Login lub e-mail Hasło   

Głupia, męska moda

Naukowcy sprawdzili, że męski zarost pełen jest zjełczałego jedzenia i bakterii. Podobno jest ich tam więcej niż w toalecie
Wyświetlenia: 618 Zamieszczono 21/11/2017

Jak widzę w mediach  i wokoło na ulicy mężczyzn z kilkudniowym zarostem, to chce mi się płakać, a jeszcze jak do tego zarostu mają ogolone głowy, to chce mi się wyć. Mężczyźni. którzy w większości (oprócz gejów i podobnej braci), nie zwracali uwagi na modę, nagle trafili (twórcy mody męskiej) na podatny dla mężczyzn grunt (można się wreszcie, nie golić codziennie).

Skala, tej nowej męskiej mody zarostowej, jest zatrważająca, ulegli jej: vipy, politycy, dziennikarze, artyści i większa część męskiej ulicy. Dla panów to wygoda, dla pań już mniejsza przyjemność, bo właśnie w bródce (i wąsach) uwielbiają się rozmnażać wszelkiej maści drobnoustroje, to wręcz siedlisko bakterii i zarazków.

I chociaż niedawno opublikowano badania w których naukowcy "odkryli", że męski zarost jest pełen zjełczałego pożywienia i bakterii, to jednak wygodna dla mężczyzn moda trwa. I chociaż w zaroście, jest podobno bakterii więcej niż w toalecie, mężczyźni się tym nie przejmują, może dlatego że kobiety nie protestują.

A przecież mężczyzna elegancki i zadbany, przyciągający damskie, ukradkowe spojrzenia, to wcale nie facet z kilkudniowym zarostem, czy ogoloną głową, ale mężczyzna który stawia przede wszystkim na ponadczasową prostotę. To mężczyzna wyróżniający się własnym stylem, odpowiednim do jego wzrostu, tuszy, kształtu głowy, koloru włosów, itp. 

Mężczyźni chyba zapomnieli, że włosy (owłosienie człowieka) stanowi o jego atrakcyjności i zdrowiu, a łysina była przez wieki uznawana za objaw chorobowy. Moda na golenie głów przyszła z Anglii, gdy zaczęli tam przybywać długowłosi imigranci z Jamajki. Byli oni zatrudniani w angielskich fabrykach, gdzie długie włosy przeszkadzały podczas obsługi maszyn. Zaczęli więc (ze względów higieny i bezpieczeństwa) masowo  je golić. Zafascynowani ich siłą i luzem Brytyjczycy, zaczęli się z nimi utożsamić, poprzez wygląd zewnętrzny i też zaczęli golić głowy. 

Ale nasi mężczyźni, raczej nie pracują w fabrykach i nie muszą naśladować Brytyjczyków goląc głowy (a potem jak prawdziwi łysole, ubierać czapki, aby ukryć łysinę). Pięknie,długie, zadbane włosy, mogą być ozdobą mężczyzn, podobnie jak są ozdobą kobiet. Mężczyźni powinni pamiętać, że nie zawsze męskość, jest kojarzona z zarostem i ogoloną głową, to raczej sposób bycia jest wyznacznikiem męskości.  

Podobne artykuły


16
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1097
15
komentarze: 23 | wyświetlenia: 308
15
komentarze: 14 | wyświetlenia: 942
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 635
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1343
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1210
14
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1452
13
komentarze: 19 | wyświetlenia: 299
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 539
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 573
13
komentarze: 19 | wyświetlenia: 1305
13
komentarze: 67 | wyświetlenia: 1404
13
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1191
12
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1026
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 467
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  END,  21/11/2017

A ja jak widzę łysego kolesia z wąsami , to też różne stany miewam , jednak , to Kojak.

  podobny,  21/11/2017

Bakterie w umiarze to zdrowie (podobnie jak picie).

Najgorsze to kobiety z brodami.

No normalnie...! Największy zarazek, to ten pierwszy z brodą i nie chodzi o kawał. Rzygam, jak widzę faceta z brodą i wszystkie moje przyjaciółki czy znajome. Ohyda! Nie wiem, co to za ciocie, które swoim, pozwalają na to na gębach. Chyba w związku z nieowłosionym nochalem, żeby mieć widok pod ręką

@Felicjanna: zawsze rzygasz jak widzisz swoje przyjaciółki i znajome.? A one jak reagują? Też rzygają? W niezłym towarzystwie się obracasz. Jak wy wyglądacie po takim powitaniu?

@Hannibal_Lecter: mój ojciec zawsze powtarzał: nie zadawaj się z kurwami, złodziejami i politykami.

  d-666,  21/11/2017

a ja bródkę noszę. I nic komu do tego

  sonian  (www),  22/11/2017

jeśli kobieta może się zmienić to dlaczego facet nie może sobie na to pozwolić

  END,  22/11/2017

Panowie Sadowski i Kostka , proszeni są przez społeczny komitet dbania o męski wygląd , w typie ja , o zgolenie natychmiast wąsów i wstawienie zdjęć bez nich , ewentualnie film na tubę z golenia i wstawić tu.
http://www.brzytwa.org/forum/
Doczytać for , pędzie i maszynki w dłoń , brzytwy nie , bo sobie buby narobicie i jedziemy , dość tej hipokryzji !
Nie zamieciecie tego problemu pod dywan ! hahaha ....

@gwoli_scislosci: wersja dla emerytów, rencistów i bezrobotnych:
https://pl.dreamstime.com/obra(...)9319189Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska