Login lub e-mail Hasło   

Kiedy umiera samotny lokator?

Jeżeli umiera samotny lokator, to po pogrzebie pod śmietnikiem znajdziemy cały zestaw mebli, sprzętu i wyposażenia mieszkania.
Wyświetlenia: 2.238 Zamieszczono 14/02/2018

 

Jeżeli umiera samotny lokator, to po pogrzebie pod śmietnikiem znajdziemy cały zestaw mebli, sprzętu i wyposażenia mieszkania. Jeżeli ktoś wymieniał meble, to znajdziemy komplet starych mebli, jeżeli sprzęt AGD czy TV, to znajdziemy starą lodówkę czy telewizor, itd.

 

Pomimo prawnych zakazów i grożącej grzywny do 5 tys. zł, stare meble, sprzęt  i wyposażenie mieszkania, ląduje w nocy pod śmietnikiem, za milczącą aprobatą i zgodą nas wszystkich (bo nas też to może czekać). Wiem że Polacy mają we krwi łamanie prawa, zakazów, nie wiadomo tylko, czy to wynik wygodnictwa, czy raczej cwaniactwa.

Jedno jest pewne, ta nocna działalność cieszy wszelkiego rodzaju śmieciowych zbieraczy, którzy już o świcie przeglądają swoje rewiry i większość z tych wyrzuconych rzeczy zmienia użytkownika. Szczególnie bogaty połów mają zbieracze po śmierci samotnego lokatora, gdy spadkobiercy i rodzina wyrzucają na śmietnik nie tylko meble ale i wyposażenie mieszkania łącznie z lodówkami, pralkami, telewizorami i sprzętem domowym, zastawami kuchennymi, ale niestety często też dokumenty i stare zdjęcia.

W tej działalności podrzutkowej, szczególnie denerwuje wyrzucanie starych dokumentów i zdjęć, szczególnie, że Archiwum Państwowe prowadzi „Archiwa Rodzinne”, gdzie można przekazać zdjęcia lub inne dokumenty po przodkach, aby w ten sposób zachować je dla przyszłych pokoleń. Także IPN włączyło się do pozyskiwania starych dokumentów i zdjęć rodzinnych, w ramach „Archiwum Pełne Pamięci”. Bo przecież dzieje Polski składają się z jednostkowych historii rodzinnych, z których każda w mniejszym lub większym stopniu miała lub ma wpływ na bieg spraw publicznych. Nie wyrzucajmy więc starych dokumentów i zdjęć, a najlepiej jeszcze zażycia przodków opiszmy wszystkie zdjęcia i dokumenty i przekażmy je do archiwów.

 

Także, drugi aspekt działalności podrzutkowej, powinien znaleźć zagospodarowanie przez jakieś rzutkie „złote rączki”. Wystarczyło, by tylko kupić niedrogą pustą halę, do której zwożono by te wystawione meble, sprzęt AGD (przed porannym deszczem, który mógłby zniszczyć meble tapicerowane i z płyty paździerzowej) itp., który następnie zostałby poddany remontom, naprawom, konserwacji, malowaniu i sprzedaży. To mógłby być złoty interes, ale chyba na czas bezrobocia, bo teraz każdy woli odpękać te 8 godzin i siąść potem do komputera. Jednak nie po to by coś tworzyć, tylko żeby pograć, lub dołożyć komuś niewybrednymi komentarzami.

Podobne artykuły


21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2595
14
komentarze: 138 | wyświetlenia: 2535
10
komentarze: 23 | wyświetlenia: 1506
13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1539
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1290
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3187
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2665
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2106
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2041
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 854
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2104
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1063
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"To mógłby być złoty interes, ale chyba na czas bezrobocia, bo teraz każdy woli odpękać te 8 godzin i siąść potem do komputera. Jednak nie po to by coś tworzyć, tylko żeby pograć, lub dołożyć komuś niewybrednymi komentarzami". Święte słowa - albo siadać i pisać "tfurcze" elaboraty o odsłonach na wiadomosci i interia.

Ondraszek, świetnie się wpisał w ostatni akapit artykułu!

  Hamilton,  15/02/2018

@Zdzisław Sadowski: ano. To to chyba bezrobotny Ondrasek. Co najwyzy puskę po piwie turyście zawinie. Prawdziwe zbóje terozki som panocku w rządzie.

Może szanowny pan Sadowski otworzy jakieś hospicjum dla medali, orderów pokrytych rdzą i pożółkłych dyplomów uznania i osobne kostnice na te przyznane pośmiertnie. Dobry pomysł. Można powalczyć o dotacje z IPN albo z UE. Może huta Katowice by się dołożyła, 600 złotych za tonę piechotą nie chodzi.

Cześć Zdzisław, widzę że masz ten sam problem z koLo. co ja z VIVI. Zresztą podejrzewam,że koLo jest drugim adresem VIVI. Są tu na eiobie.pl tylko po to, by uprzykrzać życie innym (wstyd), sami nic nie pisząc, lub pisząc jakieś niedorobione horrory. Że zawsze wszędzie muszą się znależć tacy popaprańcy.

@Juliusz II: ja też nie mogę "paczeć" na to skomlenie o ten szósty punkt. Taki wstyd.

  Hamilton,  17/02/2018

@Juliusz II: gdyby tak odjąć ci punkty kolesi, a im twoje to nie ma czym szastać. Inni poza waszą szóstką twych punktów też na próżno by szukali. Jak się to nazywa? Klika, sojusz, sitwa, kasta, klan, klanik, koteria, koteryjka, krąg, towarzystwo wzajemnej adoracji? Czas na wybór nazwy i rejestrację.

@Juliusz II: Masz racje, że VIVI. i koLo, to jedność. A było już dobrze, VIVI, i koLo, odczepili się ode mnie, ale złośliwa natura VIVI. znowu wzięła górę (współczuje jej ewentualnemu partnerowi, mieć taką jędzę na co dzień w domu to tragedia). Zastanawiam się czy nie podjąć rękawicy, i wraz z resztą rodziny i przyjaciół nie odpłacić jej pięknym za nadobne i wtedy już żaden jej artykuł nie wejdzie ...  wyświetl więcej

  vivi91,  17/02/2018

@Zdzisław Sadowski: Panie Zdzisławie. Oczywiście, że ja i Kolo to jedność, a teksty jakie publikuję nie są moje, bo przecież kobieta nie potrafi pisać. Ona może tylko rodzić dzieci /kolejne/ sto lat starszemu partnerowi /z pozycją/ ewentualnie robić karierę przez łóżko. Kobiety nie powinny mieć praw do głosowania, ani edukacji. Przecież im to jest niepotrzebne. Proszę dołożyć wszelkich starań i od ...  wyświetl więcej

@Zdzisław Sadowski: sześcioraczki skamlące o szósty punkt. Żałosne.
Zróbcie sobie siódmego.
Dla was to nic trudnego.

  vivi91,  17/02/2018

@Hamilton Starszy: da się cofnąć te odrzucenia bo już mi się żal zrobiło Pana Zdzisława?

  KoLo,  17/02/2018

@Zdzisław Sadowski: Weź istoto rozbieg i pier..lnij tym, co ci na karku siedzi. Może będzie lepszy układ neuronów a co za tym idzie, inne zjawiskowo piękne cudo wyniknie z tego jeb... cia.

@VIVI.: z zasady nigdy nie odrzucam. Lajla była wyjątkiem, bo też wyjątkowe głupstwa pisała. Spróbuj, bo mi tych sześcioraczków też żal. Istnieje alkoholizm, narkomania to pewnie i uporczywa odsłonomania. Jakby to im miało uratować życie to warto.

  vivi91,  17/02/2018

@Hamilton Starszy: nie da się chyba:(. Brakuje takiej opcji - kurcze - no masz rację, źle zrobiłam, ale obiecuję, że już choćby nie wiem co Panowie wypisywali zaknebluje tę jędzę Vivi. No poobcinam jej paluszki, żeby tylko weszli do ,,popularnych'':)

@Zdzisław Sadowski: zostałeś pomszczony przez swych braci i siostry. Powiem jednak uczciwie i szczerze, że nie zasłużyłeś niczym na odrzucenia.

Dzięki Hamiltonie, od dawna nie napisałeś tak uczciwie i szczerze. Nie chcę nic sugerować, ale myślę, że w "realu", zaprzyjaźnili byśmy się.

  Hamilton,  17/02/2018

@Zdzisław Sadowski: zawsze mówię i piszę to co myślę. Dwa razy wyleciałem za to z roboty, dostałem po ryju na komisariacie, ale niczego nie żałuję. Nie muszę zamykać oczu przy goleniu.

@END: Tak, mroczna VIVI. ze swoim chorobliwym charakterem, raczej nie nadaje się do życia w partnerstwie. Zresztą co tu mówić, hejterem jest i basta!.

  vivi91,  18/04/2018

@END: no to nareszcie się zgadzamy:):)

@Zdzisław Sadowski: jest już nowy regulamin i za plagiat będą zabierać połowę odsłon. Będzie pan musiał się zapożyczyć.

@Dyl Sowizdrzał: na eioba Homo Sapiens wypierany jest stopniowo przez Homo Asinus Odsłonius herbu "Zakuty Łeb".

@Zdzisław Sadowski: Najnowszy sondaż :
Kostka - 685
Sadowski - 660
nie jest źle. Sadowski zajmuje zaszczytne drugie miejsce, a Kostka jest przedostatni.

@END: Zdzisław Sadowski, 15 godz. temu ukryj komentarz -2 odpowiedz
@zgred: To prawda, bo odkrycie że pochodzili z plebsu, nie jest raczej przyjemnym odkryciem!".
Take prawdziwe ślachcice co odkryli swe ślachectwo kupując portret pradziada na allegro za 3 dychy już nie piją tyskiego tylko mamrota. Muszą oszczędzać na siabelkie w stołowym na ścianie obok pradziada.

  vivi91,  18/04/2018

@END: :) boje się zapytać ile ,,po partnersku'' wypada mieć dzieci ze Zdziskiem...

VIVI., wiem że sobie mnie upatrzyłaś, ale ponieważ nie zwracałem uwagi na twoje karesy, zemściłaś się na mnie, jak każda kobieta od...........

  vivi91,  19/04/2018

@Zdzisław Sadowski: do tej pory zdzisek traktowałam cię z pobłażaniem ale jesteś jedynie prymitywnych chamem, który stracił z pół wieku temu kontakt z rzeczywistością.

@VIVI.: Jako kawalerowie, mieliśmy niezawodny sposób sprawdzania charakteru i inteligencji panien, szczególnie tych pozujących na damy. Wystarczyło spić, albo zdenerwować czymś pannę. Wtedy mogliśmy (niestety często) zaobserwować pokłady chamstwa, prostactwa, wyuzdani, braku kultury i wychowania, itp. Teraz też mi to zostało, jak chcę kogoś sprawdzić, to go denerwuję (dalej niezawodny sposób). A gdzieś w komentarzach twierdziłaś, że masz poczucie humoru, niestety kłamałaś.

@Zdzisław Sadowski: metoda godna ślachcica i gentelmenela. A jak tam z plagiatem? Podobno pan Kostka pisze artykuł pod tytułem "Plagiatorzy w eioba.pl, znowu w akcji". Zapowiada się hit roku. Nałapie odśłóń i ci odpłynie. Znając jego wysokie morale, niezależność, niezawisłość, bezkompromisowość połączoną z niebywałą odwagą nie zostawi na plagiatorach suchej nitki.

@Zdzisław Sadowski: Najnowszy ranking:
Kostka - 688
von Sadow - 658
ha ha - von Sadow zaszczytne II miejsce, a Kostka znów przedostatni.

  vivi91,  20/04/2018

@Zdzisław Sadowski: spić panne.... no klasę to pan ma - nie ma co... od teraz będę odrzucała brednie. Wybacz Hamiltonie - nie mogę inaczej:)

@VIVI.: chyba pójdę w twoje ślady. Zdziś się rozzuchwalił, namnożył sobie kont i rozrasta się jak chwast. A admin śpi.

@END: są tacy co za jedną odsłonę gotowi dać sobie wyrwać dwa jaja.

@Dyl Sowizdrzał: prawdziwe panisko, ślachcić von na spotkania z księżniczkami Połczyna jeździ trabantem pchanym przez swojego lokaja. Tam je spija ślachetnym mamrotem i testuje na inteligencję.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska