Login lub e-mail Hasło   

A Kolejarz w Szczecinie, ciągle nieubrany

Vis a vis dworca Szczecin Główny, stoi kolejarz i przekręca zwrotnicę dziejów, ale nikt jeszcze nie pokusił się o jego stosowne ubranie z okazji...
Wyświetlenia: 196 Zamieszczono 9 dni temu

Pomnik Marynarza stanął na Alei Fontann 19 czerwca 1980 roku za sprawą pomysłodawców: Towarzystwa Przyjaciół Szczecina, wnioskodawcy – Zbigniewa Abrahamowicza, głównego architekta miasta i rzeźbiarza – Ryszarda Chachulskiego. Ma przypominać o morskim charakterze miasta Szczecina. I rzeczywiście stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Szczecina.

Od Finału The TallShips Races 2013, poprzez Baltic Tall Ships Regatta 2015, oraz Finał The Tall Ships Races 2017, Marynarz jest ubierany w odświętny marynarski strój. Stało się to już tradycją szczecińską (za "stylizację" marynarza odpowiada pani Agnieszka z rodziną), teraz jeszcze rozszerzoną na przebranie za Świętego Mikołaja.

Marynarz ma zapraszać na grudniowy Jarmark Bożonarodzeniowy w dniach 7-17 grudnia i przypominać o tym wyjątkowym wydarzeniu wszystkim, którzy w przedświątecznej gorączce będą przechodzić przez plac Grunwaldzki i aleję Jana Pawła II. A kto przywita tych, którzy na święta przyjadą do nas pociągami.

Vis a vis dworca Szczecin Główny, stoi kolejarz i przekręca zwrotnicę dziejów, ale nikt jeszcze nie pokusił sięo jego stosowne ubranie z okazji wakacji, czy Świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocnych. Czyżby Polskie Koleje Państwowe, były uboższe niż Polska Żegluga Morska. Pamiętam tylko, że kiedyś raz ktoś (dla żartu), założył Kolejarzowi kolorowy szalik na szyję. Może jednak warto ubrać odświętnie Kolejarza.

Podobne artykuły


23
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2482
17
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1556
15
komentarze: 20 | wyświetlenia: 648
15
komentarze: 14 | wyświetlenia: 399
15
komentarze: 37 | wyświetlenia: 1261
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1010
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 441
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 341
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1141
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1076
13
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1025
13
komentarze: 34 | wyświetlenia: 1047
13
komentarze: 6 | wyświetlenia: 392
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 380
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Bo fizycznie pracuje, ile wysiłku trzeba by taką wajchę przerzucić .., gdyby ubrali to by się spocił :)))))

Przychylam się do pomysłu, odświętnego ubrania Kolejarza. Marynarz, też pracuje ciężko fizycznie, a jakoś go ubierają.], chociaż jest dwa razy większy.

@Z. Kostka: ... hehe, na morzu wiatr hula i chłodzi, a na torach gorąco i parno od parowozów ;)

Jak to mówi Ba- Dyl:-)-fajny art:-)...tak trzymaj Zdzisiu:-)szubrawiec zawsze z Tobą!

@szubrawiec: Jesli idioto znajdziesz u mnie choćby raz !!!!! użyte słowo "fajny" bez młotka sarkazmu, wysyłam Ci na wieś lubelską pod wskazany adres 12 złotowłosych różowych wiejskich cipek i będziesz mógł z nimi swawolić do woli , jeśli wola potrwa 3 dni i 3 noce. Poza tym przywiozę ci zapas lubelskiej cytrynówki w ilości takiej jak Nikoś Dyzma dostarczył byłym kolegom z firmy pogrzebowej. Fajny ! w pi ...du, ... czuję prowokację Wojaczka znad Wieprza , oddycham... pufff, pufff ...

Dorobek artysty to Trygław, Marynarz, Kolejarz, Tańcząca para
proponuję jeszcze ...
http://www.polskaniezwykla.pl/(...)308.jpg
oraz
https://static7.depositphotos.(...)d ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska