Login lub e-mail Hasło   

Mała przestrzeń to nie problem, czyli jak zaaranżować kilka m2

Posiadanie niewielkiego mieszkania to dla wielu z nas problem, z którym zazwyczaj nie jesteśmy w stanie sobie poradzić.
Wyświetlenia: 110 Zamieszczono 11/01/2018

Marzymy o większej sypialni, dużej kuchni albo salonie, w którym bez problemu zmieści się wiele osób. Nie jest to jednak możliwe i konieczne byłoby zmienienie mieszkania na bardziej przestronne, na co oczywiście nie zawsze możemy sobie pozwolić. Oczywiście nie trzeba zbytnio się martwić, bowiem biorąc pod uwagę ogrom współczesnych pomysłów oraz rozwiązań, z całą pewnością każdy znajdzie dla siebie takie rozwiązania, dzięki którym swoją niewielką przestrzeń zaaranżuje w sposób doskonały. Oto kilka przykładów, z których możecie państwo skorzystać, by cieszyć się większym komfortem mieszkania!

Powiększamy optycznie wnętrza

Zacznijmy może od tych najbardziej sprawdzonych trików, dzięki którym powiększymy mieszkanie optycznie i dzięki którym będzie ono prezentowało się dużo bardziej przestrzennie. Jasny kolor zwiększa optycznie wnętrze, a do tego sprawia, że prezentuje się ono bardzo schludnie – powinien więc dominować jako ten jedyny, a tylko być uzupełniony przez drobne, różnokolorowe akcenty. Biel, beż czy gołębia szarość to w przypadku zarówno kuchni, sypialni, jak i salonu dużo lepsze rozwiązanie dla niewielkich mieszkań od czerwieni, czerni czy zieleni. Jednolitość kolorystyczna powinna dotyczyć również podłogi, przy czym powinna ona dodatkowo być wykonana z tego samego materiału w każdym domowym pomieszczeniu.

Jeżeli chodzi o optyczne zwiększenie przestrzeni w mieszkaniu lub domu, doskonale w tym celu sprawdza się również oświetlenie, które może w znakomity sposób podkreślać pewne elementy, Warto korzystać przede wszystkim z różnego rodzaju taśm i diod ledowych, a także plafonów, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nie tylko efektu większej przestrzeni, ale również estetyczne oświetlenie mieszkania i poprawienie jego ogólnego wystroju.

Złudzenie, które powiększy twoje mieszkanie

To nie wszystko, dzięki czemu można zadbać o optykę mieszkania. Warto wykorzystać narzędzie dekoracyjne stosowane rzadko, mianowicie iluzję, dzięki której zwiększymy przestrzeń mieszkania. Jednym z najlepszych sposobów wykorzystania iluzji jest zastosowanie dużej ilości luster, które są szczególnie skuteczne wtedy, gdy obejmują ważny, kluczowy element wystroju danego miejsca. Działają również szklane drzwi, optycznie powiększając każdą przestrzeń. Co więcej – można wykorzystać również piękne fototapety, które dzięki ogromnej różnorodności motywów oraz wariantów kolorystycznych, doskonale wpasują się do niemal każdego domowego pomieszczenia. Oczywiście pragnąc uzyskać powiększenie optyczne, wybierajmy motywy przestrzenne – ulice, parki, krajobrazy itd.

Meble, dzięki którym zaoszczędzimy miejsce

To bardzo ważna kwestia – jak bowiem wiadomo, w niewielkim powierzchniowo pomieszczeniu nie ma zazwyczaj bardzo wiele miejsca i konieczne jest skorzystanie ze specjalnych rozwiązań meblarskich, dzięki którym będziemy w stanie wszystko pomieścić, a każdy przedmiot znajdujący się w pomieszczeniu będzie posiadał swoje miejsce. Projektanci i producenci mebli coraz częściej zwracają uwagę na właścicieli mniejszych mieszkań i oferują ciekawe rozwiązania – między innymi łóżka z szufladami i szafkami czy meble modułowe, które można dowolnie łączyć. Podstawową kwestią w każdym takim mieszkaniu będzie oczywiście również bardzo pojemna szafa, w której zmieszczą się rzeczy – może być np. wnękowa, dzięki czemu zaoszczędzimy bardzo dużo miejsca.

O pojemne szafy, sięgające sufitu warto zadbać również w kuchni oraz łazience – to zazwyczaj pomieszczenia o najmniejszym metrażu, w związku z czym powinny zostać odpowiednio zaaranżowane. Bardzo dobrym rozwiązaniem do sypialni czy salonów są również wąskie regały o dużych wysokościach, a także półki montowane na ścianach, dzięki którym będziecie państwo mieli dodatkowe miejsce na swoje rzeczy, a przy okazji będziecie mogli zadbać o atrakcyjną aranżację danego pomieszczenia.

Więcej informacji - https://zfabryki.pl/

Podobne artykuły


16
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1556
15
komentarze: 27 | wyświetlenia: 1067
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1075
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 986
13
komentarze: 32 | wyświetlenia: 706
13
komentarze: 45 | wyświetlenia: 1265
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 448
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 439
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 753
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 960
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 601
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1123
12
komentarze: 10 | wyświetlenia: 822
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 350
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 424
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska