Login lub e-mail Hasło   

Jak wybrać materac dla alergika?

Wybór materaca dla alergika to nie lada wyzwanie. Każdy jest inny, i każda alergia jest inna, a nasze współczesne zanieczyszczone środowisko nie sprzyja alergikom....
Wyświetlenia: 242 Zamieszczono 05/02/2018

Wybór materaca dla alergika to nie lada wyzwanie. Każdy jest inny, i każda alergia jest inna, a nasze współczesne zanieczyszczone środowisko nie sprzyja alergikom. Sprawę komplikuje dodatkowo fakt że mamy obecnie olbrzymi wybór materiałów spośród których możemy wybrać przy zamawianiu materaca. Aby pomóc Wam w kwestii wyboru materaca dla alergików, opracowaliśmy niniejszy artykuł, mamy nadzieję że rozwieje Wasze wątpliwości przy wyborze materaca.

Alergie to, można rzecz, obecnie choroba cywilizacyjna - zanieczyszczenie powietrza, oraz obecność szkodliwych w nim substancji, oraz nasze diety i to na czym śpimy, mają ogromny wpływ na ten problem, a u osób które już mają alergię, tylko pogarszają sprawę.
Sen powinien być tym czasem kiedy nasze ciało się regeneruje, więc warto zadbać o to, aby nasz materac nie wywoływał w nas niechcianych reakcji. Alergeny to główne źródło powstawania alergii, a w przypadku materacy to głównie roztocza, wilgoć oraz złośliwe mikroorganizmy stanowią główny problem.

Przy zakupie materaca warto więc zwrócić uwagę na  producenta materacy, i czy nie stosuje on tanich materiałów, ze znikomymi związkami organicznymi, których brak wpływa na rozwój pleśni i bakterii wewnątrz materaca. Rzecz jasna, chyba oczywistym jest że jeśli śpimy na starym, zużytym materacu, należy go jak najszybciej wymienić! 

Wspomnieliśmy już że ilość materiałów spośród których możemy wybrać jest ogromna, warto więc zadbać aby było to odpowiednie dla nas, antyalergiczne materiały wysokiej jakości.
Jedną z podstawowych zasad przy wyborze materaca dla alergika jest to, aby posiadał on zdejmowany pokrowiec, który można wyprać.
Kolejną ważną kwestią jest to, aby nasz materac, w miarę możliwości, nie był sprężynowy, ponieważ wewnątrz takiego typu materaca panują idealne warunki do rozwoju roztoczy. Dobrze by było jeśli pokrowiec byłby zrobiony z materiałów o właściwościach bakteriobójczych.

Najlepszymi materiałami dla alergika, z których zrobiony jest materac, są pianki wysokoelastyczne oraz lateks. Materiały te  poprzez swoje właściwości zapobiegają rozwojowi złośliwych mikroorganizmów wewnątrz materaca. Warto zwrócić uwagę także na to, aby nie wybierać pianek wysokoelastycznych niskiej jakości, ponieważ mogą one posiadać metale ciężkie. Warto wybierać materiały tylko u  renomowanych producentów. 

Co do materiałów z których jest zrobiony pokrowiec, najlepiej aby był on oparty na naturalnej celulozie drzewnej. Materiały naturalne idealnie zapobiegają alergenom. Innym składnikiem pokrowca na który warto zwrócić uwagę jest srebrna nić, lub jony srebra, posiadają one naturalne właściwości bakteriobójcze, więc idealnie nadają się dla alergików.

Mamy nadzieję że tym artykułem ułatwiliśmy Państwu tematykę wyboru materaca dla alergików.

Podobne artykuły


17
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2211
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 912
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1567
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 979
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 481
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1328
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1041
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 1026
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 744
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 738
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 675
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 318
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 618
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1010
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 556
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska