Login lub e-mail Hasło   

WOŚP niczym Wielka Ofiarność Społecznej Pomocy

WOŚP doposażając oddziały pediatryczne i geriatryczne, wspomagając ginekologię i oddziały szpitalne, zamienia się w Wielką Ofiarność Społecznej Pomocy
Wyświetlenia: 1.620 Zamieszczono 17/01/2018

Za nami kolejny 26. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku jak i w poprzednich, na ulicach miast przed kościołami wsi około 120 tys. wolontariuszy z puszkami, zbierało pieniądze na Fundusz WOŚP. W każdym wielkim mieście Finały WOŚP, odbywały się na rynkach, lub przed i w siedzibach TVP regionalnych.

Już po pierwszym dniu podliczono wstępnie zbiórkę i inne formy wspierania. Na koncie WOŚP było niespełna 82 miliony zł i kwota ta wciąż rośnie. Wystarczy więc pieniędzy: "na wyrównanie szans w leczeniu noworodków", a może też na wspomożenie oddziałów szpitalnych i klinik. I w ten sposób Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zamieni się w Wielką Ofiarność Społecznej Pomocy.

A swoją drogą termin WOŚP (początek stycznia), został wybrany beznadziejnie (po szalonych wydatkach na Święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowym Roku), wtedy gdy polskie społeczeństwo jest najbardziej "spłukane". Gdyby więc nie zaskórniaki moherowego pokolenia i hojność światłych vipów (nie wspominając o Polonii), wyniki zbiórki mogły być opłakane.

Jednak to już 26. finał WOŚP i z roku na rok padają rekordy zebranych pieniędzy. Może dlatego, że WOŚP już tak długo funkcjonuje, że zapisał się pozytywnie w świadomości społecznej, że angażuje tak wielu młodych i dzieci (a więc całe rodziny), że cel zbiórki jest tak szczytny, a wszystko jest połączone z pracą i ofiarnością społeczną, a jednocześnie z wesołą zabawą.

Być może, WOŚP powinien rozszerzyć formy pomocy  np.: o wspomaganie ciężko chorych, wymagających kosztownych operacji, aby stał się jeszcze bardziej widoczny i służyłby także konkretnym osobom.

Podobne artykuły


25
komentarze: 84 | wyświetlenia: 1646
19
komentarze: 109 | wyświetlenia: 3129
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 892
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1509
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1152
14
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1404
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 455
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1001
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 781
14
komentarze: 134 | wyświetlenia: 1930
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 616
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 874
14
komentarze: 65 | wyświetlenia: 2879
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  17/01/2018

" Gdyby więc nie zaskórniaki moherowego pokolenia". Fakt. Bez moherów, TVP info i ojca z Torunia byłaby totalna klapa.

@Hamilton Starszy: Możesz się bardzo zdziwić. Wcale nie byłbym zaskoczony, gdyby okazało się, że negatywna kampania prowadzona przez ojca dyrektora osiąga odwrotny skutek i wielu Polaków pokazuje im środkowy palec przez wspieranie WOŚP.

Chyba nazwa: "Wielką Ofiarność Społecznej Pomocy", lepiej pasowała by do tej społecznej zbiórki. Szczególnie zwrot: "Świątecznej Pomocy", ma się nijak do tej społecznej zbiórki.

WOŚP to wspaniala inicjatywa, a jej powodzenie do dowod na ofiarnosc i solidarnosc
ogromnej czesci spoleczenstwa.
Wiele wskazuje, ze jest unikalne w skali Europy a moze i swiata.
Ale pomimo tych dowodow znajduja sie korniki ktore drążą swoje wlasne korytarze
w tym zdrowym drzewie aby tylko znalezc powod do utracenia tej spolecznej inicjatywy.
Nazwa WOŚP zyje juz wlasnym zyciem, jest rozpoznawalna, i ma sie bardzo dobrze....optymalnie !Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska