Login lub e-mail Hasło   

Ciekawostki o Stanach Zjednoczonych

Stany Zjednoczone - dla wielu osób marzenie, aby się tam dostać i osiedlić na stałe. Niezliczona ilość osób podąża za swoim American Dream. Poznaj ciekawostki o USA.
Wyświetlenia: 213 Zamieszczono 25/02/2018

Amerykańskie filmy dają wyobrażenie o tym kraju, że wszyscy wiodą spokojne i szczęśliwe życie. Jak się można domyślić, nie jest to prawda. W rzeczywistości większość społeczeństwa zmaga się z poważnymi problemami. USA to jeden z niewielu krajów, gdzie odsetek samobójstw jest większy niż prawdopodobieństwo zostania zamordowanym.

Obecnie Rosja i Stany Zjednoczone są w nieformalnym konflikcie. Te dwa państwa konkurują ze sobą, aby zyskać miano supermocarstwa. W przeszłości jednak zdarzało się, że kraje te ze sobą współpracowały. Było to podczas pełnienia funkcji prezydenta przez Kennedy'ego. Rosja I USA miały w planach wprowadzenie w życie wspólnego programu podboju kosmosu. Nagła i niespodziewana śmierć prezydenta Stanów Zjednoczonych zamroziła ten plan, zaś władze ZSRR postanowiły zakończyć wstępne rozmowy w tej kwestii.

Wydaje Ci się, że to w Hollywood powstaje najwięcej produkcji filmowych? Nic bardziej mylnego! Stany Zjednoczone znajdują się na drugim miejscu pod względem wypuszczanych filmów. Na pierwszym miejscu mieszczą się Indie.

Prawdą jest, że amerykańskie społeczeństwo dotyczy problem otyłości. Z tą chorobą musi zmagać się blisko 66% populacji. Z pewnością nie pomaga temu fakt, że jest to ojczyzna fast-foodów. To tutaj został stworzony McDonald i to właśnie w tym kraju znajduje się najwięcej ich restauracji. Ostatnio, z okazji 50-lecia otwarcia McDonald's, otwarto tutaj największą restauracje na świecie o powierzchni ponad 2200 kilometrów kwadratowych.

Jeszcze słowo o amerykańskim społeczeństwie. Jedynie 55% Amerykanów wie, że słońce to gwiazda. Pozostałe 45% nie ma o tym pojęcia.

Pierwotna nazwa Nowego Jorku to Nowy Amsterdam. Miasto powstało w momencie podbicia go przez Anglików. Zamieszkuje go ponad 20 milionów osób. Można usłyszeć tutaj nawet 800 języków z całego świata. To prawdziwie multikulturowe miasto.

Artykuł powstał w oparciu o: Stany Zjednoczone ciekawostki

Podobne artykuły


11
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1785
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 523
11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 527
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 564
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 782
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 407
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 194
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 674
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 623
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 608
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 523
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 507
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 681
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 441
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"W przeszłości jednak zdarzało się, że kraje te ze sobą współpracowały. Było to podczas pełnienia funkcji prezydenta przez Kennedy'ego". I byli tak mocno zaprzyjaźnieni, że o mały włos nie doszło do wybuchu III wojny światowej przez kryzys kubański. Rosjanie w ramach tej przyjaźni po cichutku chcieli zamontować na Kubie rakiety z głowicami atomowymi. Pewnie po to by pokazać Amerykanom świąteczne fajerwerki, ale ci nie chcieli się bawić. Nie mają poczucia humoru.

@Hamilton Starszy:
"Nie mają poczucia humoru.".
Nic a nic.
Z drugiej strony Kryzys Kubański to był taki zimny prysznic dla obu stron, więc potem stosunki nieco się poprawiły.

"Jedynie 55% Amerykanów wie, że słońce to gwiazda. Pozostałe 45% nie ma o tym pojęcia". Co nie przeszkadza im by w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni świata mieć 7, a my Polacy wiemy, że Słońce to gwiazda i najlepsza polska uczelnia (Uniwersytet Warszawski) jest w piątej setce.

Od dawna uważam, że w jednym Amerykanie są naprawdę dobrzy, wręcz niezrównani, w reklamie i promocji. Przez wiele lat Niagarę uważałem za największy wodospad na świecie, bo tyle o nim słyszałem. Tymczasem najwyższy na świecie jest Salto Angel w Wenezueli, a Niagara jest jakieś 30 miejsc niżej, o ile mnie pamięć nie myli.

@pasjonatpl: tak to działa, że zapamiętujemy to co nam się o "uszy obije". My też mamy wybitnych specjalistów od marketingu i promocji. Czarnecki rozsławił "polskiego szmalcownika", a PIS "polskie obozy".To się obije o uszy milionom ludzi na świecie. A "sukces" niskonakładowy. Wręcz za darmo.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska