Login lub e-mail Hasło   

Goń Polaka goń, goń, goń! Bolszewika chłoń, chłoń, chłoń!

Dziennikarz superklaster.pl Coraz wredniejsza cenzura zagranicznych korporacji w Polsce Na YouTube po raz kolejny zamknięto kanały patriotyczno-publicystyczne: „Mon...
Wyświetlenia: 274 Zamieszczono 05/02/2018
Zgłoszony przez 1 użytkowników jako zawierający nieprawdzie informacje

 

Dziennikarz superklaster.pl
 

Coraz wredniejsza cenzura zagranicznych korporacji w Polsce

 

Na YouTube po raz kolejny zamknięto kanały patriotyczno-publicystyczne: „Monitor Polski” Marka Podleckiego (trudno policzyć ile już razy był likwidowany), czy „EmisjęTV” Piotra Konczarowskiego. Zamknięto również popularny „wRealu24.pl”. Przy okazji: to nie jest portal Marcina Roli – on jest tylko promowany - „wRealu24.pl” wydaje Zona Zero Sp. z o.o., której prezesem jest Michał Jeżewski - szef Wydawnictwa Fronda.
Kilka razy zamykano konto pyskatego „Jacka Caleib”, czy „Telewizję Narodową”. Blokowano kanał „Idź pod Prąd”.
Niestety Rola i wRealu24 wielokrotnie łamał prawo autorskie zarabiając na filmach do których nie miał żadnych praw. Publikował filmy TVP i Anity Gargas, ale dlaczego zablokowano inne kanały? Dlaczego poszkodowani sami nie podawali konkretnych twórców do sądu. Ano dlatego, że do Europy i Polski wracają wieki ciemne i cenzura dyktowana, o zgrozo (!), przez zagraniczne korporacje.
Są za to kanały o bzdurach dla, delikatnie mówiąc, mało wymagającej publiczności. Są też kanały, które można uznać za pornograficzne, mające mieć podobno walor edukacyjny.
Szanowni Państwo, pewnie kolejny raz założycie konto, ale pewnie znowu zostanie zgłoszone i zablokowane.
Tak jest, gdy państwo nie ma własnych – nowoczesnych –  mediów. Tak bywa, gdy na terenie danego kraju obowiązuje prawo międzynarodowych korporacji. Np. jeśli ktoś chce posądzić się z Facebookiem, wg jego regulaminu, musi wybrać się do Santa Clara w Kaliforni (im się wydaje, że regulamin FB stoi wyżej niż polskie prawo).
Tymczasem YouTube pozwala by ktoś, kto sam nie wrzuca filmów i nie ma do nich praw autorskich, mógł bezkarnie i bez żadnych konsekwencji blokować czyjąś twórczość. Tylko dlatego, że mu się nie podoba albo chce zrobić na złość konkurencji.
Można założyć własne strony internetowe, zakupywać serwery, ale na to potrzebne są pieniądze. I tak trzeba robić. By założyć nowoczesne komercyjne media, trzeba inwestować i ciężko pracować. Działać wspólnie.
                                             Nie tylko YouTube:
Odkąd zlikwidowano polską „wrzutę”, YT poczyna sobie coraz bezczelniej. Proszę pamiętać, że jest jeszcze polski Patrz.pl (!), a z innych serwisów: Dailymotion; Vimeo; Flickr; Yrog; serwis mutimedialno-społecznościowy Metacafe; LiveLeak; Viddler, ale to kanał dla firm i służący ich promocji.
„Przyczepiliśmy” się wszyscy do tego YT i narzekamy, jakby nie było innej alternatywy. Jest. I zamiast walczyć ze sobą, czepiając siebie bzdury (kto jest bardziej prawicowy i „słuszny”), należy działać razem.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1320
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1173
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 731
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 608
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 768
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 436
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 828
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 729
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska