobą mężczyzn, podobnie jak są ozdobą kobiet. Mężczyźni powinni pamiętać, że nie zawsze męskość, jest kojarzona z zarostem i ogoloną głową, to raczej sposób bycia jest wyznacznikiem męskości.  

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1207
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 724
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 934
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1403
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1613
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1328
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1323
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1571
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 727
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 739
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1114
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 546
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 920
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy





  podobny,  21/11/2017

Bakterie w umiarze to zdrowie (podobnie jak picie).

Najgorsze to kobiety z brodami.

No normalnie...! Największy zarazek, to ten pierwszy z brodą i nie chodzi o kawał. Rzygam, jak widzę faceta z brodą i wszystkie moje przyjaciółki czy znajome. Ohyda! Nie wiem, co to za ciocie, które swoim, pozwalają na to na gębach. Chyba w związku z nieowłosionym nochalem, żeby mieć widok pod ręką

  Hamilton,  21/11/2017

@Felicjanna: zawsze rzygasz jak widzisz swoje przyjaciółki i znajome.? A one jak reagują? Też rzygają? W niezłym towarzystwie się obracasz. Jak wy wyglądacie po takim powitaniu?

  Hamilton,  22/11/2017

@Hannibal_Lecter: mój ojciec zawsze powtarzał: nie zadawaj się z kurwami, złodziejami i politykami.

  d-666,  21/11/2017

a ja bródkę noszę. I nic komu do tego

  sonian  (www),  22/11/2017

jeśli kobieta może się zmienić to dlaczego facet nie może sobie na to pozwolić

@sonian: Może, ale czemu na gorsze?

Te brody, to istna plaga. Widać, że mężczyźni chcą odzyskać utracona męskość, upodabniając się do muzułmanów!

@Z. Kostka: ha ha ha - sadowski juliusz poprosił sadowskiego kostkę by ten napisał komentarz, bo jest szansa by art przekroczył magiczną liczbę 1000 i sadowski juliusz znajdzie się w rankingach sadowskiego kostki.

@Hamilton: Znowu dałeś się nabrać!

@Z. Kostka: od ponad roku nie tylko mnie, ale wszystkich (w tym admina) nabieracie na te odpustowe sztuczki
z lewymi kontami.



Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska