Login lub e-mail Hasło   

(N.Ś.-11) - Horyzont zdarzeń- (2)

Nie przypuszczała nawet, że jest aż tak wygłodzona i żarłoczna. Z upieczonego mięsa niewiele pozostaje na śniadanie i pierwszym co robi, po wyjściu, jest urwanie łapy drugiej. Z...
Wyświetlenia: 1.007 Zamieszczono 29/11/2017

Nie przypuszczała nawet, że jest aż tak wygłodzona i żarłoczna. Z upieczonego mięsa niewiele pozostaje na śniadanie i pierwszym co robi, po wyjściu, jest urwanie łapy drugiej. Zmuszona zostaje także do rozpalenia ognia i przygotowania jej sobie na planowaną drogę, a potem zajmuje się czymś jeszcze.

Zbiera duże, kamienne odłamki i za pomocą pociętego na paski futra z łap, przywiązuje Wiedźmie do nóg. Okazuje się przy tym, że pasków jest za mało, więc obiera ze skóry i nogi, łakomiąc się przy tym na zachęcające kawałki łydek i ud, i operację powtarzając.

Dopiero wtedy, za pomocą dźwigni z grubszego drzewka, spycha trupa do wody. Nie chce, aby w wypadku powrotu tamci natknęli się na zwłoki świadczące o błędnej ocenie sytuacji co do tego, kto tutaj kogo zjadał.

><><><

Słońce stoi w zenicie, gdy na powrót znajduje się na drzewie. Droga do góry trwa tym razem nieco dłużej, gdyż oprócz poprzedniego bagażu, wzbogaconego pokaźnym zapasem mięsa i jabłek, wciąga także wycięte w przeddzień żerdzie. Pięć, długich na pięć kroków drzewek, każde minimum grubości łydki.

Poprzywiązywane oddzielnie do wciągania, mają zostać zespolone liną już na górze. Suka zamierza przerzucić je nad przepaścią i z wykorzystaniem górnej gałęzi jako asekuracji, przejść kładką na skałę. A potem zabrać ze sobą bądź rozplątać i zostawić. W zależności od potrzeby.

><><><

Już po montażu, nachodzą ją wątpliwości. Zaczyna rozważać raczkowanie albo pełzanie po kładce. Wszystko wynikłe z wczorajszego widoku unieruchomionej Wiedźmy. Włosy stają jej dęba na myśl, że w razie przeżycia upadku, jej nie miałby kto dobić i umierałaby długo, zjadana żywcem przez ptactwo i robaki. Jak zapewne przez ostatnie ta w grocie.

Wchodząc na pomost, przyrzeka sobie solennie, że jeśli runie, nie będzie się niczego chwytać, by wyhamowywać upadek. I... w jednej chwili przebiega na skałę.

Tym razem, podskakując radośnie, obiema dłońmi natychmiast zasłania sobie usta, piszcząc jedynie z uciechy. Bezzwłocznie też, aby w jakiś sposób rozładować rozemocjonowanie, zabiera się za przeciągnięcie do siebie kładki i przywiązanej do niej tkaniny z bagażem.

Robi to także celowo i z innego powodu. Pragnie zamknąć sobie drogę powrotną, zmuszając do obrania kolejnej.

Wie, oczywiście, że to nieprawda i że dokonuje wybiegu mobilizacyjnego, lecz tego właśnie potrzebuje w tej chwili. Każdej możliwej zachęty, która odwiedzie ją od tego miejsca, pełnego jedynie śmierci.

Natychmiast, z determinacją, chce je pożegnać definitywnie ostatnim spojrzeniem. Zbliża się do krawędzi i klęka. To jednak za mało. Rzucenie okiem na grotę daje jej jasno do zrozumienia, że aby odważyć się, zerknąć, musi to zrobić na leżąco.

><><><

Podziwianie widoków, nie trwa długo. Wysokość, z której patrzy, powoduje jedynie uczucie znalezienia się w pułapce, nie dowierzające, udanemu zakończeniu wejścia. Całą siłą woli odwraca od tych myśli uwagę, kierując wzrok na dalsze, bezpieczniejsze krajobrazy.

Od strony przybycia, nie ma do podziwiania niczego. Jeden, niekończący się ciąg drzew, urozmaicany jedynie rzadszymi i niższymi stanami, zapewne ze względu na bardziej podmokłe podłoże. Na wprost znana górka z grotą, a za nią bardzo dobrze widoczny teren błot, zakończony lasem, z wyraźnie zaznaczonymi wyłomami. Suka podejrzewa, że patrzy na miejsca, którymi poruszała się Wiedźma i że najprawdopodobniej nie była jedynym osobnikiem gatunku, który je znał. Zagryza usta, dodając kolejne „nie” dla powrotu i odwraca się w drugą stronę.

Żeby zobaczyć coś więcej niż tylko mglisty horyzont, z odległymi, prawdopodobnie górskimi pasmami, pokonuje odległość kilkudziesięciu kroków, ale nie musi dochodzić do końca, by zrozumieć, że idzie ku kolejnej przepaści. Jedyna różnica polega na tym, że na dole nie ma wody, lecz ziemno-kamienisty grunt, a teren opada w dół pod skosem, dając nadzieję na zejście.

I tutaj się kładzie. Głowę wystawia nad skałą i widzi łukowaty jej kształt, tworzący rozległą elipsę. Odchodząca w dal i ogromna, po tej stronie zdaje się nie mieć końca i dalej zamyka się na pozór szczelnie, tworząc kolejną pułapkę. Suka uznaje, że od biedy mogłaby spróbować schodzić tędy, gdyż i blat szczytu i pochylona ściana, lite całkowicie nie są. Gęsto w nich od szczelin, w których bez trudu można byłoby umieścić drągi, dla zbudowania wygodnych podpór dla rąk i nóg. Jedyny szkopuł to konieczność ponownej wspinaczki po przeciwnej stronie. Zostawia więc rozważania o tym na potem.

Został ostatni kierunek. Tym razem będzie szła znacznie dłużej i wiedząc o tym, taszczy ze sobą kładkę. Płaskowyż obniża się, najpierw stopniem wysokim na krok, a następnie łagodnym spadkiem, prowadząc ją aż do miejsca styczności z jeziorem, gdzie ukazywały się motorówki.

Okazuje się, że przesmyk w skale nie istnieje i że w miejscu pozornego połączenia zatoczki, w której pływała, z większym, zdającym się nie mieć końca zbiornikiem, skały zlewają się z podobnymi z naprzeciwka. Jezioro w tym miejscu jest po prostu wąskie. I że to odkrycie ma dla niej znaczenie o tyle, że jakiekolwiek dodatkowe zejścia w głąb widzianego przedtem rumowiska, są całkowicie zbędne. Wpada jej jednak w ucho coś innego i zaraz, na widok czego, pada na płasko i obecnie z lękiem obserwuje.

><><><

Zalesiony gęsto, niższym od poznanego, drzewostanem brzeg, widoczny jest jak na dłoni, a wzdłuż niego płynie łódź z kilkoma postaciami na pokładzie. Tylko temu, że wszystkie twarzami skierowane są na ląd, zawdzięcza, że nie została dostrzeżona.

Krawędź szczytu zakręca tutaj łagodnie, podobnym łukiem jak wewnątrz i ginie w lesie, sugerując jednakże podobną wysokość, przy wyrastaniu z ziemi. I w tym wypadku jednak, chociaż nieco niższe od samego szczytu, drzewa w pobliżu dają nadzieję na możliwość wykorzystania ich przy próbie zejścia.

Tamci dopływają do końca i zawracają. Suka cofa się. Przypuszcza, że ich obecność nie jest przypadkowa i że kogoś szukają. Uznaje jednak, że tym razem nie o nią chodzi i nikt za nią na górę wspinać się nie ma zamiaru.

Kładzie się jednak na wznak, cierpliwie oczekując na oddalenie się, a następnie całkowite zamilknięcie warkotu łodzi.

><><><

Nawet w ciszy przerywanej jedynie odgłosami natury, nie czuje się już tak bezpiecznie, jak miało to miejsce przed ujrzeniem tamtych. Chwilowa radość i wręcz beztroska, zostają zastąpione lękami i ponownymi dylematami dotyczącymi wyprawy.

Już nie tylko nie jest pewna swojej decyzji, a wręcz uznaje ją za głupotę. Tamten obszar z bezpieczną grotą miał być wszak zamknięty, więc i wolny od groźby niepożądanych spotkań. Ona tymczasem, uciekając przed Wiedźmą, pakowała się ewidentnie w tereny przez wrogich osobników, najprawdopodobniej regularnie odwiedzanych albo i zamieszkanych. Łapie się na tym, że przecież zagrożenie zlikwidowała i z powodzeniem mogła pokusić się o pozostanie w kryjówce, z jednoczesnym znalezieniem uzasadnienia dla swego postępowania.

Nawet jeśli zawróci, to przynajmniej z większą wiedzą o otaczającym ją świecie i z oznaczeniem, i z przygotowaniem drogi ucieczki, gdyby ta okazała się rzeczywiście wyjściem ostatecznym. Postanawia przy tym zachować daleko posuniętą ostrożność.

Cd Horyzont zdarzeń - Akrecyjny dysk

Podobne artykuły


16
komentarze: 50 | wyświetlenia: 799
15
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1216
14
komentarze: 23 | wyświetlenia: 1694
14
komentarze: 56 | wyświetlenia: 1309
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1633
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 292
13
komentarze: 14 | wyświetlenia: 431
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 959
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 632
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 515
12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 533
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 16 | wyświetlenia: 430
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Koriolan,  30/11/2017

To też jest dla mnie fajną część. Czyta się gładko i płynnie ...
Nie byłbym sobą, gdybym nie ponarzekał ...
Chyba jestem jakiś nierozgarnięty ale męczą mnie Twoje opisy krajobrazu. Nie potrafię na ich podstawie wyobrazić sobie co widzi bohaterka ... Może to wynika z Twoich prób opisu tereny z jednoczesnym ograniczeniem słów postaci ?
Nie wiem ... Ale to ze mną nie harmonizuje :-)

@Koriolan: nie podoba Ci się ten (nie) krajobraz, bo masz rację, niestety. Za mało punktów odniesienia i wyraźnego określenia obszaru oraz kierunków. I wcale nie narzekasz, lecz pomagasz. W kolejnej chyba jest lepiej, bo udało mi się trafniej spozycjonować bohaterkę, ale też nie wiem, heh. Wywalam jedne błędy, pojawiają się nowe. Krajobrazy... Ja to uważam za wypełniacz treści w większości literat ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  01/12/2017

@Felicjanna: Hmm ...
Ogólnie biorąc ...
Fajnie Ci idzie opis rzeczywistości. Dodałaś tylko swojego naturalnego humoru i Lesio wyszedł świetnie. Lekko, łatwo i przyjemnie. Błędy początkujących autorów prawie niewidoczne. W tym jesteś dobra.
Ta opowieść zdaje się być dużo trudniejsza. Po pierwsze musisz sobie Wszystko wyobrazić a po drugie zgrabnie to opisać. Wyobrazić sobie cał ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  01/12/2017

@pokrzywiony: cóż ...
Natura lepiej wie co robi :-)))

@Koriolan: Natura jest żywa ..., to tam zapada decyzja jaka będzie reakcja na "antybiotyk" lub "szczepionkę" po 1 dniu, tygodniu, roku, dekadzie, itd ... ;)
Większość spekulacji to ludzkie teoretyzowanie, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Życie jest piękne i uczy pokory nawet najtwardsze łby ;)
Coś się widzi zapisuje, a potem trzeba co chwile szukać właściwej interpretacji, bo Czas ma swój rozum i to on decyduje co się utrzyma, a co upadnie :))))))

@Koriolan:
https://www.youtube.com/watch?(...)VjpHHW4
https://www.youtube.com/watch?(...)p32DNU4
... zrozumieć inny świat i umieć się z nim skontaktować :)

  Koriolan,  01/12/2017

@pokrzywiony: nie musisz niczego rozumieć i z nikim się kontaktować ...
Wszystko jest w Tobie ...
Wystarczy to odnaleźć :-)))
Jeśli chcesz :-)))
.
A jak nie chcesz to nie musisz :-)))

@gwoli_scislosci:
" Powinny wbijać się do autobusu , zamknąć ryje, z nikim się nie kontaktować , broń boże , nie dzwonić do Kaśki , zawracają na przystankach dupę ,mędrcom."
... no popatrz jak to wszystko wiesz najlepiej, taki geniusz jesteś ? Aż się dziwę że nie dostałeś nagrody Nobla, jaka niesprawiedliwość. Taki czysty aryjczyk z ciebie :))))))))
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)%C3%B3w

  Koriolan,  01/12/2017

@gwoli_scislosci: rozumiem, że szczyt Twoich marzeń to kasa z youtuberki ....
No to przyłącz się do nich :-)))
Zarob szmalu ile się da, będziesz miał radoche :-)))
Może dasz trochę na jakiś centrum leczenia autyzmu ...

@Koriolan: Wreszcie, by coś pożytecznego zrobił ;)

  Koriolan,  01/12/2017

@pokrzywiony: niestety ...
Nie potrafi zarobić tej kasy ... Ciągle o niej gada. Wskazuje to na jedno. Nigdy nie miał i raczej nie będzie jej miał ...
Trochę szkoda. Mógłby sobie za to kupić coś fajnego i choć raz być w życiu szczęśliwy :-)))
A może mu się kiedyś spełni ?
W totku jest teraz 13 milionów ... Może kiedyś wygra :-)))

  Koriolan,  01/12/2017

@gwoli_scislosci: ech serpico, serpico ...
Tłumaczysz i tlumaczysz i tlumaczysz ...
A kiedy zrozumiesz ?
:-)))
Jesteś nieglupi chłop ... Ogarnij się z deczka :-)))
Skreny to nie życie :-)))

@Koriolan: "W totku jest teraz 13 milionów ... Może kiedyś wygra :-))) " ... nawet jeśliby wygrał, to i tak nie będzie szczęśliwy i będzie mu mało.

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: ogólnie masz rację ...
Ale ja wierzę w masę krytyczną ludzi oświeconych :-)))
Jeśli przebudzi się odpowiednio dużo ludzi świadomie, to potem nastąpi masowe, automatyczne budzenie i wszyscy znajdziemy się w innym świecie :-))))
Aż jestem ciekawy co będzie dalej :-))))

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: widzisz ...
Dałem Ci tyle linków z ludźmi oświeconymi, żebyś zobaczył, że jest ich dużo. Nie tylko Jezus i Budda. Oni mieszkają wszędzie ... Nawet w Twoim mieście. Może gdzieś obok Ciebie ...
Chcesz to bez problemu możesz się z nimi spotkać. Wystarczy chcieć. Maciek ma we Wrocławiu spotkania co dwa tygodnie.
Ale jak nie chcesz, to nie musisz. Dobrze Ci się żyje, to nie musisz nic zmieniać ....
To jest tylko dla tych co chcą :-)))

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: ech ...
Jejku, jejku ...
Ty ciągle o pieniądzach :-)))

@Koriolan: Odpuść mu przecież wiesz żeby coś zrozumiał musi się coś wydarzyć co mu cały jego system wartości przewróci do góry nogami i dzięki temu zrozumie czym są i do czego powinny służyć pieniądze ( przecież on kompletnie tego nie chwyta ). Ma poprzestawiany algorytm pojmowania i oceny rzeczywistości, ciągnąc z nim to gadanie tego nie zmienisz, tracisz niepotrzebnie czas.
Życie samo dok ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: "Cieciu malinowy" ... pijaku jebany, przecież ty i tak nic z sobą nie robisz tylko trollujesz.
Spierdalaj ochlapusie.

@gwoli_scislosci: "Focie dawaj " ... co do foty to sobie przypomniałem tą co tu kiedyś wstawiłeś, wtedy kombinowałem czy jest na niej twarz czy kupa ? ..., do dziś tego nie wiem, zresztą to nie ważne. :)

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: nie mogę mu odpuścić ... Serpiko to mój konik :-)))
.
Elektronika i informatyka są fajne. Kiedyś myślałem, żeby zrobić z Tobą wspólny projekt ale z elektroniki jestem za słaby ... Sterownikami bawiłem się bardzo dawno temu :-)
Fajna zabawa ale jak nie ma napędu to nie idzie :-)))

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: no właśnie nie ...
Ludzka aktywność to ogromny obszar ... Ty nawet Osho czy buddystów sprowadzałeś do pieniędzy czy seksu ...
Nie da się z Tobą pogadać o niczym innym ... No może jeszcze o siłowni ...
Słabe to jest :-)))

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: no właśnie ...
Ty tylko o kasie ... A Ile wybudował dziesiątki ośrodków buddyjskich ... Jak i dlaczego ? Niewiele z tego rozumiesz :-)))
Osho zbudował dwa miasta ... Jak i dlaczego ? A Ty tylko o kasie ....
Rozumiem, że Ci brakuje kasy ... Wszystkim normalnym brakuje, żadna nowina ... Ale warto popatrzeć na tych którym nie brakuje, którzy coś budują oprócz ma ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: ostatnio gadałem o Tobie z Renatą. Ona jest umysłem ścisłym - matematyka, fizyka. Ja Cię nie zawsze rozumiem, muszę się czasem trochę wysilić ...
Natomiast Renata twierdzi, że rozumie Cię doskonale. Twoje przykłady i sposób rozumowania ...
Trochę mnie zaskoczyła :-)))

  Vivvi,  02/12/2017

@Koriolan: wróciłam do redagowania opowiadania o bańkach :). Ostatnie zabieram z eioby, bo mam co do nich pewne plany, a zatem wszystkim, którzy na nie głosowali serdecznie dziękuję. Miłego dnia:)

@Koriolan:
"Elektronika i informatyka są fajne. Kiedyś myślałem, żeby zrobić z Tobą wspólny projekt ale z elektroniki jestem za słaby ... Sterownikami bawiłem się bardzo dawno temu :-)
Fajna zabawa ale jak nie ma napędu to nie idzie :-))) "
Przecież możesz mi pomóc w tym projekcie do mierzarki ... ?
Tą stronę elektroniczną mam już na ukończeniu, no i da nam to sposobnoś ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  02/12/2017

@VIVI.: Fajnie ...
Hi hi ...
Napisz książkę ... Na przykład jak się ludzie buntują w bańkach. Jak jedni przegrywają, inni giną lub mają jeszcze gorzej, inni idą na układ z bogami baniek a jakiemuś daje się uciec :-)))

@VIVI.: Nie rezygnuj z pisania, ani rysowania te rysunki które wstawiłaś przypadły mi do gustu :)

  Vivvi,  02/12/2017

@Koriolan: :):) piszę teraz kilka opowiadań, ale coraz lepiej się przy tym bawię - więc jest to możliwe:) Trzymaj kciuki:)

@Koriolan:
"Napisz książkę ... Na przykład jak się ludzie buntują w bańkach. Jak jedni przegrywają, inni giną lub mają jeszcze gorzej, inni idą na układ z bogami baniek a jakiemuś daje się uciec :-))) "
Kurcze jakbyś mi to z głowy wyjął :)

  Vivvi,  02/12/2017

@pokrzywiony: no no!!!! :) opowiadanie z bańkami jest moje!! :)

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: to któreś rysunki były jej ? vivi znaczy się ?
Ja pamiętam tylko, że dawała Beksińskiego itd.
.
Renata ...
Patrzysz jak pokrzywionym :-)))
Ja jej nie blokuje wypowiadania się. Każdy powinien sam czuć potrzebę wyrażania się i przebijania przez hałas ...
Często zachęcam ja do wypowiadania ale ona jest wycofana. Owszem, ja jestem strasznie hałaś ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  02/12/2017

@VIVI.: Och ... Wiadomo, że Twoje :-)))
Choć ja już jestem taki stary i tyle książek przeczytałem, że wydaje mi się, że wszystko już było :-)))
Choć Twoje opowiadanie i Twoje podejście do tematu wywarło na mnie bardzo dobre wrażenie ...
Zresztą Wasze opowiadanie o Miniaturze też ...
Świetnie było czuć zdezorientowanie gdy on się zmieniał ... Naprawdę ekstra świeżo opisane :-))))

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: no właśnie ...
Ciebie tylko kasa i seks podnieca ....
A Osho zbudował jedno miasto w USA a drugie to Puna. Wiem, że tego nie widzisz, dlatego gadanie z Tobą to tylko o kasie, seksie i alkoholu ...
To jest właśnie słabe ....
Tylko "na bani" ... TO Cię podnieca ....

@Koriolan: " Ale chyba nie czułeś, że Cię zagłuszam :-))) " ... ja się do tej "Hałaśliwości" Twojej przyzwyczaiłem, zresztą ją rozumie, chętnie bym coś pomodził brakuje mi tego ;)
https://www.youtube.com/watch?(...)0U1WfCI
https://www.youtube.com/watch?(...)lnqRex4
...  wyświetl więcej

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: pomyśl ...
Ostatnio mieliśmy wspólny weekend. Trzy dni w jednym pokoju. Gdybyś tam był to byłoby tylko kasa, seks i alkohol ....
Świra można by dostać już pierwszego dnia ....
Dlatego jesteś sam ...
My po tym weekendzie chcieliśmy JESZCZE WIECEJ ... Ale tego raczej nie zrozumiesz, bo to muszą być ludzie którzy są kimś ... Kimś ale absolutnie nie w kwes ...  wyświetl więcej

  Vivvi,  02/12/2017

@Koriolan: Bardzo chciałabym, żebyśmy z Oscarem dopisywali z czasem Minotaura / chociaż to głownie jego opowiadanie/. Bardzo Ci też dziękuję za rady i komentarze - zawsze to wnosi nowe myśli i pomysły. Czy wszystko było? Często też mam takie wrażenie, chociaż nawet jeśli pewne sytuacje są powtarzalne - to istnieje zawsze element zaskoczenia wywołany przez odmienne reakcje naszej psychiki. Ostatnio ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: he he ...
Słaby jesteś .... Nieraz pisałem, że piszę na smartfonie a to oznacza .... T9.
Po prostu gdy piszę do kilku osób to mniej ja kieruje słowami a T9 bardziej ... Zrozumiałeś ?
No i Twoje pilnowanie cudzych błędów ... Przysłania Ci widzenie Twoich :-)))
Nie jesteś w stanie tego zobaczyć ale im więcej opisujesz czyichś potknięć tym więcej widać ... Twoje :-)))

@VIVI.: " no no! :) opowiadanie z bańkami jest moje!! :)" ... to co napisałem świadczy o tym że oglądamy właściwie to samo, ja opowiadania na pewno nie napiszę to nie moja działka. Życzę Tobie byś go napisała i to razem z M44 , to wielka frajda tworzyć coś wspólnie wielu ludzi o tej frajdzie zapomina, niestety w większości spowodu ludzi rządnych kasy którzy tą frajdę zatruwają :(

  Koriolan,  02/12/2017

@VIVI.: Jest też film, który pokazuje świat w którym nikt nie kłamie ... Też się zawalił :-)))
Ale to tylko fikcja jak Dekameron :-)))
Ja staram się żyć w otwartości i prawdzie ... To naprawdę świetny pomysł :-)))
Ale dość trudny ... Bardzo dobra szkoła życia :-)))
Taki wrzód na dupie jak serpico ... Daje nieźle popalić :-)))
Choć akurat wobec niego otwartość i szczerość mam ograniczona :-)))

  Vivvi,  02/12/2017

@pokrzywiony: tak. To naprawdę daje wiele radości i satysfakcji. Też dzielenie pasji z innymi jest cudowne. Takie kolokwialne uskrzydlenie bo czujesz, że ktoś podobnie odbiera pewne rzeczy. Wielka szkoda, że się o tym zapomina, ale to kwestia wyborów;)

@VIVI.: Popatrz na serpico, ciągle walczy ciągle chce byś pierwszy i co z tego ma, zatruwa siebie i innych :(
A jak widać jest wybór ;)

  Koriolan,  02/12/2017

@VIVI.: " ... jesteśmy inni, a jednak...:) "
Hi hi hi ...
Ja już od dłuższego czasu piszę, że .... JESTESMY JEDNĄ. SWIADOMOSCIA. :-)))
.
Hi hi hi ...
Większość myśli, że jestem idiotą ... Ale już zebrałem trochę dowodów :-))))
Tym niemniej dowody są na tym samym poziomie ... Nie do przejścia dla normalnych ludzi ...
Level up :-))))

  Vivvi,  02/12/2017

@Koriolan: to trudne.. fakt, ale daje z czasem fajne efekty:). Co do tego z kim piszesz to mam wątpliwości czy to jest Serpico. Może ktoś się od dawna pod niego podszywa, bo on sam wielokrotnie pisał jak wielu ma przyjaciół, jak pisze ostatni i ostatni ostatni komentarz, jak znika, bo nie ma czasu, jak jest zajęty i zapracowany oraz żyje w realu.. więc wątpię, bo ta osoba, z którą piszesz siedzi tu non stop. Zatem pewnie to nie on

  Vivvi,  02/12/2017

@pokrzywiony: tak jak napisałam wcześniej - wątpię, że to on. Serio. Przecież serpico pracuje całymi dniami, uprawia sporty i ma przyjaciół, a zatem nie mógłby non stop pisać tych komentarzy. Ktoś go udaje i działa na jego szkodę

@VIVI.: ... to że tak pisze nie znaczy że pisze prawdę, kiedyś do mnie zadzwonił ( hmm, to ciekawe ile to różności można usłyszeć w temprze głosu :) ) Dajmy mu spokój, bo go czkawka dobije ;)

@VIVI.: Hi hi ...
Eioba to nałóg ...
Widać to też po Dylu, mnie i innych ....
To on ... Bo ma taką samą osobowość ...
Chce odejść ... Ale nie może :-)))
To coś jak alkoholizm .... Na wieczność zatopieni w eioba :))))
Ale nic to .... Życie jest takie piękne :-))))
Ja akurat odzyskałem Sandomierz :-))))
Moja córka mieszka na razie z matką w Cz-wie.
A Sandomierz jest po prostu piękny :-))))

  Vivvi,  02/12/2017

@pokrzywiony: o rety.... nawet nie pytam po co do ciebie zadzwonił i oby to nie był on.. dobra Panowie, ja się w to nie wkręcam. Uciekam na salę i do saunarium sobie porelaxić:). do miłego!!

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: no tak ...
Pisanie tu, to pisanie .... Rozmowa przez telefon daje dużo więcej .... A już spotkanie osobiste jest Super ....
Dlatego ja tak uwielbiam spotykać się z ludźmi :-))))
Po to właśnie organizuje spotkania, by być po prostu z nimi w zasięgu ich aury :-))))
Dlatego też już nigdy nie jestem samotny :-)))
Choć często też odpoczywam sam :-)))

@VIVI.: pozdrów Dee Dee ;)

  Koriolan,  02/12/2017

@VIVI.: Hi hi hi ...
Spokojnie, pamiętaj, że zawsze aż jesteś Panią siebie ....
Panią i Władczynią :-)))

@gwoli_scislosci: Pierwsze co ci powiedzą to, "tak Pan się boi że ciągle prowokuje awantury" ?

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: ech serpico, serpico ...
Ty znowu ... Jak nie o kasie to szantaże :-)))
Nie szkoda Ci Siebie i Twojego pięknego życia na takie pierdoły ?
Pierdoły w postaci szkalowania innych i szantażu ?
Zobacz co to z Tobą robi ....
Czy widzisz, że jesteś cudem tego świata. ???

@gwoli_scislosci: " ... mi się tak pół życia coś wydaje , ale czas to weryfikuje jak to mówisz. " ... o i widzę żeś się wysilił i coś z sensem napisałeś, takie jest Życie większość tego co o nim wiemy to jest to co nam się wydaje. Obudź się śpiochu :)))))

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: " Obudź się śpiochu :))))) "
Dobre ....
:-))))

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: " ...Wiec rozumiesz. ... :-)))) "
Hi hi hi ....
Widzę ....
Nie zrozumiałeś :-))))

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: ech ....
Czas zrobić coś porzytecznego ....
Serpico nic z tego nie rozumie ...
Idę pozmywać naczynia :-)))
Miłego dnia wszystkim :-))))

@Koriolan: Idę sobie obiadek zrobić ..., o ważne rzeczy trzeba dbać ;)

@gwoli_scislosci: "W końcu zrobię to samo co wcześniej" ..., a teraz się przyznaj co zrobiłeś wcześniej ? ... chciałbyś wszystkich zastraszyć i wziąć pod swojego buta, myślisz że to ci się uda ?
http://www.monar.wroclaw.pl/
... tam szukaj pomocy !

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: ech ...
Monar mu nie pomoże ... Jak on sam sobie nie pomoże :-)))
To jest właśnie RD ... Pomóc sobie samemu :-)))

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: no fajnie, że wreszcie skończyłeś z tym oskarżeniem/biadoleniem .... Nich Ci to da satysfakcję, kasę i szczęście .... Taka Twoja karma. :-))))

@Koriolan: Przynajmniej da mu jakieś zajęcie by nie bruździł więcej w publicznym obszarze ;), najpierw się musi obudzić jak widać po jego szantażach ciągle śpi.

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: hi hi hi ....
O tym właśnie mówię ....
Szczęśliwego Nowego Yorku :-))))

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: hi hi ...
Niestety ...
Choćby nie wiem co robił ... To musi tu pisać .,.
Taki los ludzi normalnych .... MUSZĄ ...

@gwoli_scislosci: "krzywemu ZUS" ... ZUS przyznaje renty, ale nie decyduje o orzeczeniu stopnia niepełnosprawności, którego jak napisałeś nie masz. Najprawdopodobniej odegrałeś komedie i poszedłeś jak obrażone wielkie panisko ( to widać po twoim charakterze ) zamiast się domagać orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.
" , a mi pomagam ja SAM." ... teraz biadolisz, boś się nabuzował i spiep ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: "Ja ŻYJĘ." ... obrażając i knując różne intrygi na ludzi, których nawet nie znasz.
"Fajne" te twoje życie. Jesteś obrzydliwy z tymi swoimi dyrdymałami, okleiłeś się gównem i nie chcesz się myć :(

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: " okleiłeś się gównem i nie chcesz się myć :( "
Mocne i prawdziwe :-)))
Dobrze to było widać gdy był tu Dyl i serpico dołączył do niego ...
Obaj tryskali jak z węża strażackiego :-)))
Ech ...
Gdzie te czasy ...
Dyl na odwyku a serpico aby aby :-)))

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: no tak ...
Twój komentarz o mnie ...ciągle komentarzem dnia :-)))
Gratulacje ... To już chyba miesiąc :-)))

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: żeglowałeś kiedyś ?
Ja robiłem to w młodości. Chciałem do tego wrócić ... Ale mi się nie udało. Szukam domu nad jeziorem by sobie jeszcze trochę pożeglować ... Może się kiedyś uda ?
To świetna sprawa :-)))

@Koriolan: "żeglowałeś kiedyś ? " ... marzyłem o tym, ale miałem okazje zasmakować siły wiatru i na żaglach i w samolocie ultralekkim, niesamowite doświadczenie do którego chce się wracać i wracać ... :)
Ps. Zerknij sobie na zalew Rybnicki ... ;)

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: jeśli masz ochotę możemy się umówić w przyszłym roku na żagle ... Teraz już po sezonie :-)))
We mnie jest ciągle tęsknota za żeglowaniem :-)))
Mówiłem Ci, że chcę kupić dom nad jeziorem ... To właśnie dlatego :-)))

@Koriolan: A gdzie ? ... popatrz
https://www.google.pl/maps/@50(...)395,14z ... jak Ci się podoba ?
Ps. Obcina link weź skopiuj cały i wklej w przeglądarkę ;)

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: jejku ...
Jak już się dorobisz na tych komputerach ....
Postaraj się trochę dojrzeć :-)))
Zrozumieć coś z życia ... Wiem, że to trudne ... Ale dasz radę :-)))

@gwoliscislosci: Pierwszy raz spotykam gościa ( _serpico), który jest głupszy od własnych butów ... :))))))))
Gówno to cię obchodzi, że tak odpowiem :)

@Koriolan: Jak jego zleceniodawca przeczyta to co tu wyprawia, to może się niczego nie dorobić. Ja bym mu nie zaufał na tyle, by mu powierzyć jakieś odpowiedzialne zlecenie.
Wpuścić takiego do firmy albo na roboty, by szukał haków i potem szantażował ?

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: ogólnie to mi wszystko jedno ...
Możemy się umówić na zalewie Rybnickim lub tarnobrzeskim ... Lub pojechać na tygodniowy rejs na Mazury. OIS miało kiedyś tanie rejsy na tydzień lub dwa :-)))
.
R . T

https://goo.gl/maps/Riz62KxvQi92
.

@Koriolan: Pisałeś o domku, popływać właściwie wszędzie idzie ;)

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: hi hi hi ...
Jego też ktoś musi kochać ... Wypadło na mnie :-)))

@gwoli_scislosci: hi hi hi ...
Chcesz mi dowalc ... Ale po co ? Poczujesz się lepiej ?
No dobra ... Niech Ci będzie ....
Piję wiśniówkę :-)
Lepiej Ci ?
:-)))

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: hi hi hi ....
Zagubiłeś się ....
Mam teraz tylko jedną kobietę ... Alkoholiczkę zresztą :-)))
A dzieci i wnuki oddają Miłość .... Swoim dzieciom i wnukom :-)))
To proste ale wielu nie może tego zrozumiesz ....
Ale jak się skupisz ... To dasz radę :-)))

@Koriolan: Uważaj, byś tą swoją Miłością go nie przytłoczył, przecież widać że krucha i wrażliwa bidula z niego ;)
Z niego by był dobry prokurator, on nawet za źle zasznurowane sznurówki potrafiłby wszcząć postępowanie karne ... :)))))

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: tak ...
Można się wszędzie wybrać ...
Ale mi marzy się domek i łódka na jeziorze.
Gdy nie masz przystani to albo pływasz na wypożyczonej albo musisz ciągać swoją łódkę. A ja mam problemy z samochodem :-)))
Wiec domek nad jeziorem i żaglówka byłyby idealnym rozwiązaniem :-)

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: no tak ...
Byli tacy co mówili "daj mi człowieka a znajdę na niego paragraf" :-)))
Koledzy serpico ?
:-))))

@Koriolan: Tak, to chyba ta grupa społeczna ?
Renata może jeździć ?

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: hi hi hi ....
Bawi mnie jak widzisz rzeczywistość ....
No i jesteś trollem ... Bawi mnie podpuszczanie Cię :-)))
To taka mała zemsta za gnojenie mnie :-)))
Wybacz bracie moje małe radości :-)))

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: ech ....
Wesoło z tym serpico ...
Szkoda, że nie ma Dyla :-)))
Byłby podwójny ubaw :-)))

@gwoli_scislosci: Dobrze kombinujesz zrób to, będzie podstawa do wysłania cię na badania psychiatryczne i toksykologiczne :)
Tam uwielbiają pieniaczy :)
Przecież cię prosiłem byś nie obrażał ludzi, nie posłuchałeś to teraz sobie radź.

@gwoli_scislosci: Jakbyś miał takie znajomości jak piszesz i był tak lubiany, to już dawno ktoś by ci pomógł i miałbyś chociaż grupę inwalidzką i wsparcie https://www.pfron.org.pl/ , ale ty wolisz przez życie iść szantażem i robieniem ludziom świństw.

@gwoli_scislosci: Czy ja piszę o rencie ? ... w ogóle rozumiesz to co czytasz ?
Jęczysz i wszystkich wnerwiasz, prowokujesz, a potem jak dostajesz odpowiedź to biadolisz ...
Obudź się śpiochu, myślisz że jak będziesz wszystkich w około opluwał to będzie ci łatwiej ?
Jak masz pomiażdżone nogi tak jak pisałeś to orzeczenie lekarskie o stopniu niepełnosprawności ci się należy, al ...  wyświetl więcej

@gwoli_scislosci: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flagelanci ... to do ciebie pasuje, a na katolików plujesz ... sam jesteś o wiele gorszym hipokrytą.
Ludzi zaczepiasz i obrażasz tak bez powodu dla zabawy, czy tak ?

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: zwolnij trochę bo serpico kurwica zadusi ...
:-)))))

@Koriolan: Ok, przecież wiem muszę Ci zostawić coś do Kochania ;)

  Vivvi,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: słuchaj niuniuś! odpierdol się ode mnie? jasne? odpierdol tak na serio i nie wypisuj kłamstw na mój temat bo ja też wiem debilu gdzie jest komisariat. tyle

  Vivvi,  02/12/2017

..

  Koriolan,  02/12/2017

@VIVI.: Spokojnie ...
Nikt tu mu nie wierzy ...
Biedaczek nie wierzy Sam Sobie ... Tyle razy powtarzać i nic ... Nie może uwierzyć w to co wypisuje ...
.
Sorry Vivi ...
Trochę go podkręciliśmy i mu wyszłaś Ty ....
Już prosiłem pokrzywione go by mu zluzował ....
Za chwilę się uspokoi ;-)))

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: hi hi hi ...
Sorry, że wyprowadziliśmy Cię z równowagi .... Zapomniałem, że to jesień i ludzie są drażliwi ...
Unie fajny śnieżek na ulicach a wczoraj jeszcze pięknie świeciło słońce ...do samego wieczora bez wiatru ... Pogoda super :-)))

  Koriolan,  02/12/2017

@pokrzywiony: no właśnie o to chodzi :-)))
Ale co się uśmiałem to moje :-)))

@Koriolan: ... ;)

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: no widzisz jaki jesteś Super Man ?
A tak się dnerwujesz ...
Tylko, że nie o to tu chodzi ... Sorry rycerzu w lśniącej zbroi :-)))

  Koriolan,  02/12/2017

@gwoli_scislosci: no właśnie ...
To Cię zabija ... Żyjesz jako martwy :-)))

@gwoli_scislosci: he he he ...
Waleczny ... Hi hi hi ....
Waleczny rycerz w lśniącej zbroi ...
Ech serpico .... Niezłym jesteś tłukiem :-))))

@gwoli_scislosci: wiem ...
To boli .... Ale nie przejmuj się .... Przejdzie Ci :-))))

@gwoli_scislosci: acha ...
Nie Ty jesteś martwy .... Tylko Twój umysł ....
Ty jeszcze zdrowo kopiesz nogami :-)))

  Koriolan,  03/12/2017

@gwoli_scislosci: no tak ...
Piosenka wypisz, wymaluj o Tobie :-)))
Świetnie dobrana :-)))
Ale nie martw się ....
W każdej chwili możesz się zmienić ... W każdej :-)))

@Koriolan: Ja już znalazłem, teraz wszystko widzę inaczej ... ;)

  Koriolan,  02/12/2017

Hmm ...
Ogólnie biorąc ...
Fajnie Ci idzie opis rzeczywistości. Dodałaś tylko swojego naturalnego humoru i Lesio wyszedł świetnie. Lekko, łatwo i przyjemnie. Błędy początkujących autorów prawie niewidoczne. W tym jesteś dobra.
Ta opowieść zdaje się być dużo trudniejsza. Po pierwsze musisz sobie Wszystko wyobrazić a po drugie zgrabnie to opisać. Wyobrazić sobie cały nowy świat ...  wyświetl więcej

a już myślałam, że to 150 peanów na moją cześć. Matko Bosko! Heh, dzieciaki łomoczące się w piaskownicy

@Felicjanna: życie ....
A widziałaś II Wojnę światowa ?

@Koriolan: Taaak - Vivi tu spuentowała zachowanie popsutka. Na tym chyba powinno się tę wojenkę zakończyć.

@Felicjanna: e no ....
Nie oddamy swoich zabawek .... Trzeba go trochę rozruszać ... To znaczy uspokoić i trochę miłości zaaplikować ...
Ale Ty się nie martw .... Już nieraz mu to robiliśmy .... I przeżył :-))))

@Koriolan: powodzenia, w sumie nie jest jeszcze stary. Ale wygnać to jego zgorzknienie. Ech, Syzyfie...

@Felicjanna: hi hi ....
Miłość jest wieczna ... Życie też :-)))
A zabawa jest przednia :-)))
Tak jak z Twoim opowiadaniem :-))))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska