Login lub e-mail Hasło   

Kasa Kościoła

Czy Kościół Katolicki (KK) należy kojarzyć z chrześcijaństwem? Jeżeli tak to dlaczego zwalczał okrutnie wszystkie inne chrześcijańskie religie nazywając je herezjami? do...
Wyświetlenia: 2.271 Zamieszczono 14/01/2018

Czy Kościół Katolicki (KK) należy kojarzyć z chrześcijaństwem? Jeżeli tak to dlaczego zwalczał  okrutnie wszystkie inne chrześcijańskie religie nazywając je herezjami? do dziś jest im niechętny. Zapewne zawsze szło o kasę, zresztą to do dzisiaj się nie zmieniło.

Być noże na samym początku w trudnych czasach KK można było z chrześcijaństwem utożsamiać ale później jakby się z nim rozminął. Powstała Stolica Apostolska i pierwszy wielki majątek KK uzyskał fałszując dokument nazywany Donacją Konstantyna. Cały świat do dzisiaj mówi o tym jako o największej aferze w dziejach KK.

Później też było ostro po bandzie i mało chrześcijańsko. Denar Świętego Piotra, który stał się obowiązkowym haraczem płaconym przez wszystkie państwa uznające papieża uczynił z dostojników KK intrygantów. W walce o wpływy  na religię w różnych krajach z Kościołem Prawosławnym nie wahali się wywoływać krwawych wojen.

Jeszcze później powstała inkwizycja, która działała sprawniej niż NKWD i do tego na całym  świecie. Mordowała i prześladowała ludzi krzewiąc chrześcijaństwo według jedynej słusznej doktryny KK. W szeregach Inkwizycji instytucji kościelnej chociaż z pewnością nie chrześcijańskiej skupiali się sadyści i inni psychopaci, bo przecież nie każdy człowiek miał odpowiednie predyspozycje. Wikipedia podaje, że Inkwizycja zabiła przez około 400 lat działalności 15 tysięcy osób, trudno jednak w to wierzyć, chyba że były to tylko przypadki najbardziej znane i udokumentowane. Inkwizycja była brutalną odpowiedzią KK na ruchy reformatorskie, których wiele stłumiła.

Nie udało się jednak stłumić wszystkich ruchów reformatorskich, taki na przykład Marcin Luter – mnich i doktor teologii nie przestraszył się Inkwizycji, ogłosił że na zbawienie można zasłużyć tylko i wyłącznie własną ciężką pracą i uczciwym życiem. W naszych, polskich szkołach ten temat nie jest przesadnie eksponowany  ze względu na indoktrynację Kościoła, który nie chce, żeby uczniowie wiedzieli zbyt dokładnie o różnicach między katolicyzmem i luteranizmem. Zasadniczą, przyczyną nienawiści KK do luteranów w XVI wieku były oczywiście poglądy na dochody KK.. Łatwo sobie wyobrazić reakcję dostojników kościoła, którzy przecież pracą się nie hańbili na słowa Lutra, który zaczął głosić, że to praca jest drogą do zbawienia, a nie dziesięcina, świętopietrze i odpusty.

Dzisiaj świętopietrze nie jest już daniną obowiązkową tylko dobrowolnym datkiem, który zbierany od katolików z całego świata kształtuje się na poziomie około 50 milionów euro rocznie, co nie jest takim znowu wielki wpływem zważywszy, że roczne wpływy od turystów za samo wejście do Muzeum Watykańskiego są 3 razy większe, nie mówiąc już o sprzedaży pamiątek. Najistotniejszym dochodem Stolicy Apostolskiej (około 2 miliardów euro rocznie) jest czynsz za dzierżawę budynków, których KK posiada na terenie Włoch około100 tysięcy.

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1438
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 593
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1002
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 870
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 714
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 637
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 937
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 587
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 658
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 425
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 469
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 410
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 752
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 336
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Koriolan,  14/01/2018

Widzę to inaczej ...
Po pierwsze to wiara rzymski katolicka (krk) jak sama nazwa wskazuje ... Powstała w Rzymie około 330 roku. Stworzył ją Konstantyn w celach politycznych, czyli by utrzymać w całości rozpadające się cesarstwo rzymskie ...
Resztę poczytaj sobie tutaj ...
.
...  wyświetl więcej

A co Cię wzięło na krytykę KRK ?

  barkarz  (www),  14/01/2018

@Koriolan: To chyba skutek rozmowy z jednym księdzem.

@barkarz: he he ...
Za dużo wziął po kolędzie ?
.
Dodatkowo ...
Taca to pikuś dla krk. Rząd polski dzięki konkordatowi płaci im gruubbbą kasę. Dla Rydzyka miliard ?
Ale to można jakoś policzyć ...
.
Niestety krk ma chęć na religię dominującą w globalizacji ...
Zmienili papieża pokazując tym podobno dobrą wolę do dogadania się :-)))

@barkarz: tu masz dla odmiany mądrego zakonnika :-)))
.
https://krakow.tvp.pl/29071844(...)-dharma
.

@barkarz: "1229 — Biblia wśród ksiąg zakazanych przez Grzegorza IX — synod w Tuluzie"
Komu zależy na manipulowaniu pismami i pamięcią międzypokoleniową ?

@pokrzywiony: he he ...
Nie mogę dyskutować o katolikach ... Za mało się znam. Z innych źródeł wiem, że ludzie ginęli za tłumaczenie i drukowanie biblii w językach narodowych ...

@Koriolan: To że przy tłumaczeniu wkrada się wiele błędów jest faktem, ale też jest faktem że to co KK wyprawia wykracza daleko poza granice nieprecyzyjnych przekładów fundamentów Chrześcijaństwa.
Czasy proroków minęły tym bardziej miną czasy kapłanów, w Biblii jest wiele przykładów związanych z faryzejską naturą kapłanów którzy wykonywali jedynie swój zawód z którego żyli, nie mając nic ws ...  wyświetl więcej

@END: "Czemu akurat ŚJ , a nie adwentyści na przykład ?" ..., a czemu nie ? Rozmawiamy o odłamach chrześcijańskich które są dalekie od KK, nie tylko nimi są ŚJ, Luteranie, Prawosławni, Adwentyści, itp ..., każdy taki odłam powstał na wskutek jakiś zdarzeń. Problem w tym że z Tobą nie da się o takich kwestiach gadać, na w miarę cywilizowanym poziomie. Jak masz dalej zamiar się poniżać to proszę bardzo pisz sobie, w końcu sam odpowiadasz za słowa jakie tu wypisujesz.

@END: "Jeszcze jak jedni biorą się za krytykę drugich , to już w ogóle." ... Skoro sam widzisz jak to wygląda, to czemu krytykujesz ?
... czyżby tak na Ciebie działał instynkt stadny, zamiast zdrowego rozsądku ?

@pokrzywiony: Hmm ...
Nie wiem czemu ale mi nie podoba się żaden odłam religijny. Ani chrześcijański ani buddyjski lub dokładniej mówiąc, żaden mi w pełni nie odpowiada. Być może dlatego, że jestem fanem Świadomości. Po prostu Świadomość jest dla mnie najważniejsza a każda religia ma mnóstwo obrzędów, które ze świadomością nie mają nic wspólnego. Dodatkowo rozwijając Świadomość doszedłem do ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  15/01/2018

@Koriolan: Ksiądz, z którym rozmawiałem to znajomy, jest akurat proboszczem parafii polsko katolickiej w Bydgoszczy. Oni mają taki sam obrządek jak rzymsko – katolicy ale różnią się od nich dwiema sprawami:
1. Nie wierzą w nieomylność papieża i mu nie podlegają.
2. Nie uznają bezwzględnego celibatu.

@barkarz: ksiądz, który mi dawał ślub w krk ożenił się potem i przeszedł właśnie do kościoła polskiego. Trochę szkoda, że to nie oni są dominującą religia ... Ale życie jest jakie jest :-)))
W sumie dużo ludzi uważa, że nierządnica babilońska z biblii to właśnie krk i że upadnie ... Ale kiedy ? Nie wiadomo ...

@Koriolan:"" Czy można chcieć czegoś więcej ? ""
Nowy BMW by sie przydal !

Inkwizytorzy (dominikanie i jezuici) wymordowali około 50 milionów niewinnych ludzi. Wyżynali niekiedy całe wioski wierzących inaczej. Historia zna wiele drastycznych sprawozdań z pojedynczych i zbiorowych mordów.

  rembaj  (www),  18/01/2018

Od zawsze religia jest kasą i niczym więcej. Bardzo dobrze pokazali to templariusze

Wspaniały artykuł,na topie,pozdrawiam i gratuluję!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska