Login lub e-mail Hasło   

Boże chroń Amerykę (i Amerykanów)

Oglądając amerykańskie filmy i to nie tylko filmy akcji, można by dojść do wniosku, że amerykańskie samochody są najniebezpieczniejsze na świecie
Wyświetlenia: 1.530 Zamieszczono 20/12/2017
W amerykańskich filmach, zalewających europejskie ekrany, wystarczy lekka stłuczka, zderzenie, aby samochód się zapalił, wybuchł, wyleciał w powietrze (to już standard w amerykańskich filmach). Europejczycy oglądający amerykańskie filmy współczują Amerykanom, że mają takie niebezpieczne, „wybuchowe” samochody.

.

Dziwią się, że Amerykanie w ogóle wsiadają do nich, wiedząc, że byle stłuczka może ich kosztować życie. Ktoś powie, że to tylko dla wzmocnienia efektu i uatrakcyjnienia akcji filmów, amerykańskie samochody zapalają się, wybuchają, czy wylatują w powietrze. Jednak jeżeli nawet przyjmiemy, że filmowcy przedstawiają nierzeczywisty obraz bezpieczeństwa amerykańskich samochodów, to zastanawia brak reakcji amerykańskich producentów aut.

.

Europejczyk wie swoje (co zresztą potwierdza Top Safety Pick), że najbezpieczniejsze samochody, to samochody niemieckie. Volkswagen już po raz drugi uzyskał najwyższą ocenę bezpieczeństwa Top Safety Pick, i to prawie we wszystkich klasach: Golf VI, Jetta Sedan, Jetta Sport Wagen, Tiguan, Touareg, w przeciwieństwie do samochodów japońskich, które zostały uznane za najniebezpieczniejsze.

.

Najsłabiej wypadły suzuki alto i toyota urban cruiser, które w szeregu niszczących testów pękały niczym plastikowe zabawki. Wśród najbezpieczniejszych samochodów znalazło się całkiem sporo aut produkcji amerykańskiej. W klasie średniej dobry wynik uzyskały: Chrysler Sebring i Dodge Avenger. Wśród większych limuzyn bardzo dobre wyniki osiągnęły: Buick LaCrosse, Cadillac CTS, Ford Taurus.

.

Do grona bezpiecznych nie wszedł żaden z małych pickupów (mini truck) minivanów, kabrioletów, czy kompaktów. Europejczyk zinterpretowałby to, że reszta aut jest konstrukcyjnie niedopracowana pod względem bezpieczeństwa, czyli niebezpieczna. Jednak nie biorą pod uwagę tego, że Amerykanie jeżdżą zdecydowanie wolniej niż Europejczycy i te samochody, nie mają na wyposażeniu systemu ESP.
 
.
 
Trop niebezpieczeństwa amerykańskich samochodów, prowadzi więc do pickupów, minivanów, tak popularnych wśród amerykańskich kierowców. To one w większości zapalają się, wybuchają i wylatują w powietrze w amerykańskich filmach. Niezorientowany Europejczyk powiedziałby: Boże chroń Amerykę i Amerykanów, jeżdżących takimi wybuchowymi samochodami!

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1610
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 918
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1191
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 465
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1036
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 780
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 586
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 736
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 724
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1126
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ciekawa , na czasie opowieść. Dziękuję za życzenia świąteczne i noworoczne.

Dołączam się do życzeń Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2018 Roku, dla wszystkich użytkowników: autorów i czytelników eioby.pl. Zdzisław SadowskiDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska