Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego aż tak bardzo utrudniamy elektrykowi?

Pracuję jako elektryk już kilka lat. Przez ten okres zebrałem kilkadziesiąt zdjęć, które przy każdym oglądaniu przyśpieszają moje tętno i wzbudzają moje zdenerwowanie.
Wyświetlenia: 661 Zamieszczono 22 dni temu

W dalszej części wpisu przedstawię kilka z nich.

Nawet markowe narzędzia i sprzęt dla elektryka kupiony w najlepszych sklepach czy hurtowniach nie pomogą, gdy w nasz zakres obowiązków wciskają się osoby trzecie, bez chociażby podstawowej wiedzy elektrycznej. Tak wygląda puszka w piwnicy, zdewastowana przez lokatorów, którzy na własną rękę próbowali ją konserwować i wpinać w nią dodatkowe odbiorniki prądu (światło w komórkach, gniazda, itp.).


Jedziemy dalej. Toczymy odwieczną walkę z niekompetentnymi wykończeniowcami. Zatynkowane czy zapłytkowane puszki elektryczne, to standard naszej branży. Poniżej nieprecyzyjnie docięty otwór na wyłącznik oraz całkowicie zaklejona druga puszka elektryczna (po prawej stronie).

Swój udział mają również monterzy instalacji internetowej. Dla nich mógłby być napisany drugi, dedykowany artykuł. Poniżej skrzynka internetowa zamontowana na naszych puszkach elektrycznych. Wyobrażacie sobie sytuację, gdy nagle cała klatka schodowa stoi bez prądu, bo akurat w tej puszce coś się upaliło? Nie mogę się aż doczekać takiego stanu rzeczy.Poniżej zdjęcie przedstawiające fachowość, profesjonalizm i potwierdzające, że w dzisiejszych czasach każde uprawnienia można kupić. Przewód internetowy idący bezpośrednio po naszej puszce od instalacji domofonowej. Wyobrażacie sobie jaką kolwiek modernizację tej instalacji lub chociażby próbę podłączenia domofonu nowego lokatora?A teraz moje ulubione zdjęcie. Wyczucie estetyki, gustu. Instalator kładący ten przewód uczył się chyba od samego Picasso. Szkoda tylko, że nie było go akurat na zajęciach w szkole podstawowej, gdy przerabiano tematykę kątów prostych.
Artykuł powstał przy pomocy:
http://electric.pl/ - artykuły elektryczne Gdańsk, hurtownia elektryczna Gdańsk, sklep dla elektryka.

Podobne artykuły


19
komentarze: 46 | wyświetlenia: 2307
15
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1600
15
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1630
14
komentarze: 14 | wyświetlenia: 589
14
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1338
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2377
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 628
13
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1057
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1944
13
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1281
12
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1067
 
Autor
ArtykułOd czasu gdy zobaczyłem ładnie przycięte śruby M6 w miejscu bezpieczników i dumną minę kretyna, który stał obok nic mnie nie jest w stanie zaskoczyć i zdziwić.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska