Login lub e-mail Hasło   

Jak oszczędzić na podróżowaniu z dziećmi

Chcesz podróżować z dzieckiem, ale myślisz, że to jest bardzo drogie? Nie martw się. Ten artykuł opowie, jak można podróżować z dziećmi bez niszczenia budżetu.
Wyświetlenia: 202 Zamieszczono 07/04/2018

Podróżowanie jest cudowne, ale nie zawsze tanie, zwłaszcza jeśli rodzina składa się z kilku osób, w tym kilkorga dzieci. Istnieją jednak sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy i jednocześnie dobry odpoczynek.

Kupno biletów z wyprzedzeniem

Pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy, jednak istnieje jedna wada: czasami plany mogą ulec zmianie tuż przed podróżą – i kupione bilety nie są przydatne. Z reguły, jeśli jesteś poważnie nastawiony na podróż, kupno biletów z wyprzedzeniem jest zawsze korzystne.

Korzystanie z usług dla podróżnych

Zawsze korzystaj z kilku serwisów, aby znaleźć zakwaterowanie i bilety lotnicze. Staraj się codziennie monitorować wybraną trasę i zmiany cen. Linie lotnicze często proponują korzystne oferty. Najważniejsze to zobaczyć je na czas.

Mały bagaż

Po pierwsze, można wziąć bilety, gdzie tylko bagaż podręczny jest wliczony w cenę, co oznacza, że cena jest znacznie niższa. Po drugie, po prostu będzie Ci wygodnie poruszać się z miejsca na miejsce, zwłaszcza z dziećmi.

Gotowanie samemu

Jedzcie w lokalach lub gotujcie sami. Prawdopodobnie ten punkt jest najskuteczniejszy ze wszystkich, aby zaoszczędzić budżet rodzinny. Jedzenie, przygotowane swoimi rękoma, jest zawsze smaczniejsze i zdrowsze, niż jedzenie w restauracjach, szczególnie dla dzieci.

Wybór miejsca docelowego

Przede wszystkim musisz się dowiedzieć, jaki rodzaj odpoczynku preferują wszyscy członkowie rodziny. Podczas kolacji lub oglądania ulubionego programu telewizyjnego, spróbuj omówić plany na nadchodzące, wspólne wakacje.

Jak wiadomo, najbardziej kosztowne wakacje z dziećmi są w sezonie, czyli latem (zazwyczaj jest to lipiec-sierpień). Jeśli uda Ci się wybrać na wakacje przed lub po sezonie, możesz zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy. Podczas wakacji drożeją bilety na samolot, zakwaterowanie w hotelach, a także posiłki.

Jeśli Twoja rodzina ma możliwość podróżować wyłącznie w wakacje, skorzystaj z usług Personal Money Service, żeby nie martwić się o pieniądze i odpoczywać  spokojnie. 

Rozrywka

Istnieją rodzinne bilety do muzeów i bilety, w ramach których można zwiedzić kilka miejsc. Na przykład, z kartą London Pass możesz odwiedzić około 55 różnych londyńskich atrakcji (koszt: od 50 £ do 100 £ za 1-6 dni). Z Paris Museum Pass w Paryżu, pójdziesz do 60 muzeów za darmo, a nawet bez kolejki. Są też dni, w których muzea można zwiedzać bezpłatnie (na przykład w pierwszą niedzielę miesiąca – Luwr).

Wybór hotelu

Często zakwaterowanie dla dzieci jest w hotelu bezpłatne. Nie zapomnij spytać, do którego roku życia dziecko może mieszkać z rodzicami bezpłatnie. Niektóre hotele dają to prawo dzieciom poniżej 6 lat, inne poniżej 7 lat. 

Jeżeli żywność jest wliczona w koszty utrzymania, należy również ustalić z góry, czy ta zasada ma zastosowanie do dziecka przebywającego bezpłatnie z rodzicami.

Najlepsza opcja dla dzieci to bufet, dzięki któremu dziecko wybierze to, co chce zjeść.

Jeśli Twoje dziecko jest bardzo małe, dowiedz się o specjalnym jedzeniu dla najmłodszych lub przygotuj się na gotowanie samemu.

Znajdź dla pociechy coś ciekawego. Wybierz hotel, który jest przeznaczony na rodzinne wakacje – z placem zabaw dla dzieci, animatorem, dobrym terenem parkowym na spacery, dogodnym podejściem do morza itp. 

Samolotem

 Przed podróżą sprawdź najnowsze ograniczenia bagażu podręcznego. Najbardziej rygorystyczne przepisy dotyczą przewożenia płynów, żeli i kremów, w tym żywności dla dzieci, napojów i kremów stosowanych pod pieluszkę. Według standardowych instrukcji nie wolno mieć przy sobie więcej niż 100 ml, chociaż istnieją wyjątki dla podstawowych leków lub materiałów dla dzieci poniżej dwóch lat. Możesz także wziąć większą ilość (do 400 ml) mleka i napojów w butelkach albo niekapkach.

W razie złamania tych reguł, wszystkie płyny mogą zostać wyrzucone. Najlepszym sposobem obejścia ograniczeń jest przełożenie kremów do małych butelek i zabranie tylko sproszkowanego mleka; w większości samolotów możesz poprosić o ciepłą wodę, aby nakarmić dziecko.

 Autobusem lub pociągiem

Podczas rezerwacji biletów, należy poprosić o oferty dla rodzin i młodzieży. W wielu przypadkach karta rodzinna obniża koszty biletów zwykłych o tyle, że warto ją kupić nawet na jedną podróż. Takie zniżki są zazwyczaj dostępne dla podróży poza godzinami szczytu. Aby kupić kartę kolejową, musisz pokazać dokument tożsamości  jednego lub obojga rodziców i mieć ze sobą zdjęcia.

Troskliwi rodzice powinni przez kilka godzin zająć dziecko czymś ciekawym, żeby nie hałasowało: obejrzeć zdjęcia, przeczytać książkę, zabawić je ulubioną zabawką itp. Jeśli dziecko się nudzi albo hałasuje, jest to wina rodziców.

Podróżuj wolniej

Zamiast dążyć do szybkiego wyjazdu z małżonkiem lub przyjacielem, bardziej opłacalne jest zrobienie mniejszej liczby dłuższych wakacji z rodziną. Kiedy już dostaniesz pieniądze na bilety lotnicze, koszt dzienny spada, im dłużej tam będziesz.

Jeśli latasz gdzieś rzadziej i zatrzymujesz się na dłużej, koszty dzienne spadają.

Dłuższe wakacje również wiążą się z budżetowymi strategiami, takimi jak kupowanie artykułów spożywczych i wylegiwanie się przy basenie, ponieważ nie ma presji, aby odwiedzić każdą restaurację lub zabytek w kilka dni.

Wszystkim  rodzicom życzymy, aby wraz z dzieckiem mogli zorganizować i cieszyć się odpoczynkiem za niewielkie pieniądze!

Miłej podróży!

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1779
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1041
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1326
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1012
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1192
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 696
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 552
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 946
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1226
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1109
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 577
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 802
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1061
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 893
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska