Login lub e-mail Hasło   

Wojna hybrydowa w necie

Hamilton jest najpracowitszym na eioba komentującym. Pod artykułem o Kaczyńskim umieścił 4 komenty i pewnie zarobił jak zarabiali rosyjscy zawodowi trolle
Wyświetlenia: 429 Zamieszczono 20/02/2018

 

Praca dla Internet Research Agency, jednej z trzech rosyjskich firm oskarżonych o ingerencję w amerykańskie wybory, zmieniła zatrudnionych w niej Rosjan w roboty – tak twierdzi dwóch dawnych pracowników w rozmowie z korespondentem dziennika „The New York Times”. Pracowali na 12-godzinnych zmianach, wyrobiając dzienną normę 80 komentarzy i 20 wpisów na blogach innych trolli.

Aleksiej i Sergiej to byli pracownicy Internet Research Agency, jednej z powiązanych z Kremlem „fabryki trolli” wymienionych w ubiegłotygodniowym akcie oskarżenia wydanym przez amerykański resort sprawiedliwości. Zdradzili w rozmowie z korespondentem dziennika „The New York Times” Neilem Mac Farquharem, że obaj podjęli pracę dla pieniędzy.

Aleksiej, który jak twierdził, był jednym z pierwszych 25 pracowników Internet Research Agency z siedzibą w „Biznes Center” w Petersburgu zarabiał oszałamiające dla przeciętnych Rosjan 1,4 tys. dolarów tygodniowo.

Sergiej, obecnie właściciel sklepu meblowego, dostawał część swojej tygodniowej pensji w kopercie gotówką.

12-godzinne zmiany

Powody ich odejścia z firmy prowadzonej przez Jewgienija Pirożkina, który zaczynał karierę w gastronomii i dlatego też bywa zwany „kucharzem Putina”, były odmiennie. Siergiej odszedł z Internet Research Agency, ponieważ nie mógł wytrzymać tempa pracy na dwie 12-godzinne zmiany. Przyznał, że bardzo trudno było mu wyrobić dzienną normę 80 komentarzy i 20 wpisów na blogach innych trolli.

Aleksiej natomiast uzasadnił swoją rezygnację z pracy rozterkami moralnymi i ...nudą. „Na początku był w tym wszystkim element kreatywny. Pod koniec kreatywna część zniknęła i wszyscy byliśmy jak roboty” – powiedział Aleksiej cytowany na łamach dziennika. Przyznał, że był wówczas o wiele młodszy i nie zastanawiał się nad moralną stroną tej pracy. „Pisałem, ponieważ kochałem pisać i nie chciałem zmieniać świata” – dodał.

Zarówno Siergiej jak i Aleksiej nie zgodzili się na wymienienie ich pełnych nazwisk, obawiając się odwetu dawnego pracodawcy i byłych kolegów z pracy.

Pierwszym zadaniem trolli było stworzenie trzech fikcyjnych autorów blogów publikowanych na popularnej platformie „Living Journal”.

Tematy były dostarczane mailowo

Tematy „wypracowań” trolli zawsze były dostarczane w mailach. Wśród częstych tematów obaj rozmówcy moskiewskiego korespondenta wymienili: Ukrainę, porównanie Rosji W. Putina z Ameryką Obamy, wojnę w Syrii, rolę Ameryki w rozsiewaniu wirusa Ebola, heroizm żołnierzy rosyjskich.

Dział krajowy i anglojęzyczny

Aleksiej pracował w dziale krajowym. Niezależnie istniał dział anglojęzyczny. Tematy w dziale anglojęzycznym, jak podsłuchał Aleksiej we wspólnej dla obu działów palarni, były podobne. Oprócz tego pracownicy działu angielskiego chwalili się tysiącami fałszywych kont stworzonych w serwisach społecznościowych.

Aby dostać pracę, Aleksiej musiał napisać esej poświęcony „doktrynie Dullesa”, rozpowszechnianej w czasach sowieckich teorii spiskowej zakładającej, że Allen Dulles, dyrektor CIA w latach 1953 - 1961, zamierzał zniszczyć Związek Sowiecki poprzez doprowadzenie do rozkładu moralnego społeczeństwa sowieckiego i zniszczenie dorobku kulturalnego.

Jest akt oskarżenia

Przedstawiony w piątek akt oskarżenia jest rezultatem rozpoczętego w maju ubiegłego roku dochodzenia specjalnego prokuratora Roberta Muellera. Mueller, w przeszłości dyrektor FBI, został powołany przez wiceministra sprawiedliwości i zastępcę prokuratora generalnego Roda Rosensteina na stanowisko specjalnego prokuratora w maju 2017 roku „w celu nadzorowania dochodzenia FBI, dotyczącego działań rządu rosyjskiego z zamiarem wywarcia wpływu na wybory prezydenckie roku 2016 i spraw z tym związanych

http://www.tvp.info/36085883/praca-w-rosyjskiej-fabryce-dezinformacji-zmienila-trolle-w-roboty

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 944
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1628
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1430
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 734
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1214
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 735
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1376
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1339
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1621
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 411
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 929
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 757
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1126
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ha ha swistak gdybyś tyle zarabiał i kupił swoje ulubione głąby kapuściane na targowisku to byś ich nie uniósł. Kto nie z Kaczyńskim, PIS-em i swistakiem,ten zdrajca, komuch, szmalcownik i kanalia. Polecam ci przemówienia towarzysza Gomułki. Rozszerzysz swój wątły repertuar. Nie wiem czy uwierzysz, ale nocami rozsypuję stonkę po polach. Lepszego atawara do artykułu nie mogłeś wybrać. To gówno pasuje jak ulał.

Swistak jaką małą, wredną szują trzeba być, by umieszczać mnie w takim kontekście. Wąchaj i węsz - być może Ziobro zorganizuje tygodniowe kursy prokuratorskie i sędziowskie. Będziesz miał szanse na oszołamiającą karierę wśród podobnych do ciebie oszołomów. Wasza Bogobojność będzie strzelała w tył głowy czy paliła na stosach.? Jako Polak trzeciego sortu wolałbym się przygotować. Potrzebni znów mierni, wierni i niezależni od mózgu.

@milord36: po dwóch latach "dobrej zmiany" jedynym kibicem jest Władimir Władymirowicz. O takie Polskie walczył. Skłóconą z kim tylko się da. Ten zaciera ręce. Jak Władimir się cieszy to i Lipski wyje z zachwytu..

@Hamilton Starszy:
Kolegę masz na myśli Władimira ?

@Hamilton Starszy
Działaliście razem towarzyszu ?

@Hamilton Starszy:
To były czasy przypominasz sobie ? Mrozu po pachy.Śniegu na dwadzieścia stopni a wy przez żyto na gruszki.

@milord36: jesteś dowcipny jak Wolski z Ziemkiewiczem w "W tyle toalety". I jesteś chyba jedynym którego ten dowcip śmieszy. Pierd...łeś jak flądra o podłogę.

@milord36: "Kolegę masz na myśli Władimira ?". Kto cię uczył składać zdania po polsku? W Polsce nie zdałbyś do III klasy podstawówki. Wiemy już dlaczego samodzielnie niczego nie piszesz. I tak dobrze, że znasz polskie literki żuliku.

@Hamilton Starszy:
Nie jestem tak dowcipny jak twój kolega. Twój poziom humoru z twoim ulubieńcem.
https://www.youtube.com/watch?(...)sqrIW-4
https://www.youtube.com/watch?(...)WzubxDf
https://www.youtube.com/watch?(...)8puAgn0

@milord36: on jest żałosnym cynikiem, ale w miarę dowcipnym i na pewno nie głupim, przynajmniej umie coś napisać, ty jesteś jedynie żałosny ze swoją bezdenną głupotą. Kopiuj kopiuj, bo wylecisz z top30 jak nie wyrobisz normy.

  swistak  (www),  21/02/2018

@Hamilton Starszy: taką nienawiść można tylko wyssać z członka obrzezanego

@swistak: masz w sobie pokłady pychy większe od tych pokładów złota wymyślonych przez Grzesia Zbawiciela. Napłodziłeś 1595 swoich "bogobojnych homilii", masz blisko 7000 komentarzy, w tym zdecydowana większość tak czerwonych jak komitety PZPR i jesteś tak bezczelny, że mi zarzucasz nadmierną aktywność. Z każdej twojej "homilii wycieka jad. Wszystko co jest niekatolickie lub inne, albo czego nie je ...  wyświetl więcej

@milord36: taki z ciebie prawdziwy Polak i patriota. Kradniesz polskim sadownikom gruszki i depczesz polskim rolnikom żyto. A oni dostają mniej dopłat niż ich koledzy z Unii bo Polska musi płacić więcej niż wszystkie inne kraje. Teraz już wiemy dlaczego miliony Polaków umiera z głodu i na szczepienia przeciw mrozom.. Oj weźmie się za ciebie Ziobro.

@swistak: nie wiem ile tych napletków odgryzłeś i przeżułeś ale w radio maryja mówili, że takie zboczenia można leczyć. Zadzwoń. Pomogą ci.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska