Login lub e-mail Hasło   

Meble drewniane

Wyroby z drewna będą doskonale uzupełniać wnętrze, nadając mu elegancji, ale też ocieplając klimat każdego pomieszczenia.
Wyświetlenia: 235 Zamieszczono 16/12/2017

Meble drewniane
Drewno jest materiałem wykorzystywanym na całym świecie od najdawniejszych czasów. Jest to surowiec trwały, naturalny i z całą pewnością kochany przez miliony. Spełnia wymagania i oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów. Meble drewniane są eleganckie, nadają się dla osób ceniących sobie luksus i wygodę.  Poza tym idealnie komponują się w każdym wnętrzu. Pasują do pomieszczeń urządzonych w klasycznym, tradycyjnym stylu oraz do nowoczesnych stylizacji.Zalety mebli z litego drewna
Największą zaletą mebli wykonanych z drewna jest ich naturalność. Dzięki temu jest ono surowcem przyjaznym, zarówno osobom dorosłym, jak również dzieciom. Wyroby drewniane charakteryzują się jedynym w swoim rodzaju ułożeniem słojów, tworzących malownicze wzory na szlachetnej powierzchni mebla. Naturalne drewno dobrego gatunku jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego równie ważną zaletą jest ich trwałość i wytrzymałość. Oczywiście wymagana jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja. Kolejną niezaprzeczalną zaletą jest antystatyczność drewna, dzięki czemu nie przyciąga ono kurzu. Jest więc doskonałym wyborem dla alergików. Dodatkowym plusem posiadania takich mebli jest możliwość poddania ich renowacji.
Największą wadą mebli z drewna wysokiej jakości jest ich cena. Pamiętać jednak warto, że zakup mebli z litego drewna to inwestycja na kilka pokoleń.

Jaki gatunek drewna wybrać?
Dowolność w wyborze drewna jest bardzo duża. Meble drewniane wykonuje się z większości drzew iglastych i liściastych, takich jak: sosna, buk, dąb, czereśnia, polisander lub egzotycznych, takich jak: mahoń czy heban. Pamiętajmy, że jeśli zależy nam na oryginalnym kształcie naszych mebli, to powinien to być taki gatunek drewna, które łatwo poddaje się obróbce.

Meble drewniane do ogrodu
W ostatnich latach meble ogrodowe bardzo zyskały na popularności. Obecnie na rynku jest szeroki wybór wzorów, kolorów i materiałów. Przoduje plastik, metal, rattan, jednak nic nie równa się z drewnem. Jest to odpowiedni surowiec na meble ogrodowe, ze względu na dużą odporność, trwałość i wytrzymałość. Jeśli poddawany będzie odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji, to sprawdzi się rewelacyjnie i posłuży nam przez długie lata.

Pamiętajmy, że meble z litego drewna nie mają sobie równych. Są oryginalne ze względu na niepowtarzalność każdego egzemplarza. Wykonane z dbałością i starannością umożliwią osiągnięcie pełnej harmonii pomiędzy naturalną potrzebą człowieka, a koniecznością funkcjonowania w świecie pełnym wygód. Jeśli więc zależy nam na meblach wysokiej jakości, komfortowych, odpornych na czas i uszkodzenia, idealnie pasujących do różnych aranżacji wnętrz, to wybór jest prosty. Wyroby z drewna będą doskonale uzupełniać wnętrze, nadając mu elegancji, ale też ocieplając klimat każdego pomieszczenia.


Artykuł powstał przy pomocy:
http://solidbase.pl - meble drewniane do: restauracji, barów, PUBów, dyskotek.

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15090
36
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2334
35
komentarze: 94 | wyświetlenia: 3479
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5959
31
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2383
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3861
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2629
28
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1873
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2278
25
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4991
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1632
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7587
24
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2801
23
komentarze: 75 | wyświetlenia: 2327
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska