Login lub e-mail Hasło   

PO napompowała Polskę kłamstwem, chamstwem i brutalnością

Prof. Legutko PO przypomina rozwścieczonych szaleńców, obsesyjnie wykrzykujących coraz bardziej absurdalne i groteskowe hasła. W tym rozpędzającym się mechanizmi...
Wyświetlenia: 323 Zamieszczono 20/02/2018

Prof. Legutko

PO przypomina rozwścieczonych szaleńców, obsesyjnie wykrzykujących coraz bardziej absurdalne i groteskowe hasła. W tym rozpędzającym się mechanizmie szaleństwa Tusk odgrywa nadal niemałą rolę” – powiedział w wywiadzie z Lidią Lemaniak dla „Gazety Polskiej Codziennie” prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

Donald Tusk stwierdził ostatnio, że w Brukseli „nikt na Polskę nie chce się rzucić”. Czy Pana zdaniem Tusk ma swój wkład w ciągłe ataki na polski rząd?

Tusk nie odgrywa realnej roli w instytucjach UE. Jedyne, co może zrobić, to zaszkodzić polskiemu rządowi i do tego ma zielone światło. Jego ataki na polski rząd nie powinny mieć miejsca, bo to kłóci się z rolą przewodniczącego RE, ale nie tylko nie spotkała go za to żadna reprymenda, lecz nagrodzono go gładkim wyborem na drugą kadencję. Wie, że może sobie na to pozwolić i to robi, nie tylko z myślą o zaszkodzeniu znienawidzonej przez siebie partii, ale także, uważam, z myślą o swojej dalszej karierze politycznej w Polsce.

Tusk powiedział ostatnio, że UE jest dla Polski „ciężarem i kłopotem” oraz zasugerował, że rząd chce wyprowadzić nasz kraj z Unii. Jak to w końcu jest? Czy rząd chce wyprowadzić Polskę z UE, czy nie?

To właśnie typowy Tusk. Mówi coś obrzydliwego i antagonizującego, ubierając to w  retorykę troski. Całe to opowiadanie o wyprowadzaniu Polski z UE to przykład metody zmasowanego, systematycznego kłamstwa, sączonego w uszy i umysły Polaków. Nie ma żadnych podstaw, żeby snuć takie scenariusze, ale PO tak napompowała Polskę kłamstwem, chamstwem i  brutalnością, że może oni sami już przestali odróżniać kłamstwo od prawdy. Przypominają rozwścieczonych szaleńców, obsesyjnie wykrzykujących coraz bardziej absurdalne i  groteskowe hasła. W  tym rozpędzającym się mechanizmie szaleństwa Tusk odegrał i odgrywa nadal niema- łą rolę, choć sam jako supercynik doskonale wie, że kłamie i kiedy kłamie.

Cały wywiad znajduje się w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1283
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1598
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1026
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 966
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 857
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 892
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 941
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 775
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 902
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 775
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 559
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 530
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  20/02/2018

Jesteśmy skłóceni wewnętrznie jak nigdy dotąd, ale także z UE, instytucjami europejskimi, Ukrainą, Izraelem, w USA patrzą na nas już jak na świrów, ale nie ma żadnych podstaw do niepokoju. A jak Tusk mówi, że „nikt na Polskę nie chce się rzucić” to jest świnia ,kanalia, folksdojcz i jest to wyraz jego nienawiści do jedynie słusznej partii politycznej wszechczasów.

@Hamilton Starszy: A ty znow swoje .....zwoje ! Z morza martwego ?

  Hamilton,  20/02/2018

@zakrawarski: masz rację. Dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy. Idiot poprzewraca figury, nasra i zawsze się cieszy z wygranej.

@Hamilton Starszy:
Z Debilem dyskutować . Jeszcze Lewakiem coś pysznego !

  Hamilton,  21/02/2018

@milord36: Pycha to chyba twoje drugie imię.

  Hamilton,  21/02/2018

PO napompowała Polskę kłamstwem, chamstwem i brutalnością. Na szczęście nadprezes z właściwą sobie elegancją i gracją kazał zamknąć mordy i bohatersko nie stawia się na komisję dyscyplinarną. I znów zostanie męczennikiem za ojczyznę i człowiekiem wolności słowa „Gazety Polskiej Codziennie”.

@Hamilton Starszy: Czyli prezes "odchamuje" Polske !?

  Hamilton,  21/02/2018

@zakrawarski: nikomu przez ostatnie 100 lat nie udało się skłócić Polaków między sobą i Polski ze światem jak tym legutkom - kogutkom przez ostatnie 2 lata. O takiej Polsce marzył Kreml przez trzy stulecia.

@Hamilton Starszy: To Kaczynski ma szanse lezec obok Lenina na placu czerwonym.
Co uczyni, ze prawdziwi Polcy zamiast na Jasna Gore beda patnikowac do Moskwy, pol drogi na kolanach !

@zakrawarski: obyś nie wykrakał. Jak się już Kaczyński poobraża na wszystkich na świecie zostanie mu jedynie Putin i jego pomocna dłoń..

  Hamilton,  26/02/2018

Tusk może i jest cyniczny, ale nie do tego stopnia aby co miesiąc uprawiać swe gierki partyjno- polityczne na grobie własnego brata. Może i Tusk niewiele ma do powiedzenia w UE, ale Kaczyńskiemu nikt nigdy w Europie nie zaproponuje żadnego stanowiska, bo po polsku nie potrafi się dogadać, co najwyżej każe zamknąć mordy, a w UE jak się dogada? Na migi?. Takie negocjacje może prowadzić z kelnerem w taniej knajpie na peryferiach Brukseli.

@Hamilton Starszy: ""Takie negocjacje może prowadzić z kelnerem w taniej knajpie na peryferiach Brukseli.""
A do Brukseli to jak dotrze ? W marmurowym sarkofagu !
Jesli jednak zywy to moglby ewntualnie opróżniać kosz na smieci....u Tuska !
Jesli to nie jest zbyt skomplikowane dla niego.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska